Ana sayfa Vücut Bakımı Epilasyon Bikini Bölgesi Nasıl Alınır? Farklı Yöntemler ve Öneriler

Bikini Bölgesi Nasıl Alınır? Farklı Yöntemler ve Öneriler

bikini bölgesi nasıl alınır


Bayanların merak ettiği konulardan biri olan ve hangi yöntemin iyi olduğunu sorguladığı bikini bölgesi nasıl alınır sorusu ile ilgili aşağıda farklı yöntemler ve bu yöntemlerin yararları ve varsa zararlarından bahsedeceğiz.

Ağda ile Bikini Bölgesi Nasıl Alınır

ağda ile bikini bölgesi alma

Bikini bölgesi epilasyonu yalnızca estetik açıdan değil sağlık açısından da düzenli olarak yapılması gereken en temel epilasyon bölgesidir ve vücut bakımı konusu için oldukça önemlidir. Kişilerin bikini bölgesi epilasyonu için kullanabileceği birbirinden farklı yöntemler vardır. Eskilerden gelen ve ülkemizde hemen hemen en çok tercih edilen bikini bölgesi nasıl alınır yöntemlerinden biri olan ağda yöntemi istenmeyen tüyleri kökünden aldığı için tercih edilen fakat uzun süreli kullanımda ciltte sarkma ya da cilt renginde kararma gibi sorunlar ortaya çıkarabilen bir bikini bölgesi alma yöntemdir. Güzellik salonunda ya da evde yapılabilen bir yöntem olan ağda yöntemi tüylerin en az 3 hafta çıkmamasını sağladığından sıklıkla tercih edilir. Fakat kısa tüyler ağdayla alınamadığı için tamamen pürüzsüz bir görünüm isteyen kadınlar bikini bölgesi nasıl alınır sorusu için ağda sonrası ek epilasyon yöntemlerine başvurmalıdırlar.

Epilatör İle Bikini Bölgesi Nasıl Alınır

epilatör ile bikini bölgesi alma

İstenmeyen tüyleri kökünden almanın bir diğer yolu da epilatör kullanımıdır. Epilatörler farklı başlıkları bulunan, elektrikle çalışan bir cihazdır. Başlıklarında küçük cımbızların döndüğü epilatörler en kısa tüyleri bile aldıkları için tercih edilir fakat bikini bölgesi nasıl alınır sorusunun cevabı olarak sıklıkla tercih edilmez. Bikini bölgesinin kıvrımlı yapısı sebebiyle o bölgede epilatör kullanımı zordur.Jilet İle Bikini Bölgesi Nasıl Alınır?

jilet ile bikini bölgesi alma

Tüyleri kökünden almayan jilet yöntemi hızlı ve acısız olduğu için tercih edilmektedir. Kadınlar için özel üretilmiş, kadınların hassasiyetine göre tasarlanmış jiletler bir adım öne çıksa da tüyleri kısa sürede çıkardığı için bikini bölgesi nasıl alınır sorusuna çözüm olarak pek tercih edilmez. Daha çok acil durumlarda imdada yetişen jilet bacaklarda batık tedavisi kullanımı ile meşhurdur.

Lazer Epilasyon İle Bikini Bölgesi Nasıl Alınır?

lazer rpilasyon ile bikini bölgesi alma

Günümüzün en popüler epilasyon yöntemlerinden biri olan ve bikini bölgesindeki istenmeyen tüyleri bir daha çıkmamak üzere temizleyen lazer epilasyon cihazları bikini bölgesi nasıl alınır sorusuna yanıt olabilecek en maliyetli olanıdır. Birçok çeşidi bulunan profesyonel lazer epilasyon cihazları uzman eller tarafından kullanılmalıdır. Doktor çalışanların bulunduğu lazer epilasyon merkezleri tercih edilmesi gerekirken lazer epilasyon cihazının hangi teknolojiyle çalıştığı da incelenmelidir.

  • IPL (Intense Pulse Light): Yoğun atımlı ışık sistemleri olarak açılan IPL cihazlar 400 – 1200 nm dalga boyu arasında ışık kullanır ve yüksek enerjili atış yapabilir. Buna ek olarak farklı dalga boyları kullanılır ve farklı filtreler ile cilt tiplerine uygun dalga boyu seçilebilir. Yine atım gücü, atım sayısı, atım süresi gibi önemli parametreler uygulayan kişi tarafından belirlenebilir. IPL yalnızca bikini bölgesi alma konusunda değil birçok dermatolojik rahatsızlığın da tedavisinde kullanılabilir.
  • Alexandrite teknolojisi: Bu teknoloji kolay uygulanabilen, otomatik ayarlama özelliklerine sahip olan ve kullanan kişilere kısa sürede uygulama yapabilmelerini sağlayan bir cihazdır. Aynı zamanda uygular uygulamaz tüylere etki ettiği için istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen kişiler ve bikini bölgesi nasıl alınır sorusunun cevabı olarak sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Kıl köküne gönderilen ısı enerjisi sayesinde kıl kökü hücreleri fonksiyonlarını yitirir ve yeni kıl oluşumuna son verilmiş olur.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here