Ana sayfa Makyaj Göz Makyajı Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Göz Makyajı Nasıl Yapılır

göz makyajı nasıl yapılır


Makyaj denildiğinde ten makyajından sonra en önemli aşamadır. Göz makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında kullanıma göre değişmektedir. Günlük hayatta daha çok sade bir göz makyajı kullanılırken özel davetlerde daha buğulu göz makyajları, siyah göz makyajları tercih edilmektedir. Göz makyajı yapmak aslında birer sanattır. Kişinin hayal gücüne kalmış bir eylemdir.

Göz makyajı yaparken kişinin tarzı, zevkleri ve beğendiği ünlülerin makyajları önem taşımaktadır. Baktığımızda göz makyajı nasıl yapılır konusunda en önemli faktör ise kişinin tarzıdır şüphesiz… Sade bir yaşamı tercih eden bir kişi daha soğuk tonlarda far renkleri tercih ederken daha coşkulu, cıvıl cıvıl kişiler ise sıcak tonlarda farları tercih edeceklerdir.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır –  Püf Noktaları

göz makyajının-püf noktaları

Göz makyajı yaparken ne tür bir göz makyajı yapılacağının belirlenmesi göz makyajı nasıl yapılır sorusunun en önemli cevaplarından biridir. Özellikle gece makyajlarında ya da özel davetlerde göz makyajlarına daha çok ağırlık verilir. Gözleri ön plana çıkarmak için göz makyajında doğru adımları izlemek çok önemlidir fakat onun öncesinde göz makyajı uygularken göz kapaklarının rengini eşitlemek gerekmektedir.

Göz makyajı nasıl yapılır sorusuna cevapilk olarak far bazı uygulanmalıdır diyerek başlayabiliriz. Birçok markanın çıkardığı far bazlarından biri denenebilir. Göz kapaklarını eşitleyen ve farın birikmesini önleyen far bazları tercih edilmelidir. Far bazı göz makyajının uzun süre kalmasını sağlayacaktır. Far bazı uygulandıktan sonra pudra özel gece veya davetlerde kullanılacaksa pudra ile geçilmelidir. Ayrıca kaş altları da aydınlatılmalıdır. Aynı şekilde hafif dokunuşlarla kaş üstü de hafifçe aydınlatılmalıdır. Kaşlar saç rengine uygun olarak doldurulmalıdır.Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

dumanlı-göz-makyajı

Göz makyajında iddialı fakat oldukça büyüleyici bir makyaj olan dumanlı göz makyajı özel günlerde vazgeçilmeyen bir göz makyajıdır. Oldukça göz alıcı ve seksi duran dumanlı göz makyajında soğuk tonlarda renkler seçilebileceği gibi sıcak tonlarda renklerde seçilebilir. Kişinin tamamen yaratıcılığına ve zevkine kalmış bir durumdur. Dumanlı göz makyaj nasıl yapılır?

  • İlk olarak göz makyajına far bazı ile başlanır. Daha sonra üzerine transparan pudra ile geçilir. Bu aşamalar göz makyajının uzun süre bozulmadan durması içindir.
  • Açık renkli bir farı tüm göz kapağına uygulanmalıdır. Biraz daha koyu bir ton rengi kavis bölgesine geçiş rengi olarak uygulanmalıdır.
  • Gözlerin en üç noktasına ise daha koyu bir ton farı karıştırma fırçasına alıp iyice karıştırılmalıdır.
  • Tüm farlar karıştıktan sonra kaş kemiğinin alt kısmına aydınlatıcı uygulanmalıdır. Aynı şekilde göz pınarları aydınlatılmalıdır. Bu işlem gözlerin birbirinden ayrık durmasını sağlar ve uyanık bir görünüm oluşturur.
  • Eyeliner dumanlı göz makyajlarına çok yakışır. Göz şekline uygun, kuyruklu eyeliner makyajı çok iyi bir biçimde bütünleştirecektir.
  • En son kısım kirpiklerindir. Takma kirpik kullanılabileceği gibi dolgunlaştırıcı, uzatıcı ve kıvırıcı etkisi olan maskaralar da tercih edilebilir.

En Çok Tercih Edilen Göz Makyajı

siyah göz makyajı

Günlük kullanılan göz makyajlarında genellikle sade kahverengi, toprak ve pastel tonlarında göz makyajı tercih edilir. Özel davetlerde ve gecelerde daha çok dumanlı göz makyajları ya da siyah göz makyajı tercih edilir. Aşağıda göz makyajı nasıl yapılır sorusunun tüm cevaplarını bulabileceğiniz bir video sizleri bekliyor. Bu videodaki makyaj biraz daha profesyonel olsa da buradan yola çıkarak ana hatları ve yapmanız gerekenleri anlamanıza yardımcı olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=L-_-Mre3NnQ


Göz Makyajı Nasıl Yapılır Galerisi

Aşağıda sade ve yoğun göz makyajı örnekleri sizleri bekliyor.

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here