Ana sayfa Cilt Bakımı Genç Kızlara Cilt Bakım Önerileri

Genç Kızlara Cilt Bakım ÖnerileriGenç yaşlarda cilt bakımının önemi adet dönemiyle başlar. Hormonal değişimle beraber cildin yapısı değişime uğrar. Bu hormonal değişim ciltte bir dizi problemlere yol açar. Sivilcelenme, akne, aşırı kuruluk, siyah nokta, yağlanma gibi..

Bu yöntemlerle bunu en aza indirgemek mümkün

  • Sabun kullanma alışkanlığını en aza indirgemek gerekir. Sabunun kurutucu etkisi vardır. Cildin dıştan gelen tehlikeli mikroplara karşı savunmasız kalmasına neden olur.
  • Temizleme sütü ve tonik kullanılabilir.
  • Sabah ve akşam nemlendirici sürülmelidir.
  • Haftada bir derin temizleme ve peeling yapılmalı. Ciltte aşırı ölü ve hücre ve kirin birikmesi engellenir, cilt nefes alır.


  • Akneli ve sivilceli deriler özel bir itina ile temizlenip tedavi edilmelidir. Çoğunlukla ana nedenler cildin mikrop alması, yanlış beslenme, hormonal dengesizlikler, yemek alerjisi, stres, güneş alerjisi.

Sivilceleri geçiren bir kaç maske önerileri de mevcut.

Salyangoz Yöntemi: Salyangozun gezinirken bıraktığı mukus, bir asit türü olduğu için yüzdeki tüm ölü derileri arındırıyor.

Arı Zehri Maskesi: Bu maske tüm kırışıklıkları yok ediyor.

Havyar Yöntemi: Havyarın içerisinde barındırdığı amino asit ve bileşenlerin cildin yenilenmesine yardımcı olduğu, akne, sivilce, cilt problemleri yok ettiği söyleniyor.

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here