Doğal Yüz Maskesi Tarifleri ve Öneriler

Cilt bakımı cildin yenilenmesi ve parlak görünmesi bakımından çok önemlidir. Bu konuda ve cilt bakımı ürünleri kullanmak kimyasal maddeler içeren, cildin yıpranmasına neden olan kozmetik ürünlerinden cilde daha iyi gelir ve işlevlerine uygun, cilt tipine göre malzemeler seçildiğinde cildin doğal yöntemlerle ışıldamasına yardım eder. Düzenli cilt bakımı yapıldığında sağlıklı görünüm elde edildiği için makyajlar daha fresh durur ve hatta günlük makyajlarda ağır kapatıcı ya da ürünler tercih edilmeden yapılabilir. Bu da cildin hava almasını sağlayarak cildi korur ve sağlıklı ışıltısını kaybetmez. Doğal yüz maskesi ile cildin ihtiyacı olan gerekli mineraller katkısız bir şekilde cilt ile bütünleşerek gerekli nem ihtiyacının karşılanmasını ya da cildin yenilenmesini sağlar. Bu yüzden seçilen ürünler doğal olması ve cilt tipine uygun olan maskeler tercih edilmelidir. Aksi halde alerjik reaksiyonlar ile karşılaşmak mümkündür. Doğal yüz maskesi yapmak hem eğlenceli hem de cilt için gereklidir.

Doğal Yüz Maskesi Tarifleri

yuz-maskesi-tarifleri

Cilt bakımında kaliteli markaların ürünleri bir o kadar fazla olunca ve kimyasal içeren ürünler kullanmak istemeyen kişiler doğal yüz maskesine yöneliyor. Özellikle kimyasallara karşı alerjisi olan kişiler cilt bakımlarını doğal cilt bakım yöntemleri uygulayarak sağlıklı ve ışıltılı bir cilt elde ediyor. Cilt hassasiyeti ve cilt tipi bakım açısından çok önemlidir. Kuru ciltlerin limon ya da yumurta akı ile yapılan maskelerde miktarı iyi ayarlaması önemlidir. Ayrıca bu tür malzemeler kullanılacaksa cilt maskeleri içerisine gül suyu ya da bal eklenmeli cildin nem dengesi sağlanmalıdır. Doğal yüz maskesi yaparken herhangi bir malzemeye alerji varsa kesinlikle uygulanmamalıdır. Peki, doğal yüz maskesi nelerdir?

cildi-soyan-dogal-maske

  • Cildi Soyan Doğal Yüz Maskesi: Soyucu etki demek aslında cilt yüzeyindeki ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olan peeling görevini üstlenen yüz maskeleridir. Bunun için iki adet çiğ badem ve bal yeterlidir. Bademler ilk olarak iyice ezilmeli ve küçük hale getirilmelidir daha sonra üzerine bal ekleyerek cilde masaj yaparak uygulanmalı 5-10 dakika bekletip maske yıkanmalıdır.

nemlendirici-maske

  • Cildi Nemlendiren Doğal Yüz Maskesi: Meyve ve sebzelerin nemlendirici gücü ile cildin ihtiyacı en doğal yollardan karşılamak mümkün. Özellikle muzu ister sade olarak ister bal ile karıştırıp yüz, dekolte bölgelerine uygulanmalıdır.

kirisikliklara-karsi-dogal-maske

  • Kırışıklıklara Karşı Doğal Yüz Maskesi: Kırışıklıklara karşı en etkili olan yumurtadır. Yumurta akı ve balı karıştırıp cilde uygulanmalı ve cildin sertleştiği hissedildiğinde maske yıkanmalıdır. Yağlı ciltler sorunu yaşıyorsa yumurta akı maskelerini rahatlıkla yapabilir.

siyah-noktalara-karsi-maske

  • Siyah Noktalara Karşı Doğal Yüz Maskesi: Siyah noktalara karşı en etkili sebze domatestir. Domates sadece siyah noktalara iyi gelmez cildin sıkılaşmasına ve nemlendirilmesinde oldukça etkilidir. Domatesi olan bölgelere sürüp 15 dakika beklettikten sonra yıkanmalıdır.

Doğal Yüz Maskesi Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

ne-siklikla-maske-yapilmali

Cilt bakımında önemli olan maskelerin ve peelinglerin ne kadar sürede yapılacağıdır. Cildin ihtiyacına göre bakım maskeleri haftada ya da iki haftada bir yapılabilir. Doğal yüz maskesi uygulanırken herhangi bir malzemeye karşı alerjik reaksiyon hissedildiğinde derhal maske kullanımı bırakılmalıdır. Bu maskeler genellikle haftada bir uygulanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Cilt Bakımı, Güzellik Maskeleri, Güzellik Sırları, Kuru Ciltler, Peeling Tarifleri, Yağlı Ciltler, Yüz Bakımı
siyah noktalar nasıl temizlenir
Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Kadın ve erkeklerin en büyük sorunlarından biri siyah noktalardır. Bu yazımızda siyah noktalar nasıl temizlenir bu konu üstünde duracağız. Siyah

Kapat