Ana sayfa Cilt Bakımı Doğru Ve Etkili Cilt Bakımı İçin 7 Öneri

Doğru Ve Etkili Cilt Bakımı İçin 7 ÖneriEtkili bir cilt bakımına erken yaşlarda başlamanın sizi hayata karşı 1-0 öne geçireceğini unutmayın. Makyajla uyumak gibi bir adetiniz varsa buna hemen son vermelisiniz.

Güneşten Korunun

  • Hepimiz yazın bronz bir görünüm elde etmek için saatlerce güneşin altında yatarız. Ama uzun bir süre güneş altında kalmak cildimizin erken yaşlanmasına neden olacaktır.

Doğal Olmak

  • Doğal olmanın modası hiç bir zaman geçmez. Doğal bir nemlendirici için Aloe vera veya jojoba gibi doğal çözümlere başvurmanız yeterli.

Peeling’i Abartmayın

  • Cildi ölü derilerden arındırma yöntemidir. Cildiniz hassas olduğundan çok dikkat edilmesi gerekir. Çok peeling yapmak cildinizde tahrişe sebep olur. Doğal yollardan peeling yapmak için toz şeker, zeytinyağı, Türk kahvesini kullanabilirsiniz.Sağlıklı Uyku

  • İyi ve sağlıklı bir uykunun güzellikle doğrudan bağlantısı var. Yapılan araştırmalara göre düzenli uykusunu alan bir kadında renk düzensizliği, kırışıklık, esneklikte azalma gibi belirtiler az görülmekte.

Masaj

  • Cildiniz için yumuşak hareketlerde bulunun. Yüz temizliğinde fırça ya da bez kullanmak cildi yorabilir. Cildinizi masaj yaparak temizlerseniz kan dolaşımınızı hızlandırarak cildinizin doğal yapısını korumuş olursunuz.

Su İçmek

  • Günde 2 litre su tüketmekte fayda var. Uzmanlar cilt sağlığını ve güzelliğini korumak adına bol bol su tüketmeyi önermekte. Cildiniz nem kaybettiyse bunun nedeni az su tüketmenizdendir.

Vitaminin Gücü

  • Doğru bir cilt bakımı için dıştan ve içten bakım uygulamak gerekir. Meyve ve sebze bol bol tüketilmelidir. Cildi besler ve tazeler.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here