Ana sayfa Saç Modelleri Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

dağınık topuz nasıl yapılır


Saç modelleri her sene değişmiş olsa da klasik modeller hiçbir zaman ilgisini yitirmez ve daima kendini yenileyen, göz alıcı modellere misafirlik eder.  Saç modelleri kişinin zevkine, tarzına göre değişir. Rahatına düşkün kişiler daha çok salaş görünümlü kıyafetleri ve dağınık saçları tercih ederek maskülen bir hava katabilir. Tarz olarak belirlenen sadece kıyafetlerde değil kıyafet, saç, makyaj ve aksesuarların bütününden oluşmaktadır. Saç ve makyajın uyumu da kişiyi daha seksi ve gösterişli yapacaktır. Gelelim dağınık topuz nasıl yapılır sorusuna. Dağınık topuz modelleri kişinin saç tipine göre değişmekte ve aynı model sürekli farklı bir şekil almaktadır. Bunda saçların kalınlık incelik durumu, saçların uzunluğu ve modelin farklılaşması önemli rol oynamaktadır.

Dağınık Topuz Modelleri Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidağınık topuz yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Saç modelleri kişinin yaşam tarzını belirler ve dış görünüş insanın beğenileri, zevklerini yansıtır. Uyumlu ve güzel saç modelleri kişiyi daha özenli ve çekici bir hava katacaktır. Dağınık topuz modelleri ise son dönemlerde sıkça tercih edilen toplu saç modelleri arasındadır. Dağınık topuz modelleri yapılırken öncesinden saçların nem ihtiyacı karşılanmalı ve saç bakımının düzenli olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca dağınık topuz modelleri yapıldıktan sonra kolay bozulmaması için saç spreyi ve saç sabitleyici kremler kullanılmalıdır. Böylece dağınık topuz modeli bozulmadan kalacaktır. Dağınık topuz yapılırken ihtiyaç duyulan malzemeler lastik toka, tel toka, firketedir.

Dağınık Topuz Modelleri Nerelerde Kullanılır?

dağınık topuz modelleri nerelerde kullanılırSaç modelleri arasında salaş, sık tercih edilen bir modeldir dağınık topuz modelleri… İş yerinde, okulda, özel davetlerde, düğünlerde, mezuniyetlerde dağınık saç modelleri yapılabilir. Özellikle pratik hemen uygulanacak dağınık topuz modelleri hem şık durmaktadır hem de pratik yapılan bir saç modelidir. Günlük hayatta ve özel günlerde kullanılabilir. Kıyafet seçimi olarak düz sade elbiseler ile muhteşem bir uyum gösterirken günlük hayatta basic tişörtler ile muhteşem bir görüntü oluşturacaktır.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır? – Aşamalar

Saç modelleri kadınların imzası haline gelebilir. Genel olarak toplu saç modelleri arasında sık tercih edilen ve beğenilen saç modelleri arasında yer alan dağınık topuz modelleri farklı bağlama şekillerine göre değişebilmektedir. Peki, dağınık topuz nasıl yapılır? Aşağıda önce açıklama ve resimler ile daha sonra ise basit dağınık topuz videosu ile anlatacağız.

dağınık topuz yapılışı
dağınık topuz nasıl yapılır 1
  • İlk olarak dağınık topuz yapılmadan bağlama şekli belirlenmeli dağınık topuza farklı saç modelleri eklenecek mi onlar belirlenmelidir.
  • Dağınık topuza örgü modeli eklenebilir.
  • İlk olarak ön saçlardan sepet örgü modeli uygulanabilir ve saçlar tependen toplanır.
  • Saçlar maşa yapıldıysa dağınık topuz daha kolay yapılacaktır. Saç tutamları yuvarlak bir şekilde oluşturulup firkete ya da tel toka ile sabitlenir.
  • Tüm saçlar dağınık bir şekilde bitene kadar devam edilir.
  • Ön saçlardan istenirse saç tutamları çıkarılır ve salaş bir görüntü oluşturulur.
  • Ön saçlara maşa uygulayarak yüze hareket kazandırılabilir.
  • Yapılan dağınık topuz modelinin uzun süre bozulmadan kalabilmesi için saç spreyi kullanılmalıdır.
dağınık topuz nasıl yapılır 2
dağınık topuz nasıl yapılır 2

 

dağınık topuz nasıl yapılır 3
dağınık topuz nasıl yapılır 3

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır Videosu


En Güzel Dağınık Topuz Modelleri GalerisiBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here