Ana sayfa Saç Modelleri Gelin Saç Modelleri Gelin Saç Modelleri

Gelin Saç Modelleri

gelin saç modelleri


Kadınlar ve erkeklerin en özel günü olan düğün günü muhteşem ve şık görünmek hakkıdır. Bunun için ise kadınların her detayı özenle ve tek tek heyecanla seçer. Gelin saç modelleri, gelin saçı aksesuarı kullanılacaksa aksesuar seçimleri, gelin makyajı, ayakkabı seçimi ve daha fazlası düşünülmesi ve önceden uygulanıp denenmesi gereken detaylardır. Gelin saç modelleri için öncelikle güvenilir bir kuaför bulmak önemlidir.

Özellikle düğün günü herhangi bir problem yaşanmaması için provaya gidilmeli ve düğün gününde yapılması düşünülen gelin saç modeli uygulanmalıdır. Gelinlik modeline yakışmadığı düşünülürse farklı saç modellerine yönelmelidir. Gelin saç modeli uygulanmadan önce saç bakımı yaptırmak daha ipeksi ve parlak saçlara sahip olmanın yollarından biridir. Saç bakımı için saçları kuvvetlendirici serumlar, doğal yağ maskeleri, düzenli ve sağlıklı beslenme ile saçları güçlendirmek ve uzatmak mümkündür. Böylece istenilen saç modelleri rahatlıkla uygulanabilir ve olumlu sonuçlar alınabilir.

Sık Tercih Edilen Gelin Saç Modelleri

sık tercih edilen gelin saçı modelleri

Gelinlik her kadın için çok özeldir ve gelinlik saç ile tamamlanır. Hangi gelin saç modelleri tercih edilmelidir? Gelin saç modelleri yapılırken nasıl olmalıdır? Tüm bu soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Gelin saçı modelleri seçerken gelinlik modellerini de dikkate almakta yarar vardır. Gelinlik modeli ile gelin saçı modeli birbirini tamamladığında ve doğru bir gelin makyajı uygulandığında gelin bir kuğuya benzeyecek ve tüm gözleri üzerine toplayacaktır.

  • Uzun kuyruklu gelinliklerde sırt dekoltesi varsa dağınık örgü topuz gelin saçı modeli seçilebilir. Böylece gelinliğin ve yüz güzelliği ortaya çıkmış olacaktır.

dağınık örgü topuz gelin saçı

  • Kır düğünlerinde dantelli ya da sade gelinlere en uygun düşebilecek gelin saçı modeli ise açık saç modelleri Özellikle dalgalı uzun saçlar kullanılıyorsa çiçek detaylı taç kullanmak romantik ve masum bir gelin olunmasını sağlayacaktır. Hafif dudaklarda pembe tonları gözlerde dumanlı makyaj ile mükemmel bir gelin olunabilir.

açık gelin saçı  • Orta kabarık bir gelinlik modelinde ise ensenden topuz modelleri ya da yandan topuz modelleri tercih edilebilir. Vintage bir model de gayet hoş duracaktır.

enseden topuz gelin saçı

açık gelin saç modeli

Düğünlerde gelinler artık kalıplı saç modelleri yerine daha doğal ve sade gelin saçı modellerini tercih etmektedir. Uzun süre de doğal gelinlerle karşılaşılacağa benziyor.

Gelin Saçı Aksesuarları

gelin saç aksesuar

Gelinlik ile birlikte gelen ya da sonradan kişinin kendi tercihine bırakılan gelin saçı aksesuarları bazı saç modellerinde oldukça zarif ve şık duruyor. Özellikle kır düğünlerinde kullanılan çiçek taçlar ya da enseden topuz yapıldığında küçük inci taneleri oldukça şık durmaktadır.

Gelin Saçı İçin Makyaj

gelin makyajı örneği

Güzel bir şekilde yapılmış gelin saçını güzel bir makyaj ile tamamlanmalıdır. Gelin saç modellerinde olduğu gibi gelin makyajında da sade ve doğal tonlar her zaman daha çekici ve güzel olmaktadır. Kırmızı ruj makyajları biraz daha ağır durmakta ve çok sık tercih edilmemektedir.

Gelin Saçı Modelleri Videosu

 

Aşağıda daha birçok gelin saçı modelleri galerisi bulabilirsiniz. (Resimlerin büyük hali için üstüne tıklamanız yeterli)

 2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here