Ana sayfa Makyaj Dudak Makyajı Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Gece Makyajı Örnekleri

Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Gece Makyajı Örnekleri

gece makyajı


Kadınlar için makyaj olmazsa olmazlar arasında geliyor. Özellikle son dönemlerde makyajlar çeşitlere ayrılmakta son derece profesyonel makyajlar ile karşılaşmaktayız. Gerek parti makyajları olsun gerekse günlük makyajlar, gece makyajları olsun önemli püf noktalar bilindikten sonra kişi rahat ve eğlenerek makyajını kendisi yapabilir. Öyle ki bazı kadınlar gelin makyajlarını başka birinin yapmasına izin vermiyor ve uygun makyaj malzemeleri ile düğün makyajlarını kendileri yapmaktadır. Gece makyajı nasıl yapılır? Gece makyajında dikkat edilmesi gereken öncelikle makyaj malzemesi seçimi ve kullanımıdır. Gece makyajı genellikle özel günlerde kullanıldığından günlük makyajlardan ayrılmaktadır.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı günlük makyajdan farklı olarak yapılmalıdır. Özellikle kombin ve saçlarla uyumlu bir gece makyajı oldukça göz alıcı ve seksi görünecektir. Gece makyajlarında genellikle göz makyajı ön plana çıkarılır ya da dudak makyajları ön plana çıkarılırken göz makyajları daha sade kalır. Gece makyajlarında dikkat edilmesi gereken allık ve ruj uyumu olup gölgelendirme ve aydınlatma işlemi orantılı ve doğru yapılmalıdır. Gece makyajlarında dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise özellikle fotoğraf çekimi olabileceği için spf içermeyen fondöten kullanmaktır. Hem parlama önlenecek hem de fotoğraflarda daha kaliteli çıkacaktır. Peki, gece makyajı nasıl yapılır?

gece makyajı nasıl yapılır  1. İlk olarak gece makyajına makyaj bazı ile başlanmalıdır. Makyaj bazı kullanmak makyajın kalıcılığını artıracaktır ve cildi nemlendirerek ürünlerin daha doğal durmasında yardımcı olacaktır.
  2. Diğer adım ise makyaj bazı kuruduktan sonra fondöten kullanımıdır. Cilde uygun olan bir fondöten el yardımı, fırça ya da süngerle tüm cilde homojen şekilde dağıtılmalıdır. Doğal sonuç elde edilmesi için fondöten öncesinden denenmiş ve cilt rengine uygun olarak kullanılmalıdır. Fondöteni boyun, kulak ve dekolte bölgesine de uygulanmalı ve bütünlük sağlanmalıdır.
  3. Pudra işlemi makyajın kalıcılığını artıracaktır. Özellikle yağlı ciltler bu adımı yoğun olarak yapabilir ya da gece boyunca yanlarında pudra taşımaya özen gösterilmelidir.
  4. Allık olarak ruj hafif kullanılacaksa pembemsi tonlarda bir renk kullanılabilir, koyu renk bir ruj kullanılacaksa toprak tonlarında allık seçilmeli ve allığın krem formunda olunmasına dikkat edilmelidir.
  5. Bronzer uygulanışı ise kulak hizası, kaş üstü, çene altı ve burun kenarları olmak üzere gölgelendirilmelidir.
  6. Aydınlatma işlemi ise göz pınarları, kaş altı ve üstü, alın ortası, dudak üstü, çene ortası, elmacık kemiklerinin üzeri olmak üzere aydınlatılmalıdır.
  7. Göz makyajı ve dudak makyajı tamamlandıktan sonra makyaj sabitleyici sprey kullanılmalıdır.

Gece Makyajı Kullanıldığında Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

gece göz makyajı

Gece göz makyajı genel olarak dudak makyajlarına göre karar verilir. Kırmızı ya da koyu renk rujlar tercih edilirse sade göz makyajları tercih edilir. Nude ya da pembe tonlarda ruj kullanılırsa dumanlı göz makyajları ya da buğulu göz makyajları tercih edilir.

Gece Makyajı Nerelerde Kullanılır?

gece makyajı nerede kullanılır

Gece makyajları günlük kullanım dışında özel günlerde tercih edilir. Daha cesur ve günlük kullanıma göre abartılı olan gece makyajı düğünlerde, nişanlarda, mezuniyet, yıl dönümlerinde sıklıkla tercih edilir.

Gece Makyajı Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=wI3y5FCOHxs


En Güzel Gece Makyajı Örnekleri

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here