Evde Ağda Yapımı Uygulaması ve Öneriler

Kadınların ve erkeklerin en büyük dertlerinden biri şüphesiz istenmeyen tüylerdir. Bunun için evde ağda yapımı da oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Çeşitli epilasyon çeşitleri bulunsa da kişiler bu yöntemleri beğenmeyebilir ya da uyguladıkları bölgede batık ile karşılaşabilir. Bunu önlemek için epilasyondan sonra duşta kese işlemi yapılabilir ya da dermatoloğun önerdiği bir batık kremi sürerek anında müdahale edilebilmelidir. Yanlış tüy alımı da tüylerin çok çıkmasına ve kalınmasına neden olabilir. Hatta uzama süreleri kısaltabilir ve sürekli epilasyona ihtiyaç artabilir. Bunun için doğru epilasyon şekli uygulanmalıdır. Epilasyon şekilleri arasında ip ile tüy alma, epilasyon aleti kullanma, ağda ile tüy alma ya da tüy dökücü kremlerden yararlanılabilir. Bunlar arasında ağda ile tüylerden kurtulma çok tercih edilir çünkü uzama süresi bakımından yaklaşık 4 hafta tüyler uzamaz. Evde ağda yapımı ile hem ekonomik hem de güvenilir bir yöntemdir. Kişi istediği zaman istediği miktarda pratik bir şekilde evde ağda yapabilir.

Evde Ağda Yapımı ve Uygulanışı

evde-agda-uygulamasi

Ağda ile tüy almak diğer epilasyon çeşitlerine göre oldukça güvenilirdir. Çünkü farklı tüy alma yöntemlerine göre en az batık sorunu ağda ile tüy almada yaşanır. Evde ağda ile tüy alımı ister hazır olarak satılan ağdalar ya da evde yapılan hem ekonomik hem de miktarını kişi kendi ayarlayabildiği için organik ağda ile kişi tüylerinden hızlı bir şekilde kurtulabilir. Ağda yapımında dikkat edilmesi gereken kuru cilde uygulanmasıdır ve ağdanın çok sıcak olmamasına dikkat edilmelidir. Sıcak ağda cildin yakabileceği gibi aynı zamanda cildin kararmasına da neden olarak vücut bakımı açısından ve görüntü olarak hoş olmayan görüntüye neden olabilir. Sıcak ağdadan dolayı kararan bölgelere ya da epilasyondan dolayı kararan bölgelere limon ile ya da cilt rengini açan maskeler uygulayarak ten rengi tekrar eski haline getirilebilir. Bunun haricinde cildin limona ve şekere alerjisi varsa kesinlikle ağdadan uzak durulmalı farklı tüy alma yöntemleri ile tüylerden kurtulmalıdır. Peki, evde nasıl ağda yapılır? Evde ağda yapımı nasıl olur?

evde-agda-nasil-yapilir

  1. İlk olarak malzemeler karıştırılmalıdır. Bunun içinse orta boy bir tencere, bir adet limon ve toz şeker gerekir.
  2. Şekerin toz olması önemlidir ayrıca esmer ya da beyaz şeker fark etmez.
  3. Malzemeler bir tencereye ya da cezveye koyarak kaynatılmalıdır.
  4. Yaklaşık 8 ya da 10 dakika sonra ağda kıvamına yani kristal bir yapıya dönüşünce ocaktan alınmalıdır.
  5. Ilık bir kıvama gelince uygulanacak olan bölgeye küçük tahta çubuklar yardımı ile tüylerin çıkış yönünün tersi olarak uygulanmalı ve hafif kuru hal alınca hızlı bir şekilde çekilmelidir.
  6. Sonrasında ağda yağları ile bölge temizlenebilir. Böylece cildin kuruması önlenir.

Evde Ağda Yapımı ve Ağdanın Kullanım Bölgeleri

evde-agda-kullanimi

Ağda genel itibariyle tüyleri uzun süre çıkarmadığı ve cildi pürüzsüz gösterdiği için sık tercih edilir. Evde ağda yapımı ile vücudun belirli bölgelerindeki tüyler alınabilir. Ağda ile bacak bölgesi, koltuk altı, bıyık alınabilir. Hormonal düzenin değişeceği zamanlarda tüyler çıkar.

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Epilasyon, Vücut Bakımı
istenmeyen tüylere kesin çözüm
İstenmeyen Tüylere Kesin Çözüm Yöntemleri

Estetik olarak hem kadınların hem de erkeklerin sorun yaşadığı istenmeyen tüyler kişileri birçok yolu denemeye zorlayan bir sorun olarak karşımıza

Kapat