Gelin Makyajları Nasıl Yapılır? Gelin Makyajı Örnekleri

Kadınların en özel günü olan düğün gününde masum, çekici ve en güzel gelin olmak istemeleri en doğal haklarıdır. Güzel gelin olmak için her şeyin en ufak ayrıntısı düşünülür ve heyecanla tutkuyla her bir detay tamamlanır. Gelinlik seçimi, gelin ayakkabısı, gelin çiçeği, ve gelin makyajları en önemli tamamlayıcı detaylardandır. Gelin makyajları genellikle makyaj artistlerine ya da güvenilir bir kuaföre yaptırılabildiği gibi konusunda kimseye güvenmem deyip kendi makyajlarını kendi yapan gelinler de vardır. Özellikle son zamanlarda gelin makyajlarında tercih ediliyor. Tercih edilmesindeki sebep ise uzun saatler ciltte makyaj bozulmadan durması… Gelin makyajlarında daha çok gelin çiçeği ve gelin saç modelinin uyumu önemlidir bir de gelinin istediği tarz makyaj modelleri denemek gerekir öncesinde ve buna göre karar verilmelidir.

Gelin Makyajları Nasıl Yapılır?

için makyaj artistlerine mali açıdan yüklü bir para yatırmak istemeyen gelinler için ufak makyaj tüyolarını öğrenerek makyajlarını tamamlayabilir. Gelin adayları kendi gelin makyajları yaparak hem kendi makyaj malzemelerini kullanarak ciltlerini korumuş hem de cilt renk tonunu, hangi renklerin yakıştığını bildiğinden daha uyumlu ve bütün bir makyaj yaparak güzelliklerine güzellik katabilir. Peki, gelin makyajları nasıl yapılır?

gelin makyajları nasıl yapılır

  1. İlk olarak makyajın uzun süre bozulmadan kalabilmesi için makyaj bazı kullanılmalıdır. Cilt tipine uygun makyaj bazı cildi nemlendirip hem cilt makyaj ürünlerinin iyi bir şekilde dağılmasını sağlayacak hem de makyajın bozulmasını engelleyecektir.
  2. Fondöten kullanılmalıdır ve spf yani güneş koruyucu faktör içermemesine dikkat edilmelidir çünkü fotoğraflarda çok parlak çıkmayı düğün gününde hiç kimse istemeyecektir.
  3. Sivilce ve leke izlerini kapatmak için kapatıcı uygulanmalıdır.
  4. Göz altları kapatılmalı ve pudra işlemi uygulanmalıdır.
  5. Gölgelendirme ve aydınlatma işlemleri yapılmalıdır mümkünse krem formunda olanlar ve uzun süre ciltte kalan ürünler tercih edilmelidir çünkü düğün esnasında çok fazla misafirlerle öpüşme, koşturma ve oyun derken makyajın bozulma oranı artabilir sakin olun ve krem ürünler tercih etmeye çalışın. Eğer toz ürünler kullanılacaksa mutlaka nedimenizden bu ürünleri sizler için taşımasını rica edin. Özellikle allık ve ruju gelin çantasından ayırmamakta fayda vardır.
  6. için ilk olarak göz bazı ve pudra geçilmelidir.
  7. Göz pınarları açık renk sonra geçiş rengi ve en koyu far sürülerek en sonunda tüm farlar karıştırılmalıdır. Eyeliner genellikle tercih edilmese de sürülürse ince, kirpik diplerinden eyeliner sürülmelidir.
  8. Bolca maskara sürülmeli ya da takma kirpik kullanılmalıdır.
  9. En sonunda ruj sürülmeli ve makyaj sabitleyici ürünlerle makyaj sabitlenmelidir.

Gelin Makyajları Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenler

Gelin makyajları yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk unsur güneş koruma faktörü bulunan ürünler tercih edilmemeli ve suya dayanıklı ürünler kullanılmalıdır. Göz ve dudak makyajı orantılı olmalı ve allıkta renk seçimine dikkat edilmeli gelini canlı ve sempatik gösterecek renkler tercih edilmelidir.


Gelin Makyajı Örneği Videosu


En Güzel Gelin Makyajları Galerisi

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Dudak Makyajı, Göz Makyajı, Kaş ve Kirpik Modelleri, Makyaj, Makyaj Teknikleri, Profesyonel Makyaj, Yüz Makyajı
gece makyajı
Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Gece Makyajı Örnekleri

Kadınlar için makyaj olmazsa olmazlar arasında geliyor. Özellikle son dönemlerde makyajlar çeşitlere ayrılmakta son derece profesyonel makyajlar ile karşılaşmaktayız. Gerek

Kapat