Ana sayfa Makyaj Dudak Makyajı Adriana Lima Makyajı Nasıl Yapılır?

Adriana Lima Makyajı Nasıl Yapılır?

adriana lima makyajı


Makyaj konusunda kozmetik markalarının yüzleri yanı sıra moda dünyasına damga vuran markalarda mankenlerinin makyaj tercihleri ile ünlenmiştir. Bu yazımızda Adriana lima makyajı nasıl yapılır nelere dikkat edilmeli bunlardan bahsedeceğiz. Buna örnek olarak Victoria Secret markasının melekleri makyaj tercihleri ile kendilerinden söz ettirmekte ve gayet uyumlu ve parlak makyajlara imza atıyor. Victoria secret melekleri arasında olan ülkemizde de sıkça adını duyduğumuz Adriana lima oldukça güzel ve çekici bir kadındır. Erkeklerin beğenisini toplamış ve kadınlarında gerek makyaj konusunda gerekse stil konusunda ilham aldığı manken olmuştur. Bu yüzden çoğunlukla Adriana lima’nın makyajları araştırılıp incelenmekte ve Adriana lima göz makyajının inceliklerini öğrenip daima çekici bakışlara sahip olmak ister kadınlar. Adriana Lima makyajı sırrı dolgun dudaklar ve dumanlı göz makyajıdır. Dumanlı göz makyajını tercih etmesinde gözlerinin daha yoğun ve anlamlı gözükmesi… Özel günlerde kullanılabilir Adriana Lima makyajı ve tüm gözler kişinin üzerine toplanabilir.

Adriana Lima Makyajı Nasıl Yapılır?

adriana lima makyajı nasıl yapılır

Makyaj konusunda trend olan ünlüler arasında şüphesiz Victoria Secret melekleri vardır. Bunlar arasında adını sıkça duyduğumuz Adriana Lima oldukça beğenilen mankenlerden biridir. Adriana Lima makyajı ve saçları ise nasıl yapıldığı merak konusudur. Makyaj konusunda birkaç bilgi ile aslında Adriana Lima makyajı incelenip uygulandığında elde edilebilir. Peki, Adriana Lima makyajı nerelerde kullanılır? Genellikle dumanlı göz makyajı ve ıslak makyajlar tercih ettiği için Adriana Lima yaz akşamlarında, özel günlerde kullanılabilir. Günlük makyajlarda biraz ağır gelebilir. Bu yüzden özel günlerde tercih edilebilir bir makyaj tarzı olarak kullanılabilir. Peki, Adriana Lima makyajı nasıl yapılır?adriana lima makyajı yapımı

  1. İlk olarak cildin ışıl ışıl durması için cilt bakımının özenli bir şekilde yapılmış olması gerekir. Bunun için öncesinde maske ve peelinglerin düzenli olarak yapılıp cildin nemlendirilmesi gerekir.
  2. Makyaja başlamadan önce makyaj bazı kullanılmalı ve böylece hem makyajın uzun süre bozulması önlenir hem de makyaj daha parlak durur.
  3. Cilt rengine uygun olan kapatıcı özelliği olan fondöten kullanılmalı ve içerisinde spf olmamasına dikkat edilmelidir. Böylece fotoğraflarda ışık yansıma yapmaz ve çok parlak çıkmazsınız.
  4. Kontür işlemi en önemli adımdır. Yüzü boyutlandırmak için kulak hizasından yanaklara doğru bronzer sürülmeli ve çene, alın kenarları, burun kenarlarına uygulanmalıdır.
  5. Aydınlatma işlemi için dudak üstü, burun üstü, kaş altı, göz pınarları, elmacık kemiklerinin üzerine işlem yapılmalıdır.
  6. Adriana Lima göz makyajı ise dumanlı ve kirpikleri ön plana çıkarak göz makyajı tercih etmektedir.

Adriana Lima Göz Makyajı

adriana lima göz makyajı

Adriana Lima makyajı ilk göze çarpan gözlerdeki buğulu görünüm, ıslak ten makyajı ve dudaklardaki dolgunluktadır. Baktığımızda dumanlı göz makyajı için temel adım gözlerin belirgin olması ve farların iyi karışarak rimelin en az iki kere uygulanması gerekir. Gerekirse takma kirpik kullanılmalı ve alt kirpik diplerine de siyah kalem ve koyu renkte kalem geçilmelidir. Ruj olarak ise istenilen tonda ruj uygulanarak lipgloss sürülmeli ve ıslak dudaklar elde edilebilir.

Adriana Lima Makyajı Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=kDPPl25iqFI

Adriana Lima Makyajı ÖrnekleriBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here