Arap Makyajı ve Arap Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj konusunda kadınlar kültür olarak farklı bölgelere yoğunlaşır. Bu yazımızda arap makyajı üzerinde duracağız. Güzellik anlayışı her yerde aynı olmamakla birlikte farklı kültürlerin güzellik sırlarını öğrenerek kişi öğrendiklerini kendine uygulayabilir ve farklı görünüm elde ederek nasıl durduğunu inceleyebilir. Böyle durumlarda bölge bölge makyaj tarzları araştırmak, farklı fikirler edinmek için farklı ülkelerde yaşayan kadınların makyajda nelere önem verdiği araştırılabilir.

Böylece kişi kendi kültürü ve farklı kültürlerin birikimini harmanlayarak yeni makyaj trendleri yaratabilir. Özellikle Orta Asya’nın güzellik sırları çok popüler olmakla birlikte Arap makyajları da çok beğeniliyor. Bundaki etken gözlerdeki buğulu görünüm ve kirpiklerin ön plana çıkarılması, kaşların şekilleri çok önemlidir. Arap makyajı genellikle parti makyajları ya da çok özel günlerde renkleri kıyafete uygun olarak seçerek yapılabilir. Bunun için öncesinde cilt bakımının yapılması gerekir.

Arap Makyajı Nasıl Yapılır?

arap makyajı nasıl yapılır

Makyaj günümüzde özel bir yere sahip günlük olarak olmazsa olmazlar arasına girmiş ve özel günlerde farklı tarzlarda makyajlar yaparak farklı görünüm elde edilmek istenmiştir. Özellikle ünlülerin makyajları ya da kültürel yönden farklı olan insanların makyajlarını öğrenerek güzellik tüyolarını uygulamak hem eğlenceli hem de öğretici olabiliyor. Beğenilen makyajlar ya özel günlerde ya da günlük hayatta rahatlıkla kullanılabiliyor. Hâl böyle olunca kişi farklı makyaj modellerini araştırarak ilham alıyor. Bu kültürlerin başında ise Türklerin en çok örnek aldığı makyaj modelleri Arap makyajıdır. Makyajının özelliği ise gözlerdeki buğu ve kusursuz kaş ve göz makyajlarıdır. Peki, Arap makyajı nasıl yapılır? Arap göz makyajı nasıl yapılır?

arap makyajı yapımı

  1. İlk olarak kusursuz bir ten makyajı gerekir bunun içinse şüphesiz iyi bir cilt bakımının yapılmış olması ve cildin nem ihtiyacının karşılanması gerekir.
  2. Makyaja makyaj bazı ile başlanması ve cilt kusurlarını iyi kapatmak için kapatıcılığı yüksek olan fondöten seçilmeli ve homojen bir şekilde dağıtılmalıdır.
  3. Göz altları iyi bir şekilde kapatılmalı ve renk eşitsizliği sıfırlanmalıdır. Önemli olan kusursuz bir görünümdür.
  4. Yüz şekillendirmek için kontür uygulanmalı fakat miktarına dikkat edilmeli çok yoğun olmamalıdır.
  5. Aydınlatma işlemi yapılmalı ve özellikle göz pınarları, kaş altları, elmacık kemiklerinin üzeri aydınlatılmalı, dudak ve burun üstü unutulmamalıdır.
  6. Göz makyajında ise dumanlı göz makyajı tercih edilmeli eyeliner kusursuz çekilmeye çalışılmalıdır.

Arap Makyajı – Arap Göz Makyajı

arap göz makyajı

Arap makyajlarında vurgu göz makyajlarıdır. Göz makyajları genellikle buğulu ya da dumanlı göz makyajları seçilir. Arap makyajı konusunda göz makyajı kusursuz ve vurucu olan renk siyahtır. Bunun haricinde sıcak renklerde cesaretle kullanılır. Birden çok farın karışımı ile Arap makyajı elde edilir ve çok çekici durur. Aynı şekilde yüz yapısına uygun olarak kaşlar şekillendirilip, doldurulur. Kaşlar da siyah eyeliner sürümü kadar önemlidir. Eyeliner üst kirpik diplerinde ve alt kirpik diplerinden çerçevelenip sürülür ve göz pınarları, kaş altları aydınlatılır. Kirpiklere yoğun olarak maskara sürülür ya da takma kirpik kullanılabilir.

En Güzel Arap Makyajı Örnekleri Galerisi

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Dudak Makyajı, Göz Makyajı, Kaş ve Kirpik Modelleri, Makyaj, Makyaj Teknikleri, Profesyonel Makyaj, Yüz Makyajı
gelin makyajı
Gelin Makyajı – Ten Rengine Göre Gelin Makyajı

Kadınların en özel günü kendi düğün günleridir ve oldukça güzel, etkileyici ve çekici olmak isterler. Bugün sizlere gelin makyajı hakkında

Kapat