Dipliner Nasıl Sürülür? Göz Şekline Göre Dipliner Sürme

Dipliner yani likit eyeliner sürme konusu oldukça önemlidir. Bugün sizlere dipliner nasıl sürülür sorusunun cevaplarını vereceğiz. Çünkü hergün abartılı göz makyajı veya yoğun ve farklı renkler tercih edilmez.  Bunun yerine sadece dipliner kullanarak harika bakışlara ve göz makyajına sahip olabiliriz. Dipliner kullanımı bu yüzden önemlidir. Şimdi göz şekline göre dipliner nasıl sürülür? Ayrıntılı şekilde cevaplarını vermeye başlayalım. Ancak ncesinde bilmeyenler için göz tipimizi nasıl belirleyebiliriz buna göz atalım.

Dipliner Nasıl Sürülür – Göz Tipi Belirleme

Yuvarlak Göz: Gözünüze baktığınızda hem uzunluğu hemde yülseliği birbiriyle aynı ise bu yuvarlak göz tipine sahip olduğunuzu gösterir.

Çukur Göz: Eğer kaşlarınız aşağıya doğru düşük ise bu çukur göz tipine sahip olduğunuzu gösterir.

Büyük Göz: Gözünüzün renkli bölümünü net bir şekilde görebiliyor ve hareketlerini izleyebiliyorsanız bu büyük göz tipine sahip olduğunuzu gösterir.

Küçük Göz: Eğer göz kapaklarınız gözünüzün renki kısmını kapatıyor ise bu küçük göz tipine sahip olduğunuzu gösterir.

Göz tipinizi belirlediğinize göre şimdi hangi göz tipine nasıl dipliner sürülür buna bakalım.

 

Yuvurlak Gözler için Dipliner Nasıl Sürülür?

yuvarlak gözler için dipliner

Öncelikle doğal bir far uygulayarak başlayabilirsiniz. Sonrasında kirpik hizanızı takip ederek göz kapağınızın üzerine dipliner sürün. Yukarı doğru şekil vermek göz tipiniz için uygun değildir bu yüzden dümdüz dipliner çekmeye devam edin. Ne aşşağı ne de yukarı eğim vermeden dümdüz diplinerı uygulayın.

Dilerseniz bir çok kadının tercih ettiği gibi alt kirpiklere hafif bir göz kalemi çekerek göz makyajını tamamlayabilirsiniz.

Çukur Gözler için Dipliner Nasıl Sürülür?

çukur gözler için dipliner

Çukur göz tipinde gözler içerde ve küçük kaldığından daha belirgin hale getirmek hedeflenir. Bu yüzden alt ve üst kısma açık tonlarda far uygulayın ve gözlerinizi ön plana çıkarın. Kesinlikle keskin, dolgun ve abartılı eyeliner veya dipliner kullanımından uzak durun. Dipliner uygularken ince ve düz bir çizgi şeklinde uygulamaya özen gösterin böylece gözleriniz dahada ön plana çıkacaktır.

Büyük Gözler için Dipliner Nasıl Sürülür?

büyük gözler için dipliner

Büyük göz tipine sahip kişilerin göz makyajında daha şanslı olduğunuz söyleyebiliriz. Dipliner uygularken kirpik hizasını takip etmeniz ve ucunu hafif kalınlaştırarak kıvırmanız gayet yeterli olacak ve hoş bir bakış sağlayacaktır.

Küçük Gözler için Dipliner Nasıl Sürülür?

küçük gözler için dipliner

Tıpkı çukur gözde olduğu gibi gözleri belirginleştirmeye ihtiyaç duyulur. Bunun için eyeliner seçimini açık renklerden yapmak gereklidir. Dipliner uygulamasında ise kalın, dolgun veya keskin çizgilerden kaçınılmalı ve göz çizgisi takip edilerek ince bir şekilde uygulayarak bakışlar ön plana çıkarılmalıdır.

Dipliner Nasıl Sürülür Galerisi

Aşağıda sizler için farklı dipliner örneklerini paylaşıyoruz. Bunlara bakarak makyaj konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Dipliner Nasıl Sürülür Videosu

 

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Göz Makyajı, Makyaj, Makyaj Teknikleri
yeşil göz makyajı
Yeşil Göz Makyajı Yapılışı ve Püf Noktaları

Renkli gözlere sahip kişilerin makyaj konusunda en çok yaptığı hatalardan biri yanlış göz makyajı uygulamaktır. Özellikle yeşil göz makyajı konusunda

Kapat