Ana sayfa Cilt Bakımı Et Beni Tedavisi Yöntemleri

Et Beni Tedavisi Yöntemleri

et beni tedavisi


Et benleri her on kişiden beşinde görülen bir olaydır. Bu açıdan bir çok kişi et beni tedavisi araştırmaktadır. Herhangi bir sağlık problemi teşkil etmemektedir. Vücut renginde küçük bir çıkıntı şeklinde herhangi bir kökü olmayan parçalara et beni adı verilmektedir.

Et Benleri Neden Oluşmaktadır?

et ben, neden oluşur

Gelin önce et beni tedavisi konusundan önce et beni nasıl oluşur bunlara göz atalım böylece bu durumun tekrarlanmasınıda önleyecek bilgilere sahip olabiliriz.

 • Et benlerinin belli bir oluşum nedenleri bulunmaktadır. Bu sebepleri şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır.
 • Öncelikle vücudunuz da oluşan et benleri vücut direnciniz ani olarak düşmesinden kaynaklanabilmektedir.
 • Ani kilo kaybı ve ani kilo alımları da et beni oluşum nedenleri arasın da yer almaktadır.
 • Bazı kişiler de hamilelikte de et beni oluşumu görülmektedir.
 • Menopaza giren bayanlar da, stres yaşanlar da hızla et beni oluşumu görülmektedir.
 • Et benleri boğazlı kazak veya kravat gibi boyundaki giysilerin sürtünmesi sonucunda da meydana gelebilir.
 • Sebebi tam olarak bilinmemesine rağmen şeker hastalarında da et beni sıkça ortaya çıkmaktadır.

Et Beni Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

et beni tedavisi yöntemleri

Her problemin bir çözümü bulunduğu gibi et beni probleminin de bir çözümü bulunmaktadır. Et beni tedavisi yöntemleri tıbbi yollarla yapılmalıdır. Et benleri kesinlikle koparılmamalıdır ve bilinçsizce bir tedavi yöntemi veya cilt bakımı  uygulamaktan kaçınılmalıdır. Enfeksiyon risklerini önlemek adına et benlerini saplarını sıkıca bağlayarak yok olmasını beklemek de bir tedavi yöntemidir. Ancak bu işlemin doktor kontrolünde yapılması gerekmektedir. Tıbbı yollarla yok etme yöntemleri de bulunmaktadır. Onları da şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır; • Enjekte ile et beni tedavisi yöntemi; et benlerine bir sıvı enjekte ediliyor ve daha sonra jilete benzer bile alet ile kesim işlemi gerçekleştiriliyor. Kestikten sonra o bilgeye bazı sıvılar sürülüyor ve o bölge kısa sürede iyileşiyor
 • Ameliyat ile et beni tedavisi yöntemi; bu yöntemde et beni alanından biraz daha geniş alan da işlem yapılmaktadır. İşlem de kesim yapıldığı için dikiş gerekmektedir. Estetik açısından güzel olmadığı için bu yöntem insanlar tarafından pek fazla tercih edilmemektedir.
 • Buharlaştırma ile et beni tedavisi yöntemi; diğer bir adıyla koterizasyon. Bu işlemle %95 oranın da başarı elde edilmektedir. Et beninin olduğu bölgeye buhar verilerek gerçekleştiren bu işlem de herhangi bir iz kalmaz.
 • Radyo frekans ile et beni tedavisi yöntemi; radyo dalgalarının ısıya dönüştürülmesi sonucun da tedavi işlemi gerçekleştirilir.
 • Dondurma ile et beni tedavisi yöntemi; -60 derece kadar et beni bölgesi dondurulur ve daha sonra et beni koparılarak ortadan kaldırılır. Fakat bu işlem de alan tam olarak belirlenemediği için sağlam olan dokular da dondurula bilir ve işlem bittikten sonra o böle morluklar veya çökmeler gözüke bilir.
 • Lazer tedavisi; bu yöntem insanlar tarafından çok fazla tercih edilmemektedir.

Et Beni Kansere Dönüşür Mü?

et beni kansere yol açar mı

İnsanlar et beni tedavisi yöntemleri kadar et beninin daha kötü sonuçlara yol açıp açmayacağını merak ederler ancak herhangi bir kötü huylu rahatsızlık teşkil etmemektedir. Et beni zararı yoktur. Fakat alınamayacak bölgeler de oluşan et benleri mutlaka takip edilmelidirler. Kişileri çok fazla büyüklükte olan et benleri rahatsız etmektedir alınmalarında da herhangi bir zarar görülmemektedir.

Et Beni Tedavisi VideosuBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here