Ana sayfa Vücut Bakımı El ve Ayak Bakımı Evde Yapılacak Değişik Nail Art Modelleri

Evde Yapılacak Değişik Nail Art ModelleriKış aylarında kullandığımız soğuk renkli ojeleri rafa kaldırma vakti geldi. Rengarenk ojelerimizi gün yüzüne çıkarmaya ne dersiniz? Evde yapabileceğiniz basit nail art önerileri sayesinde eğlenceli manikürü dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bal Peteği Nail Art Modeli

Uzun tırnak yapısına sahipseniz bu modeli rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Farklı renkleri karıştırarak kendinize özel bir renk elde edebilirsiniz. Öncelikle tırnağınızın tamamını renklendirin. Daha sonra beyaz veya siyah ojenizle petek görünümünü oluşturun.

Ombre Tırnak Modeli

Açıktan koyuya doğru giden bu model çok revaçta. Öncelikle aynı rengin iki farklı tonunu tercih etmelisiniz. Bunun dışında ufak bir sünger parçasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Temiz bir zemine açık ve koyu renkli ojeni damlat. Daha sonra süngeri bu iki ojenin üstüne bastır. Ojenin süngerde kurumasına izin vermeden, süngeri tırnakta ileri geri olarak olarak uygula.

Çiçekli Nail Art Modeli

Bu modelde 2 renk oje seçmelisiniz. Oje renklerini belirledikten sonra en koyu rengi tırnağınıza uygulayın. Daha sonra çiçekleri dikkatlice çizin ve içlerini doldurun.Enine Çizgiler Modeli

Bu görünüm için makyaj malzemelerinizden ince uçlu bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Tırnağınızı tek renge boyayın ve ardından fırçanı farklı renklerle boyayarak, tırnağına ojeni enine hareketlere sür. Ne kadar tezat renkler kullanırsanız sonuç o kadar güzel olur.

Eğlenceli Nail Art Modeli

Öncelikle tırnağınıza açık renk ojenizi sürün. Daha sonra canlı renklerle farklı desenler çizip bunları renklendirin. Kabiliyetsizim derseniz şablonda kullanabilirsiniz.

Geometrik Nail Art Modeli

Retro bir görünümü tırnaklarınızda da uygulamalısınız. Yapışkanlı bantlarla tırnaklarınızı geometrik şekillere bölün ve her bir şekli farklı oje rengine boyayın. Bir tırnağınızda 7 farklı şekil çizerek hepsini farklı renge boyamalısınız. Üstüne koruma olarak parlatıcınızı mutlaka sürün.

Meyveli Nail Art Modeli

Yaz yaklaşıyor. Tırnaklarınızda karpuz modellerinde bir farklılık yaratabilirsiniz. Bu zor ben yapamam derseniz tırnaklarınıza sadece kırmızı oje sürüp, siyah noktalar ekleyebilirsiniz.

 

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here