Ana sayfa Makyaj Göz Makyajı Dumanlı Göz Makyajı – Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı Göz Makyajı – Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

dumanlı göz makyajı


Makyaj kadınlar için günlük hayatta bile vazgeçilmez hale gelmiştir. Bugün sizlere dumanlı göz makyajı konusunda detaylı bilgiler vereceğiz. Dış görünüşün büyük önem kazandığı son yıllarda çeşitli makyaj malzemeleri ve uygulamaları çıkmaktadır. Hızlı, pratik ve bir o kadar güzel olması istenilen makyajlar kadınların bir süre sonra bazı makyaj kalıplarının sık kullanılmasına yol açmış ve çoğu günlerin kurtarıcısı durumuna gelmiştir. Günlük hayatta genellikle tercih edilen göz makyajları eyeliner ya da sade göz makyajları olmaktadır. Özel günler ya da özel davetlerde ise dumanlı göz makyajları ya da buğulu göz makyajları kullanılmaktadır. Dumanlı göz makyajı doğru kıyafet, saç ile kombinlendiğinde uyumlu ve göz alıcı bir hava katmaktadır.
dumanlı göz makyajı

Dumanlı Göz Makyajı Nerelerde Kullanılır?

Dumanlı göz makyajları gözleri belirginleştirerek kişiye seksi bir hava katmaktadır. Dumanlı göz makyajları günlük göz makyajlarının dışında biraz daha koyu farların ve yoğun göz kalemi ile yapılan makyaj türleri arasındadır. Dumanlı göz makyajı özel günlerde, tanışmalarda ya da sunum, konferans günlerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Özellikle siyah, pudra rengi, saks mavisi tonlarında kıyafetler ile kombinlendiğinde harika bir görüntü oluşturmaktadır.

dumanlı-göz-makyajı

Dumanlı Göz Makyajlarında Kullanılan Saç Modelleri

Dumanlı göz makyajları iddialı bir göz makyajıdır. Bu yüzden her gün kullanılmaz. Özel günlerde seçilecek saç modelleri de makyaj ile uyumlu olmalıdır. Dumanlı göz makyajlarında daha romantik bir hava katmak için örgü saç modelleri tercih edilebilir ya da örgü saç topuz modelleri… Dağınık topuz modelleri, açık dalgalı saç modelleri ya da açık düz saç modelleri dumanlı göz makyajlarına uyum sağlayacak saç modelleri arasındadır.dumanlı göz makyajı

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajı düzenli olarak yapıldığında ve biraz daha el yatkınlığı ile her uygulandığında farklı ve güzel olacaktır. Özellikle yoğun bir göz makyajı olan dumanlı göz makyajı adımları doğru yapıldığında başarılı sonuçlar elde edilir ve romantik, etkili bakışlar kazanılır. Peki, dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

dumanlı-göz-makyajı-nasıl-yapılır

  1. Dumanlı göz makyajı yaparken ilk olarak göz kapaklarındaki renk eşitsizliğini ortadan kaldırmak için primer kullanılmalıdır.
  2. Göz bazı kullanmak farların uzun süre bozulmadan kalmasını sağlar ve farların renklerini daha iyi belli eder.
  3. Göz bazından sonra transparan pudra gözlere uygulanmalıdır.
  4. Açık renk farı göz kapakları boyunca sürülmelidir. Orta kısımlara ise daha koyu tonlarda farlar tercih edilmeli ve iyice karıştırılmalıdır.
  5. Üzerine bir kat daha koyu far seçilmeli ve hepsi karıştırılmalıdır.
  6. Gözlerin en dış kısmına ise koyu, siyah far alıp iyice karıştırılmalıdır.
  7. Gözlerin ortasına parmak yardımı ile simli bir far uygulanmalıdır.
  8. İsteğe göre eyeliner çekilmelidir.
  9. Göz pınarları ve kaş kemiğinin altı aydınlatıcı ile aydınlatılmalıdır.
  10. Rimel uygulaması yoğun iki kat olmalı ve rimel uygulamadan önce mutlaka kirpikler kıvrılmalıdır.

Dumanlı Göz Makyajı Videosu

 

Dumanlı Göz Makyajı Örnekleri2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here