Gelin Makyajı Modelleri ve Öneriler

Bir kadının en özel günü olan düğün gününde kendini şımartılmış ve iyi hissetmesi oldukça önemlidir. Bunun bir adımı olan modelleri mutlaka profesyonel eller tarafından yapılmalı, gelin çok iyi makyaj yapıyor dahi olsa düğün günü heyecandan dolayı oluşabilecek minik kazaları önlemek adına bu adıma dikkat edilmelidir. yapacak uzman seçilirken mutlaka kullandığı ürünler incelenmeli ve daha önceki gelin makyajlarına da bakılmalıdır. Kullandığı malzemenin steril olup olmaması, renk tonlarının gelin adaylarının cildine uygun olup olmaması, malzemelerinin markası gibi özelliklere dikkat edilmesi gereken gelin makyajı uzmanı mutlaka düğün öncesi gelin adayı ile görüşerek gelinin isteklerinin kendi cildine, yüz tipine ve gelinliğine uygun olup olmadığını konuşmalıdır.

Gelin Makyajı Modelleri için Öneriler

gelin makyajı modelleri önerileri

Bir kadının kendini en iyi hissetmesi gereken düğün gününde en önemli aksesuarı saçları ve güzelliğine daha da güzellik katacak makyajıdır. Gelinler için makyaj konusu oldukça geniş bir konu olmakla beraber bazı ipuçlarıyla mükemmel gelin makyajına ulaşılabilir. Gelin adayları gelin makyajı modelleri konusunu incelemelerini sürdürürken aşağıda bahsedilen adımlara dikkat etmelidirler.

  • Düğün öncesi mutlaka cilt ölü derilerden arındırılmalı, mümkünse son birkaç haftadan itibaren cilt tipine uygun maskeler yapılmalı ve nemlendirilmelidir. ne kadar iyi yapılırsa gelin makyajı o kadar hoş görünür. Kusursuz bir baz görüntüsü makyajda en önemli adımdır.
  • Düğün öncesi mutlaka gelin makyajı modelleri araştırılarak ne istenildiğine karar verilmelidir. Gelinliğin tarzına göre makyaj uzmanıyla birebir görüşülerek makyaj konusunda en sağlıklı karar verilebilir.
  • Düğün öncesi nasıl saç provası yapılıyorsa makyaj provası da yapılmalıdır. Mümkünse sabah yapılması gereken bu prova sonrası gelin adayı makyajın yüzünde kaç saat kalabileceğini, ne durumlarda daha güzel göründüğünü test edebilir.
  • Gelinlere verilebilecek bir diğer ipucu da yüzdeki istenmeyen tüylerini mutlaka düğünden 1 hafta kadar önce aldırmalarıdır. Epilasyon işlemi ciltte kızarıklık ya da tahrişe sebep olabileceği için bu adım oldukça önemlidir.

Doğal Gelin Makyajı Modelleri

doğal gelin makyajı

Son aylarda oldukça trend olan yokmuş gibi makyaj ismiyle çevrilebilecek no make up make up uygulaması gelinler arasında da oldukça popülerdir. Asalet ve duru bir güzelliğe erişmek isteyen gelinlerin özellikle tercih ettiği doğal gelin makyajı modelleri kimileri için çok sade gelse de aslında gelinin asaletine asalet katan bir makyaj tarzıdır. Duru ve aydınlık bir cilt makyajı, yanakların doğal renginde hafif uygulanmış bir allık, göz rengine uygun olarak seçilmiş göz şeklini belirginleştirici olarak kullanılacak olan far, ve kirpikler seyrek ya da kısaysa doğal bir takma kirpikle bitirilen doğal gelin makyajı için ruj seçimi de dudak rengine yakın pembe ya da şeftali tonlar olmalıdır. Dalgalı ve doğal bir saç modeli ve çiçekli gelin tacıyla mükemmele yakın hale gelebilecek bu makyaj özellikle yaz gelinleri tarafından tercih edilmektedir.

En Güzel Gelin Makyajı Modelleri Galerisi

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Dudak Makyajı, Gelin Saç Modelleri, Göz Makyajı, Kaş ve Kirpik Modelleri, Makyaj, Makyaj Teknikleri, Profesyonel Makyaj, Yüz Makyajı
gelin saçı aksesuarları
Gelin Saçı Aksesuarları ve Önerileri

Beyaz atlı prensini bekleyen her prensesin hayalinde bir gelinlik modeli vardır. Çünkü kadınlar kendilerini özel hissetmekten her zaman hoşlanmışlardır. Yeni

Kapat