Diyet Önerileri ve Zayıflamak İçin Tavsiyeler

Günümüzde ufak çaplı bir araştırma ile yüzlerce diyet programına ulaşabilmek mümkün! Peki bu diyet listeleri arasında hangileri sağlıklı? Ya da hangileri sizin vücut yapınıza en uygun olanı? Bunları seçmek oldukça zor olabilir. Ayrıca diyet programlarını uygularken dikkat etmeniz gereken bazı konularda bulunuyor. Bunun dışında diyet boyunca bazı ince ayrıntıları da göz önünde bulundurarak diyetin etkilerini iki katına çıkarabilirsiniz. Diyet önerileri vereceğimiz bu yazımızda, diyet yaparken verdiğiniz kiloların kalıcı olmasını sağlayarak ve kısa zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak altın kurallar yer alıyor. Şimdi gelelim diyet önerileri ve uygulanması gereken kurallara;

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyet Önerileri

sağlıklı kilo vermek için öneriler

 • Eğer bir diyet programında karar kıldıysanız ve hemen uygulamaya başladıysanız, bu diyetle beraber mutlaka bir egzersiz programı da uygulamanız gerekiyor.
 • Hızlı bir şekilde kilo vermenizi engelleyen unsurları tespit edip bunları bir not defterine kaydedip sürekli okumanız size çok yardımcı olacaktır.
 • Diyet önerileri verirken sağlık konusunu es geçmek olmaz. Her şeyden önce sağlığınızı düşünün ve sağlığınızı tehlikeye atacak diyet programları ve yiyeceklerden uzak durun.
 • Tabağınızı veya porsiyonlarınızı küçültmek ve yemek esnasında bol su içmek daha sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır.
 • Tek başınıza yola çıkmayın ve bir arkadaşınızı da diyete zorlayın. Böylece bir yarış ortamı oluşacak ve azim kazanacaksınız.

sağlıklı kilo vermek

 • İştahınızı açan besinleri tespit edin ve onları hayatınızdan çıkartın.
 • Hızlı kilo vermek yerine uzun vadede yavaş yavaş kilo vermeyi deneyin.
 • Yiyecekleri yavaş yavaş tüketmek her zaman daha fazla kilo vermenizi sağlayacaktır.
 • Diyet önerileri verirken son önerimiz yağlı yemeklerden uzak durmanız ve kalorisi yüksek besinleri hayatınızdan çıkarmanızdır.

En Etkili Diyet Önerileri

etkili diyet önerileri

Diyet programı seçmek aslında işin en zor kısmıdır. Bunun nedeni ise, insanların bünyesine göre diyet programı seçememesidir. Diyet önerileri verirken, altın kuralımız her zaman sağlığımızdır. Aşırı kilolu insanlar diyet programı seçerken mutlaka uzun vadede yavaş yavaş kilo verdiren diyetleri tercih etmelidir. Özellikle 3 günde 5 kilo veya 5 günde 10 kilo gibi zayıflama vaat eden programlar tamamen sağlıksızdır ve beslenme düzenini alt üst edeceğinden çeşitli sağlık problemlerine davetiye çıkarabilmektedir. Bu nedenle aylık veya 2-3 haftalık diyetleri tercih etmek en doğrusudur. Diyet önerileri verirken her zaman hızlı kilo verdiren yiyeceklerden uzak kalmanız gerektiğini hatırlatalım. Orta kiloda biriyseniz, hızlı kilo verdiren diyetleri deneyebilirsiniz ancak tek tip beslenmeye yönelik diyetlerden uzak durmalısınız.

Hızlı Zayıflamak İçin Diyet Önerileri

hızlı zayıflamak için diyet önerileri

Orta kilolu insanların tercih edebileceği çok hızlı kilo verdiren diyet programları bulunuyor. Bunlar elbette sağlıksız ancak her şeye rağmen deneyecekseniz, size diyet önerileri vermek istiyoruz. Bu diyetler beslenme düzeninizi bozacağından belirtilen sürenin üzerine kesinlikle çıkmamalısınız. Diyetiniz bittikten sonra en az 3 ay hiçbir şekilde bir diyet programı uygulamamalısınız. Ayrıca diyet sırasında oluşan sağlık problemleri sırasında bir kerede yemeğe yüklenmemeli ve beslenme düzeninin rayına oturana kadar yavaş yavaş beslenmelisiniz. Son olarak bu diyetler sayesinde ulaştığınız ideal kilonuzu korumak için mutlaka düzenli bir spor etkinliği yapmanız gerekiyor.

Diyet Önerileri Videosu

Diyet Önerileri ve Zayıflamak İçin Tavsiyeler” için bir yorum

 • 7 Ocak 2017 tarihinde, saat 13:17
  Permalink

  güzel tavsiyeleriniz için teşekkürler,
  bunları düzenli yapabilirsek ciddi anlamda kilo verebiliriz
  ben şu zayıflamaya yardımcı, sauna etkili eşofman takımını almıştım,
  bu üründe bayağı iyi geldi bana ayda 3 kiloya yakın kilo kaybım oldu

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Diyet, Diyet Tarifleri, Zayıflama
göbek eritme hareketleri
Göbek Eritme Hareketleri ve Egzersizleri

Ev ortamında rahatlıkla yapılabilen bazı egzersizler ile göbek yağlarınızı kolaylıkla eritebilirsiniz. Genellikle bu egzersizler çeşitli diyet programları ile beraber uygulandığında

Kapat