Göz Makyajı Teknikleri ve Göz Makyajı Çeşitleri

Makyaj konusunda son yıllarda inanılmaz hızlı bir değişim yaşanıyor. Özellikle markaların çıkardığı binlerce çeşit makyaj malzemesi ve makyaj aparatları kadınları adeta kendine çekiyor ve bazı makyaj aparatları gerçekten makyaj yapmayı kolaylaştırdığı gibi güzel sonuçların alınmasına yardımcı oluyor. Bugün sizlere göz makyajı teknikleri hakkında detaylı bilgiler sunacağız.  Özellikle son dönemlerde moda kavramına yeni trendler katılmasıyla çarpıcı makyaj teknikleri de ortaya çıktı ve makyajın aslında bir sanat olduğu daha iyi anlaşıldı. Makyaj konusunda özellikle renkler ile oynandığından cilt rengi, göz rengini bilip ona uygun makyaj yapmak kişiyi zarif ve hoş gösterecektir. Bu yüzden göz makyajı teknikleri konusunu bilip özel günlerde farklı makyaj türleri uygulamak ya da deneyimlemek hem eğlenceli olacaktır hem de farklı ve güzel görünümde yardımcı olacaktır. Göz makyajı teknikleri nelerdir sorusuna ise göz makyajı kendi içerisinde birçok kategoriye ayrılarak her güne özel seçilebilecek imkan sunar.

Göz Makyajı Teknikleri ve Göz Makyajı Çeşitleri

göz makyajı çeşitleri

Makyaj tekniklerinde dikkat edilmesi ilk nokta kişinin kendi yüzünü tanımasıdır. Örneğin yuvarlak yüzlü kişiler kontür uygulaması yaparak yüz hatlarını belli edebilir ve yüzünü uzun gösterebilir. Uzun yüz tipine sahip kişiler ise allık sürmeli ve kontür işlemini az yapmaya özen göstererek daha orantılı yüz şekli elde edebilir. Göz makyajı teknikleri ve göz makyajı yapımı ilk başlarda çok gibi gelse de el alışkanlığı ve heves olduktan sonra muhteşem göz makyajları ortaya çıkabilir. Göz makyajı yapmadan önce özellikle kuru göz çevresine sahip olanlar mutlaka göz çevresini nemlendirmeli aynı şekilde göz çevresi çabuk yağlanan kişiler de göz çevresini temizleyerek cilt tipine uygun olan göz kremi ile mutlaka nemlendirmeli ve haftalık göz çevresine bakım yapılmalıdır. Böylece kırışıklıklar azalacak ve makyajlar daha çekici olacaktır. Peki, göz makyajı teknikleri nelerdir? Göz makyajı çeşitleri nelerdir?

  • Boş Göz Makyajı Teknikleri: Boş göz makyajları genellikle günlük makyajlarda ya da acele edilmesi gereken zamanlarda sıkça kullanılır. Gözler açık renkte far ya da tek renk far uygulanıp bolca rimel sürülerek kullanılır. Turuncu ruj boş gözlere çok yakışacaktır.
  • Buğulu Göz Makyajı Teknikleri: Genellikle özel günlerde tercih edilen buğulu göz makyajlarında iki veya daha fazla renkte far kullanılır. Daha çok göz içlerine açık renk far sürüp geçiş rengi daha koyu olan ve kavis bölgesine daha yoğun renkler uygulanarak yapılır. İstenirse eyeliner çekilir ve rimel sürülerek makyaj bitirilir.
  • Dumanlı Göz Makyajı Teknikleri: Dumanlı göz makyajları genellikle her göz rengine yakışır. Daha çok soğuk, toprak tonlarında far kullanılır ve isteğe göre eyeliner çekilir.
  • Renkli Göz Makyajı Teknikleri: Far renkleri açısından oldukça sıcak renklerin tercih edildiği ve ikiden fazla far kullanılan göz makyajı çeşididir.

Göz Makyajı Tekniklerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

göz makyajı tekniklerinde dikkat edilmesi gerekenler

Göz makyajı yaparken aydınlatma işlemine dikkat edilmelidir. Aydınlatma işleminde göz pınarları, kaş altları kesin olarak aydınlatılmalı ve vurgu gözlere çekilmelidir. Ayrıca göz makyajı teknikleri konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da göz şekline göre eyeliner çekilmelidir.

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Göz Makyajı, Kaş ve Kirpik Modelleri, Makyaj, Makyaj Teknikleri
kahverengi göz makyajı anlatımı
Kahverengi Göz Makyajı ve Yapılışı

Makyaj kadınların hayatında olan ve güzelliği ortaya çıkarmada yardımcı olan bir etmendir. Bugün sizlere en popüler göz makyajı arasında olan

Kapat