Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi

İnsanlar uzun vadede aldıkları kiloları kısa sürede vermek için neredeyse bir yarış içindedirler. Ancak unutmamak gerekir ki, 10 veya 20 yılda alınan kiloları 5-10 günde vermek yeteri kadar sağlıklı bir yöntem değildir. Bu nedenle hızlı kilo verdiren diyet listeleri arasından en sağlıklı ve kişiye en uygun olanı seçmek hayati önem taşır.  Hızlı kilo verdiren diyetler genellikle büyük kısıtlamalar ve sıkı programlar ile yapılmaktadır. Bu nedenle diyet programında belirlenen tüm kurallara harfiyen uymak ve belirtilen diyet sürenin üzerine çıkmamak gerekir. Ayrıca bu hızlı kilo verdiren diyet programlarının bitiminde en az 3 ay gibi bir süre boyunca hiçbir diyet programı yapmamak gerekir. Şimdi en hızlı kilo verdiren diyet programlarına bir göz atalım;

Hızlı Kilo Verdiren Diyet – 3 Günde 5 Kilo Patates Diyeti

hızlı kilo verdiren patates diyeti

 • Diyetin birinci günü kahvaltıda 1 barak yoğurt ve 1 adet haşlanmış patates tüketin.
 • Öğle yemeğinde 1 barak yoğur ile 2 adet haşlanmış patates ve akşam yemeğinde 2 bardak yoğurt tüketmeniz gerekiyor. Hızlı kilo verdiren diyet listesine sadık kalmanız çok önemlidir.
 • Diyetin ikinci gününde kahvaltınızı sadece bir bardak yoğurt ile yapıyorsunuz
 • Öğle yemeğinde 1 bardak yoğurt ve yine 2 adet haşlanmış patates tüketin.
 • Akşam yemeğinde 1 haşlanmış patates ile birlikte bir bardak yoğurt tüketebilirsiniz.
 • Hızlı kilo verdiren diyet programının son günü kahvaltıda sadece 1 adet haşlanmış patates tüketin.
 • Öğle yemeğinde 1 bardak yoğurtla beraber 1 adet haşlanmış patates tüketmeniz gerekiyor

hızlı kilo verdiren patates diyeti 1

 • Son olarak akşam yemeğinde 1 adet haşlanmış patates tüketmeniz gerekmektedir.
 • Patateslerinize kesinlikle tuz ilave etmemeniz gerekiyor.
 • Diyet sadece 3 ay arayla tekrarlanabilir.
 • Çay, yeşil çay ve kahveleri şekersiz olmak kaydıyla tüketebilirsiniz.
 • Hızlı kilo verdiren diyet bitene kadar günlük en az 2-3 LT su tüketmeniz gerekiyor.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet – Dukan Diyeti

hızlı kilo verdiren dukan diyeti

Bu diyet ile amacınıza ulaştıktan sonra bitirmeli ve bittikten sonra en az 2 ay ara verilmedir. Öncelikle birinci gün kahvaltıda şekersiz çay, yeşillik salatası, 1 dilim kepekli ekmek ve 50 gram yağsız peynir tüketin. Hızlı kilo verdiren diyet için öğle yemeğinde 3 kaşık sebze yemeği, yeşillik salatası, 1 adet ızgara tavuk budu ve 1 adet meyve. Akşam yemeğinde ise salatalık, biber, yeşillik ve domatesten yapılan yağsız bir tabak salata, 2 çorba kepçesi mercimek ya da ezogelin çorbası, 3 kaşık herhangi bir sebze yemeği ve 1 adet meyve tüketin.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Programına Dikkat!

hızlı kilo verdiren diyet dikkat

Bu diyetler her ne olursa olsun belirtilen sürenin üstünde yapılmamalıdır. Çok hızlı kilo verdiren diyet programları her zaman sağlığı tehlikeye atacak niteliktedir. Bu nedenle size en uygun diyeti belirlemek için bir uzmandan veya diyetisyenden muhakkak yardım almanız gerekir. Aksi takdirde hiç beklenmeyen ciddi sağlık problemleri oluşabilir. Bu nedenle yukarıdaki diyet programları esnasında aşırı halsizlik ve yorgunluk belirtileri oluşması halinde hemen diyetisyeninize başvurmalı ve diyeti durdurmalısınız. Hızlı kilo verdiren diyet programınız bittiği takdirde günlük beslenme düzeninize de yavaş yavaş geçmelisiniz.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Videosu

Aşağıda hızlı kilo verdirecek diyet tarifleri arasına koyabileceğimiz bir diyet anlatılıyor. Yukarıda anlatılanlara ek olarak bu diyeti de denemek isteyenler için yazıya ekledik.

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Diyet, Diyet Tarifleri, Zayıflama
ender saraç diyet
Ender Saraç Diyet Programı ve Öneriler

Günümüzde en etkili kilo verme yöntemlerinin başında diyet programları gelmektedir. Doğru ve bilinçli uygulanan diyetler sayesinde kısa zamanda ideal kiloya

Kapat