Ana sayfa Makyaj Dudak Makyajı Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

günlük makyaj nasıl yapılır


Makyaj son yıllarda geniş bir rekabet alanı olmakta bu da kadınların makyaja ne kadar önem verdiğinin, kendilerine önem vermekten hoşlandığının bir göstergesidir. Bugün günlük makyaj nasıl yapılır sorusu hakkında bilgiler vereceğiz. Özellikle çalışan kadınların artması, kadınların bilgilenmesi ve bilinçlenmesi ile makyaj malzemesi seçme konusunda da çok dikkatli olmaya başlanmıştır. Özellikle merdiven altı, sokaklarda ya da tuhafiyelerde satılan makyaj malzemeleri cilt kanserine bile neden olabilmektedir. Bu yüzden mümkün olduğunca kaliteli hatta organik ürünler ile makyaj yapılmalı ve makyaj malzemesi kullanıldığında alerjik reaksiyona neden oluyorsa derhal kullanmayı bırakmak gerekir. Her şeyden önce sağlık olduğu unutulmamalı… Bunun haricinde günlük makyaj nasıl yapılır? Sorusuna yanıt olarak özel günlerde yapılan ağır makyajlar yerine daha sade, fresh makyajlar tercih edilmelidir. Ciltte tek bir bölüm vurgulanmaya özen gösterilmeli ve mümkün olduğunca renkler uyumlu seçilmelidir.

Doğru Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

günlük makyaj nasıl yapılmalıdır

Makyaj özellikle çalışan kadınların olmazsa olmazı… Bakımlı ve daha uyanık, çekici görünmek isteyen kadınlar ufak dokunuşlar ile uykusuz ise daha uyanık yorgun iken daha dinç görünmek isteyebilir. Bu zamanda imdada makyaj yetişiyor. Makyaj aslında bir sanat ve bu sanat renklerle kişinin arasında bir bağlantı kurup stres atma aracı ve güzelliğin kaynağı… Günlük makyajlarda en çok tercih edilen sade makyajlardır. Peki, günlük makyaj nasıl yapılır?

günlük makyaj  • Makyaja başlamadan önce mutlaka cilt bakımı yapılmalı ve cilt nemlendirilmelidir. Bakımlı cilt daha aydınlık olacak ve makyaj cilt ile bütünleşecektir.
  • Ten makyajı olarak full kapatıcı fondöten ya da bb krem seçilmemeli, orta kapatıcılıkta olan bb krem kullanılmalı ve içerisinde spf faktörü olmasına dikkat edilmelidir. Böylece cilt güneşe karşı korunacaktır.
  • Yağlı veya karma cilt tipine sahip olanlar cildini pudra ile sabitlemeli ve yanlarında yağ emici mendillerden bulundurarak anında yağlanmayı kontrol altına almalıdır.
  • Göz makyajını öne çıkarmak isteyenler koyu toprak tonlarında farları ve eyeliner’ı ihmal etmemelidir. Ama öncelikle göz farı kullanarak gözlerdeki renk eşitsizliği giderilmeli ve farların pigmentasyonu artırılmalıdır.
  • Gölgeli makyajlar tercih edilecekse çok ağır olmamasına dikkat edilmelidir. Sade göz makyajı sevenler ise şampanya tonlarında farlar tercih edip ince eyeliner çekebilir.
  • Ruj seçimi ise göz makyajına bağlıdır. Buğulu göz makyajı tercih edilmişse nüde tonlarda ruj sürülmeli, sade göz makyajlarında dudaklara vurgulu, kırmızı, bordo ruj sürülebilir.
  • Allık ise abartıdan uzak cilt rengine ve makyaja uyumlu olarak tercih edilmelidir.
  • Göz pınarları, kaş altı, elmacık kemiklerinin üzeri aydınlatılmalıdır.

Günlük Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

günlük makyajda dikkat edilmesi gerekenler

Makyaj yapımında dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır. Peki günlük makyaj nasıl yapılır sorusu için nelere dikkat edilmelidir? Çok ağır olmadan doğal makyajlar elde edilebilir. Özellikle allık ve ruj uyumuna dikkat edilmeli kırmızı tonlarında allık ve kırmızı ruju aynı makyajda kullanılmamalı… Kırmızı rujlarda kiremit, bronz tonlarda allık seçilmelidir. Ağır göz makyajlarında dudaklar geri planda kalmalı, dudaklar ön planda ise gözler daha sade olmalıdır.


Günlük Makyaj VideosuBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here