Ana sayfa Makyaj Dudak Makyajı Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilmeniz GerekenlerDudak dolgusu popüleritesini her geçen gün arttırmakta. Ciddi olarak dudak dolgusu yaptırmak istiyorsanız önce plastik cerrahla görüşmelisiniz.

Dolgular geçici hyalüronik asitten oluşur

  • Hyalüronik asit vücudumuz da zaten bulunur ve cilt hücrelerinin suyu tutmasını sağlayan bir enzimdir. Dudağa enjekte edilince su tutarak dudağı dolgunlaştırır.

Dudak dolgusu yapay görüntü vermez

  • Etrafımızda gerçekten yapay görüntü çok görüyoruz. Çoğu insan dudak dolgusunun yapay olduğunu düşünüyor. Ama bunun tek sebebi abartılı olmasıdır. Kendi dudak yapınıza uygun yavaş bir dönüşümle uzun sürede istediği görünümü elde etmek yerine bir anda yüklenince ortaya yapay görüntüler çıkıyor.

Dolgunun kalıcılığı 4 aydan 1 yıla kadardır

  • Bu metabolizmanın hızına göre değişir. Hyalüronik asit dolguların süresi çok uzun değildir. Bu kulağa kötü bir yaklaşım gibi gelse de doğal olduğunun göstergesidir.Dolgu Eridikten Sonra Eski Dudağınız Geri Döner

  • Dudağın sarkması, bozulması daha da incelmesi mümkün değildir. Dolgu gitse bile dudak doğal halinden bir miktar daha dolgun kalacaktır.

Dolguyu Beğenmezseniz Yok Ettirebilirsiniz

  • Dolguyu 5 dakikada yok edecek enzimler var doktorunuz bu işlemi yaparak sizi eski dudaklarınıza kavuşturabilir.

Uyuşturucu Kremlerle İşlem Sırasında Duyacağınız Acı Oldukça Azalır

  • İğne girişlerini hissedersiniz ama bir sinek ısırığı gibidir. Tıpkı dövmedeki gibi.

İşlemden Sonra Gördüğünüz Manzaradan Korkmayın

  • İğne travması sonrası şişlik, morluk oluşabilir ve çok doğaldır. İşlem sonrası gördüğünüz dudaklar son hali değildir, dolgunun oturması bir kaç haftayı bulur.

İşlem En Fazla 15-20 Dakika Sürer

  • İlk 24 saat makyaj ve egzersiz yapmamalısınız.  Sonraki 2-3 gün morluk ve şişlikler oluşabileceğinden özel günlerden önce yaptırılması tavsiye edilmiyor.

Dudakları Dolgun Göstermenin Tek Yolu Dolgu Değil

  • Hafif büyütme isteyenler için en kalıcı yöntem kalıcı dudak makyajıdır. Bu makyaj tüm dudağa uygulanıyor. İstenilen renk seçilebiliyor. Kalıcılığına gelince maksimum 2 yıldır.

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here