Eyeliner Modelleri ve Yapılışları

Makyaj konusunda kadınların vazgeçilmezi olan eyeliner modelleri günlük hayatta ve özel günlerde gözleri daha çok ön plana çıkardığı için tercih ediliyor. Özellikle siyah eyeliner ve kahverengi eyeliner kadınlar tarafından beğenilse de farklı renkte eyelinerda parti konseptine ya da lacivert eyeliner konser, yaz akşamlarında sıkça kullanılıyor. Aslında eyeliner çeşitleri kendi içerisinde pek çok kategoriye ayrılıyor. Likit eyeliner, kalem eyeliner ve jel eyeliner olmak üzere üç çeşit eyeliner vardır. En sık kullanılan eyeliner genellikle likit olmakla birlikte el alışkanlığı ve kullanıma göre kişiden kişiye değişmektedir. Renk konusunda ise en çok kullanılan eyeliner siyah eyelinerdır. ve eyeliner modelleri göz şekline göre belirlendiği gibi gözleri nasıl göstermek istendiğine bağlı olup kişinin zevkine kalmıştır. Ayrıca yapılan makyaj yoğunsa ve eyeliner tercih edilecekse ince eyeliner modelleri eğer göz makyajı daha sade olacaksa kalın eyeliner çekilebilir ve kırmızı ruj ile tamamlanabilir.

Eyeliner Modelleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

eyeliner modelleri yapılışları

Öncelikle eyeliner modelleri göz şekline göre belirlenip uygulanmalıdır. Özellikle  göz makyajı konusunda kahverengi gözlere siyah eyeliner çok yakışmakta ve özel günlerde gönül rahatlığı ile lacivert eyeliner tercih edebilir. Eyeliner çekmek ilk başlarda zor gelse de el alışkanlığı kazandıkça hızlı ve düzgün eyeliner çekilecektir. Eyeliner sürülürken farklı yöntemler denenebilir, kaşık ile kuyruk kısmı yapılabileceği gibi bant yardımı ile de düzgün eyeliner çekilebilir. Eyeliner modelleri arasında cat eyes eyeliner trend halinde ve özellikle rock tarzdan hoşlananlar sıklıkla tercih etmektedir. Peki, Eyeliner modelleri nelerdir? Eyeliner nasıl çekilir?

  • İnce Eyeliner Modelleri: İnce eyeliner çekmek için öncelikle ister likit ister kalem formunda eyeliner kullanılabilir. Öncelikle ufak dokunuşlar ile göz bebeğinin üst kısmından başlanarak kuyruk kısmına doğru eyeliner çekilir. Daha sonra ufak darbelerle göz içlerine de eyeliner uygulanmalıdır.
  • Badem Gözler için Eyeliner Modelleri: Kuyruk kısmını uzatmadan gözlerin iç kısmına kadar ince bir şekilde eyeliner çekilmelidir. Kuyruk kısmı uzatılırsa gözler daha çekik gözükebilir.
  • Çekik Gözler için Eyeliner Modelleri: Çekik gözler eyeliner çekerken daha dikkatli olmalı çünkü yanlış uygulandığında gözler daha küçük gözükebilir. Eyelinerın kuyruk kısmını uzun tutmadan tüm kirpik diplerine ince eyeliner çekilmelidir. Daha sonra eyelinerı alt kirpik diplerinin yarısına kadar dış kısmına uygulayın.
  • Düşük Gözler için Eyeliner Modelleri: Düşük gözler kesinlikle alt kirpik diplerine eyeliner uygulamamalıdır ve gözlerin iç kısmından mümkün olduğunca eyeliner çekmemelidir. Eyeliner kuyruk kısmı kalın ve uzun olabilir fakat abartmamaya özen göstermek gerekir.

Eyeliner Modelleri ve Eyeliner Makyajları

eyeliner makyajı

Eyeliner çekmek yeni başlayanlara zor gelse sürekli deneme yanılma yöntemini kullanarak hızlı ve güzel eyeliner çekilebilir. Bunda kişinin hangi eyeliner çeşidini kullandığı, eyeliner aparatı oldukça önemlidir. Ayrıca eyeliner modelleri arasında en sık kullanılan orta kalınlıkta ve kuyruk kısmı hafif uzun olanlar kullanılır. Eyeliner makyajlarında buğulu göz makyajlarında genellikle çok ince eyeliner çekilir. Kırmızı ruj sürülecekse daha kalın ve belirgin eyeliner sürülür. Günlük hayatta ise makyaj için eyeliner ve rimel yeterli olabilir.

Eyeliner Modelleri Galerisi

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Göz Makyajı, Makyaj
makyaj sırları
Makyaj Sırları ve Uygulamanız Gereken Makyaj Tavsiyeleri

Her kadın makyaja az da olsa meraklıdır. Özellikle kusursuz cilt ve kusursuz güzellik arayan kadınlar makyaja ayrı önem vererek kendilerine

Kapat