Ana sayfa Diyet 10 Yıl Gençleşmenin Yolları

10 Yıl Gençleşmenin YollarıŞekeri Kes Paça Çorbası İç

Yemekleri Kemik Suyu İle Yapın, Cildiniz Gençleşsin:

Eklem ağrılarıyla genç yaşta karşılaşmamak ve cildinizin genç kalması için kemik suyu ve paça çorbasını sofranızdan ihmal etmeyin. Bu yiyecekler hem son derece değerli hem de son derede zengin birer kollajen kaynağı içerir. Cilt yapı taşlarından biri kollajendir. Diyetinizle kollajen zengini besinlerden bol bol varsa cildiniz kırışmaz, sarkmaz.

Hücrelerinizi Çalıştırın:

Enerjiniz ne kadar çoksa bir o kadar genç demeksinizdir. Hücrelerin içinde bulunan mitokondriler vücudun enerji santralleridir. Vücuda giren besinleri enerjiye çevirirler. Ekmeği, tatlıyı, böreği kestiğinizde enerjinizde artar. Bu mitokondrilere egzersiz yaptırmak gibidir. Enerji üretmek için daha etkin bir şekilde çalışmaya başlarlar. Mitokondrilerin daha fazla çalışması için egzersiz yapmak da önemlidir. Hareket eden vücut daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Yaş geçtikçe insanların kendilerini daha halsiz hissetmelerinin en önemli nedeni mitokondri sayılarının azalmasıdır.Ekmek, Buğday Ürünlerini Terk Edin

Gluten molekülü, yapışkan yapısı yüzünden bağırsak duvarına yapışır ve bağırsak geçirgenliğini bozarak zararlı toksinlerin, bakterilerin sisteme karışmasına neden olur. Vücutta enflamasyona neden olur ve pek çok hastalığı tetikleyen bir mekanizmadır. Modern buğdayın içindeki bir proteinin kan şekerini hızla yükseltmek gibi bir etkisi vardır. Genç kalmak istiyorsanız tüm buğday ürünlerini hayatınızdan çıkarmanız gerekir.

Şekeri Hayatınızdan Çıkarın

Kandaki şeker, kolajen ve elastin liflerine bağlanarak onlara zarar verir. Yaşlanma etkisi sadece yüzünüzde sınırlı kalmaz. Şekerli yiyecekler, tatlılar, karbonhidratlar diyabetten kansere ve kalp krizine kadar tüm hastalıkların ortaya çıkışında rol oynar.

Probiyotiklerinize İyi Bakın

Probiyotikler ne kadar çok ve çeşitliyse o kadar sağlıklı olursunuz. Yoğurdun içinde bolca bulunan ”bifidobacteria longum” bakterisinin yaşlanmayla savaştığını gösteren araştırmalar bulunmakta. Ev yapımı yoğurt, turşu, kefir, sirke gibi probiyotik zengini gıdalara diyetinizde yer açın.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here