Ana sayfa Cilt Bakımı Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

günlük cilt bakımı nasıl yapılır


Cilt bakımı son zamanlar en çok ihmal edilen konuların başında gelmektedir. Bugün günlük cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun cevapları üzerinde duracağız. Genellikle insanlar sadece haftalık cilt bakımı yapmaktadır. Ancak cilt bakımının günlük yapılması bu konuda çok büyük bir öneme sahiptir. Cildinize günlük olarak yapacağınız bakımlar sayesinde haftalık bakımlara ihtiyaç duymadan güzel, parlak ve doğal bir cilde sahip olabilirsiniz. Biz günlük cilt bakımı nasıl yapılır sorusunu üç ana başlık altında inceleyeceğiz.

Kuru Ciltlerde Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

kuru ciltlerde günlük cilt bakımı nasıl yapılır

En problemli cilt tiplerinden biri olan kuru ciltler, günlük düzenli olarak bakım yapılmadığı takdirde ciddi sağlık problemlerinin yanı sıra sağlıksız, mat ve donuk bir hal alabiliyorlar. Bunun dışında kuru ciltlere uygulanan doğal maskelerin bile kuru ciltler için uygun bir içeriğe sahip olması gerekmektedir. Kuru ciltlerde günlük cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun en açık cevabı temizliktir. Çünkü düzenli olarak temizlenmeyen kuru ciltler hiçbir zaman bakımı tam olarak yapılmış sayılmaz. Bunun için günde bir defa olmak kaydıyla cildinizi nemlendirici özelliklere sahip bir sabunla yıkamanız gerekiyor. Eğer nemlendiricili sabununuz yoksa kesinlikle yıkama sonrası nemlendirici losyonunuzu sürmelisiniz. Bunun dışında doğal olarak evde hazırlanan kuru cilt maskelerini her gün düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Günlük cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun kuru ciltler için cevabı temizlik, nemlendirme ve cilt maskeleri olarak sıralanabilir.

Yağlı Ciltlerde Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

yağlı ciltlerde günlük cilt bakımı nasıl yapılır  • Yağlı ciltler akne, sivilce ve siyah nokta oluşumuna daha meyilli olduğundan günde en az 2 defa temizlenmelidir.
  • Temizlik işlemleri sabah ve akşam olmak üzere sadece iki defa yapılmalıdır. Çünkü aşırı yıkama yağ üretimini arttırabilmektedir. Yağlı ciltlerde günlük cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı da tıpkı kuru ciltler gibi temizliktir.
  • Yağlı ciltlerin ölü hücrelerden temizlenmesi gerekmektedir.
  • Ölü hücrelerden temizlemek için güzellik merkezlerinde veya evde doğal olarak hazırlanan peeling işlemleri uygulanabilir.
  • Haftada 2 defa peeling yapılması günlük cilt bakımı için yeterli olacaktır.

yağlı ciltlerde günlük cilt bakımı nasıl yapılır 1

  • Yağlı ciltlerde günlük cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun diğer bir cevabı da nemlendirici losyon uygulamalarıdır.
  • Nemlendirici uygularken kullanılan nemlendiricinin yağ içermeyen türden olmasına dikkat edilmelidir.
  • Cildin yağ üretimini dengelemek amacıyla düzenli olarak cilt maskesi uygulanmalıdır.
  • Uygulanan cilt maskeleri kesinlikle yağlı ciltler için yapılan doğal karışımlardan elde edilmelidir.

Karma Ciltlerde Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

karma ciltlerde günlük cilt bakımı nasıl yapılır

Karma ciltler diğer tüm ciltlere oranla bakımı daha kolaydır. Karma ciltlerde günlük cilt bakımı nasıl yapılır sorunusun cevabı da tıpkı diğer cilt tiplerinde olduğu gibi temizliktir. Bu nedenle günde en az 1 defa akşam saatlerinde olmak üzere nemlendiricili sabunlarla yıkanmalıdır. Bunun dışında düzenli olarak karma ciltlere özel cilt maskeleri uygulanmalıdır. Karma ciltlere ham yağlı hem de kuru ciltlerde uygulanan maskelerde kolaylıkla uygulanabilir. Bunun dışında günlük düzenli olarak karma ciltlere özel üretilen nemlendirici losyonların sürülmesi gerekir. Özellikle cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olan limon gibi asitli besinlerin bulunduğu maskeler tercih edilmelidir.

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır VideosuBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here