1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

İnsanlar uzun yıllar boyunca yavaş yavaş aldıkları onlarca kiloyu kısa sürede vermenin hayalini kurarlar. Elbette uzun vadede alınan kiloları çok kısa bir zamanda vermeye çalışmak hem zahmetli hem de sağlık açısından riskli olabiliyor. Ancak bazı diyet ve egzersizler sayesinde 1 ayda 10 kilo vermek mümkün olabiliyor. Elbette 1 haftada on kilo vermekten daha sağlıklı ve daha zahmetsizce olan bu diyetler aynı zamanda verilen kiloların kalıcı olmasını sağlıyor. Anlatacağımız yöntemler ve diyetler sayesinde siz de 1 ayda 10 kilo verebilecek ve ideal kilonuza ulaşabileceksiniz. Şimdi sizlere 1 ayda 10 kilo verdiren diyet hakkında detaylı bilgiler sunacağız;

1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesi

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet İçin Öneriler

  • Öncelikle aşağıda vereceğimiz diyeti uygularken günlük en az 2,5 LT su tüketmelisiniz.
  • Diyetle beraber yapacağınız egzersizler 1 ayda 10 kilo vermeniz için büyük katkı sağlayacaktır.
  • Diyet menüsünün dışına çıkmamanız ve diyete sadık kalmanız halinde etkilerini daha çabuk gösterecektir.
  • Ciddi bir sağlık problemi olmadıkça diyeti yarıda kesmemelisiniz.
  • Diyet bittikten sonra en az 4 ay her hangi bir diyet programı uygulamamalısınız.
  • Vereceğiniz kiloları muhafaza etmek için diyetten sonra yüksek kalorili besinlerden uzak durmalısınız.

1 ayda 10 kilo verdiren diyet için öneriler

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Açıklaması

Öncelikle sizlere 1 aylık menü vermek yerine, çeşitli besin seçenekleri sunarak kendi menülerinizi kendiniz hazırlamanızın daha doğru olacağını düşündük. Şimdi aşağıda vereceğimiz 1 günlük diyet menüsü ve öğün seçenekleri sayesinde 1 ayda 10 kilo verdiren diyet menünüzü kendiniz kolaylıkla oluşturabileceksiniz.

1 ayda 10 kilo verdiren diyet için menü

Öncelikle kahvaltınıza bir kibrit kutusu kadar beyaz peynir, 1 domates, 1 haşlanmış yumurta, çay ve 1 dilim tam buğday ekmeği ile başlayın. Öğle yeşil soğanlı salata, 4 ızgara köfte, tavuk çorbası ve bir dilim ekmek tüketin. Ara öğünde 1 armut ve 5 adet galeta yiyin. Akşam yemeğinde 2 top vanilyalı dondurma, 1 bardak ayran ve dilediğiniz kadar sebze yemeği tüketebilirsiniz. Geceleri de 1 avuç leblebi tükettiğiniz takdirde 1 ayda 10 kilo verdiren diyet ile verebileceksiniz. Bu anlattığımız 1 günlük menüdür ve aşağıdaki seçeneklerden bu menüyü dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Beslenme Seçenekleri

1 ayda 10 kilo verdiren diyet için beslenme

1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Kahvaltıda; birinci seçenek, 1 haşlanmış yumurta, 1 kâse yoğurt ve bir dilim ekmek. İkinci seçenek, 1 dilim ekmek, 1 çay kaşığı reçel ve tereyağı ile bir bardak şeftali suyu tüketin. 1 ayda 10 kilo verdiren beslenme seçeneklerinde en önemli öğün kahvaltıdır.

1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Öğle Yemeği; birinci seçenek tavuk çorbası, fıstık ezmeli ekmek ve bir dilim kavun. İkinci seçenek, 1 haşlanmış yumurta, 1 bardak elma suyu, 100 gram tavuk haşlama ve bol salata.

1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Akşam Yemeği; birinci seçenek, sebze çorbası, 2 muz ve 10 yaprak sarma. İkinci seçenek, bol salata ve sınırsız balık ızgara tüketin. Üçüncü seçenek, 2 adet yumurta ve bol yeşillikle yapılmış salata.

Yukarıdaki besinleri kendinizde ayarlayabilirsiniz. 1 ayda 10 kilo vermek için ilk menüye göre dengeli şekilde ayarlamanız ve besinlerin kalori değerlerini öğrenmeniz gerekiyor. Ortalama günlük almanız gereken maksimum kalori miktarı 1300’ün altında olmalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Diyet, Diyet Tarifleri, Zayıflama
detoks nasıl yapılır ve detoks uygulaması
Detoks Nasıl Yapılır? – Detoks Tarifi

Organik olmayan meyve ve sebzeler, hava kirliliği, ilaçlı ve hormonlu gıdalar gün geçtikçe atıyor ve hiç farkına varmadan bu zararlara

Kapat