Ana sayfa Vücut Bakımı Ağız ve Diş Sağlığı Diş İpi Kullanmanın Faydaları

Diş İpi Kullanmanın FaydalarıDiş ipi kullanmanın faydaları tam olarak anlaşılmadığı için bu konuda bilinçli olan kişi sayısı çok az sayıda. Aşağımızda ki yazımız da sizler için diş ipinin faydalarına değindik.

Öncelikle diş ipi nasıl kullanılır buna bir bakalım.

İki dişin birleştiği yerden nazikçe, bölgeye zarar vermeden, aşağıdan yukarıya doğru kullanılmalı. Her gün düzenli kullanılan diş ipiyle diş eti hastalıklarını ve çürükleri engelleyebilirsiniz.

Faydaları

Ağız Kokusunu Önler

  • Düzenli kullanım sonucu, dişlerin arasında kalan kötü kokuya neden olan artıkları yok ettiği için ağız kokusuyla mücadele eder.

Ağız Hijyenine Katkı Sağlar

  • Diş fırçası ön, arka ve çiğneme yüzeyi olmak üzere dişlerin 3 bölümüne erişir. Ara kısımlara ulaşarak etkin bir temizlik sağlayan diş ipi, ağız bakımı için çok önemlidir.


Ağız İçindeki Enfeksiyonlar Kan Dolaşımına Karışır

  • Diş sağlığınıza yeterince vakit ayırmıyorsanız herhangi bir enfeksiyon veya iltihap problemi kan dolaşımını etkileyerek daha ciddi hastalıklara neden olabilir.

Diş Eti Kanamalarını Önler

  • Çoğu insan diş eti kanaması ihtimalini düşündüğü için diş ipi kullanmaktan sakınır. Ancak diş ipi, dişlerin sağlığını iyileştirdiği için farklı bir diş hastalığı yoksa kanamayı da engelliyor.

Plak Oluşunu Önlemeye Yardımcı Olur

  • Diş ipi kullanmamak plak oluşunu hızlandırır yani sadece dişlerimizi fırçalamak yetmez.

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here