Ana sayfa Cilt Bakımı Et Beni Neden Çıkar ve Nasıl Tedavi Edilir?

Et Beni Neden Çıkar ve Nasıl Tedavi Edilir?Genellikle 20 yaşından sonra oluşmaya başlayan et beni neden çıkar gelin bakalım. Genellikle cilt renginde oluşur ve kökü olmayan çıkıntılı küçük parçalar olarak tanımlanır. Baktığımız zaman et beni neden çıkar sorusuna bilimsel açıdan ne sebeple oluştukları kesin olarak bilinmese de tahmin edilen et beni oluşum sebepleri bulunmaktadır. Et beni neden çıkar sorusuna baktığımızda ise bulaşıcı olduğundan korkulan fakat bulaşıcı olmayan et benleri gebelik sırasında değişen hormonlar yüzünden, şeker hastalığı yüzünden, dar kıyafet giyilmesi sonucu sürtünme yüzünden ya da şişmanlık gibi sebeplerden oluşabilir. Vücudun çeşitli yerlerinde oluşabilecek et benleri genetik yatkınlık sebebiyle de oluşabilir. Verilebilecek et beni neden çıkar cevapları ise bunlarla sınırlı değildir ve et beni oluşumu herhangi bir sebep olmadan da gerçekleşebilir. Genellikle zararsız olan et benleri kişileri genellikle estetik açıdan rahatsız etmektedir.

Et Beni Neden Çıkar ve Et Beni Tedavisi Nasıl Yapılır?

et beni neden çıkar

Çoğu sağlık açısından problem oluşturmayan et benleri genellikle görüntü açısından kişileri tedaviye yönlendirir. Et beni neden çıkar sorusu kadar tedavi yöntemleride merak edilmektedir. Et beni tedavi yöntemleri; et benini koparma, sıkıca bağlama gibi yöntemler toplum içinde yaygın olsa da bu yöntemler et beni tedavisi konusunda etkin yöntemler değildir. Mutlaka profesyonel hekimlerden yardım alınması gereken kalıcı et beni tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Et beni neden çıkar sorusu kadar merak edilen et beni tedavisi yöntemleri

  • Ameliyatla et beni alma: Biraz eski olan bu yöntemde et beninin bulunduğu bölge ve çevresi uyuşturularak bölge kesilir ve ben çıkartılır. Sonunda dikiş atılması gerektiğinden çok fazla tercih edilmese de zor durumda kalındığında başvurulabilecek yöntemlerden biridir.
  • Kriyoterapi: Dondurma yöntemi olarak da söylenebilecek bu yöntemde et beni ve çevresi – 60 dereceye kadar soğutulur ve et beni dondurulur. Daha sonra et beni ve kökü koparılarak tedavi tamamlanır. Birtakım morluklar ve dondurma sonrası hissizlik gibi komplikasyonlar oluşabileceği için çok fazla tercih edilmeyen bir yöntemdir.


et beni neden çıkar

  • Radyo Frekans: Radyo dalgalarının ısıya döndürülmesiyle acısız et beni tedavisi sağlayan bir yöntemdir. Buharlaşma olarak da bilinen bu yöntem son dönemde sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Lazer Tedavisi: Birçok rahatsızlığın tedavisinde olduğu gibi et beni tedavisinde de kullanılabilen lazer yöntemi çok fazla rahatsızlık oluşturmadan hastanın et benlerinden kurtulmasını sağlar. Bu yöntemle genel olarak küçük et benlerinde daha yüksek oranda başarı elde edilir.

Et Beni Neden Çıkar ve Bitkisel Et Beni Tedavisi

et beni neden çıkar

Operasyondan korkan kişiler ya da ameliyat olunmasını engelleyen ilaçlar kullanan kişiler bitkisel et beni tedavisi yöntemlerine başvurabilirler. Eğer sizde et beni neden çıkar sorusunu merak ediyor veya tedavi yöntemleri araştırıyorsanız; Aktarlarda kolaylıkla bulunabilecek keten tohumuna, keten tohumu yağının eklenmesiyle oluşan karışım haftada bir kez, 15 dakika ciltte bekletildiği takdirde et benlerini tedavi eder. Bunun dışında pazardan alınabilecek olan bayırturpu ile de bitkisel et beni tedavisi yapılabilir. Suyu sıkılmış yarım bardak bayırturpunun içine eklenen 1 yemek kaşığı elma sirkesi 2 3 saat boyunca güneşte bekletildikten sonra ben olan bölgelere masaj yaparak sürülür ve bekletilir. Uzun süre ciltte beklemesi hiçbir sorun yaratmayan bu yöntem maskeye göre daha zahmetsiz olduğundan sıklıkla tercih edilir.

Bu yazımızda et beni neden çıkar ve et beni tedavisi yöntemleri üzerinde durduk okuduğunuz için teşekkürler.

Et Beni Neden Çıkar VideosuBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here