Ana sayfa Makyaj Göz Makyajı Aylaynır Nasıl Çekilir?

Aylaynır Nasıl Çekilir?

aylaynır nasıl çekilir


Göz makyajı kadınlar için çok önemlidir. Özellikle günlük makyajlarda ya da gözleri belirginleştirmek isteyen kadınlar seçimlerini aylaynırdan yana kullanırlar. Aylaynır nasıl çekilir sorusunun cevabı ise basit olmakla birlikte pratiklik ve tecrübe isteyen bir konudur. Sürekli aylaynır çekmek ve denemek daha düzgün aylaynır çekmede yardımcı olacak ve hızlı bir aylaynır uygulamayı da beraberinde getirecektir. Aylaynır gözleri daha belirginleştirmede, büyütme ya da gözlerin birbirinden ayrı yahut uzak görünmesini sağlar. Göz makyajı son yıllarda aylaynırsız düşünülmez olmuş kadınları sürekli farklı aylaynır çeşitlerini deneyimlemeye itmiştir. Aylaynır ile yapılmış makyajlar incelendiğinde genelde sade farlar göze çarpar ya da gece makyajlarında siyah buğulu makyajlarda aylaynır olmazsa olmazlar arasına girmiştir.

doğru aylaynır uygulaması

Aylaynır Renk Seçenekleri

Aylaynır son yıllarda oldukça önem kazanan makyaj malzemelerinin başında gelmektedir. Aylaynırlı makyajlar oldukça çekici ve göz hatlarını belirleyen seksi görünüme sebep olan makyajlardır. Aylaynır sürümü konusunda oldukça farklılıklar göstermesine rağmen renk konusunda da çok fazla seçeneği vardır. Aylaynır renk seçeneklerinin fazla olmasına rağmen en sık tercih edilen aylaynırlar siyah renkte olandır. Siyahlık keskinlik ve belirgin gözleri ifade etmektedir bu yüzden en sık kullanılan aylanır siyahtır. Siyahın yanında en çok kullanılan aylaynır koyu kahverengi ve koyu tonlarında laciverttir. Özellikle yaz aylarında kahverengi ya da mavi aylaynırlar oldukça fazla kullanılmaktadır. Son dönemlerde renkli aylaynır ile yapılan makyajlarda büyük ilgi görmeye başlamıştır. Ayrıca iki farklı renk ile çekilen aylaynırlar oldukça fantastik bir hava oluşturur.

farklı aylaynır renkleri

Aylaynır Neden Kullanılır?

Aylaynır göz makyajının tamamlayıcısıdır özellikle günlük ağır makyaj yapmayanların sıklıkla tercih ettiği ve gelenekselleşme yolunda giden bir makyaj tekniğidir. Aylaynır neden kullanılır sorusunun cevabı ise oldukça basittir, göz şeklini daha belirginleştirip güzel bir görüntü oluşturmaktır. Aylaynır kullanmak bir süre sonra yaşam haline gelebilir ve aylaynır kullanmadan makyaj yarım kalmış hissi uyanabilir. Bu yüzden sıklıkla aylaynır kullanılır.aylaynır nasıl uygulanır

Aylaynır Nasıl Çekilir?

Aylaynır çekmek makyaja dumanlı bir görünüm kazandırabileceği gibi keskinlik ve zerafette katar. Aylaynırı doğru çekmek göz şeklini değiştirebilir bakışlara derinlik kazanmasına yardımcı olabilir. Aylaynır nasıl çekilir sorusunun cevabı ise el alışkanlığı isteyen fakat zor olmayan bir uğraştır demek doğru olacaktır. Aylaynır çekme aşamaları:

  • İlk olarak göz makyajı tamamlanmalı, göz farı kullanılmalıdır. Göz makyajı aylaynır ile bütünlük kazanır bu yüzden rimel sürmeden önce aylaynır çekilmelidir.

aylaynır için göz fari surme

  • Aylaynır göz bebeği hizasından başlanılabileceği gibi kuyruk kısmından da çekilebilir. Aylaynırın kuyruk kısmına göre incelik ve kalınlığı belli olur.

eyeliner çizgisi

  • Göz çevresine göre aylaynır çekmek ve gözleri büyük ya da küçük şekilde kullanmak bireylerin tercihlerine göre karar verilir. Alt kirpik diplerine yarım ya da tüm bir şekilde de aylaynır sürülebilir.

farklı aylaynır şekilleri

Aylaynır Hangi Makyajlarda Kullanılabilir?

Aylaynır boş göz makyajlarında kullanılabilir. Özellikle günlük hayatta evde, işte, okulda tercih edilebilir. Özel günler, davetlerde, mezuniyetlerde dumanlı göz makyajlarında, siyah göz makyajlarında tercih edilebilir.

Aylaynır Nasıl Çekilir Videosu

 

Aşağıda farklı Aylaynır öekme taktikleri ve örnekleri bulabilirsiniz. (Resimlerin büyük halleri için üstüne tıklamanız yeterli)

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here