Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Makyaj Teknikleri

Makyaj kendi içerisinde birçok kategori barındırır ve odak noktası belirlenip güne uygun makyaj yapmak mümkündür. Biz bugün sizlere doğal makyaj nasıl yapılır bunun cevabını vermeye çalışacağız. Makyajda genel olarak kişinin yüz hatları önemlidir ve makyaj yüz güzelliğini belirginleştirmek, kişiyi iyi hissettirmek ve makyaj yaparken yaşanılan eğlence için makyaj yapılır. Son yıllarda da birbirinden güzel markanın çıkarmış olduğu makyaj malzemeleri kadınları kendilerine çekiyor. Hâl böyle olunca makyaj teknikleri merak eden kadınlar ünlülerin makyajlarını, trendleri gösteren dergi ve sosyal medyadan fikir ve ilham almak adına araştırmalar yapıyor. Makyaj cilt rengine, yüzün kemik yapısı, göz rengine göre yapıldığında gayet şık ve uyumlu bir makyaj olabiliyor. Bunun yanı sıra doğal makyajlar ise daha çok günlük makyajlarda tercih ediliyor. Doğal makyaj nasıl yapılır? Aslında doğal, sade makyajlar daha fresh görüntü seven kadınlar tarafından ağır olmayacak şekilde yapılıyor.

Evde Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

evde doğal makyaj yapmak

Doğal makyajlar günlük olarak yapılan ya da makyaj sevmeyenlerin özel günlerde yapmayı tercih ettiği makyaj tekniğidir. Doğal makyajda ufak püf noktalara dikkat ederek yapıldığında kişiyi daha aydınlık ve uyanık gösterir. Uykusuz bir günde göz altlarına ufak dokunuşlar ile daha uyanık gözükebilir, göz altı morluklarını doğru bir şekilde kapatıp sabitleyerek renk eşitsizliği ortadan kalkabilir ve göz makyajı ile güzel gözleri vurgulayıp muhteşem bir görüntü elde edilebilir. Peki, evde doğal makyaj nasıl yapılır? Doğal makyajın püf noktaları nelerdir?

  1. İlk olarak ten makyajı ile başlandığında mutlaka cilde bakım yapılmalı çünkü peeling yapılmayan cilt yüzeyinde ölü deriler olduğu için kullanılan fondöten ya da bb krem cilt ile bütünleşmeyip hoş olmayan bir görüntü oluşturabilir.
  2. Kullanılacak fondöten ya da bb kremin ince yapılı olmasına hatta çok kusurlar yoksa mutlaka hafif kapatıcı özelliği olan ürünler seçilmelidir.
  3. Yağlı ve karma bir cilde sahip olanlar mutlaka pudra uygulamalıdır.
  4. Göz makyajında ise doğal tonlarda, soğuk renkler kullanarak doğal göz makyajı elde edilebilir.
  5. Göz makyajında ilk olarak göz bazı kullanılmalı bu hem renk eşitsizliğini giderecek hem de farın renklerini daha belirginleştirecektir.
  6. İlk olarak gözlerin iç kısmına şampanya tonlarında açık bir renk far uygulanmalı ve dış kısımlarına ise toprak tonlarında kahverengi göz farları uygulandığında mükemmel sonuçlar elde edilir.
  7. Dudaklarda ise nüde tonlarda ya da kişinin isteği dudak alt tonuna uyum sağlayacak pembemsi tonlarda bir ruj tercih edilebilir.
  8. Allık olarak ise şeftali tonlarında yüzü canlı ve ışıltılı gösteren renkler seçilmelidir.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır ve Doğal Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

doğal makyajın püf noktaları

Doğal makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken ağır renkler yerine daha aydınlık ve sağlıklı görünecek renkler tercih edilmelidir. Özellikle göz altları koyu kapatıcı ile kapatılmalı ve aydınlatma işlemi yapıldığında kişi daha sağlıklı ve uyanık gözükür. Doğal makyaj nasıl yapılır sorusu aslında birkaç ufak deneme ile çok pratik bir şekilde yapılabilir.

En Güzel Doğal Makyaj Örnekleri Galeri

 


Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Örnek Video

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Dudak Makyajı, Göz Makyajı, Kaş ve Kirpik Modelleri, Makyaj, Makyaj Teknikleri, Yüz Makyajı
günlük makyaj nasıl yapılır
Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj son yıllarda geniş bir rekabet alanı olmakta bu da kadınların makyaja ne kadar önem verdiğinin, kendilerine önem vermekten hoşlandığının

Kapat