Ana sayfa Diyet Hollywood Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Hollywood Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

hollywood diyeti


Hollywood diyeti, dünyaca ünlü mankenlerin kullanması sonucunda bu ismi almıştır ve Marilyn Monroe sayesinde 1930 yılında ünlü olan bir diyet programıdır. Toplanda 7 gün süren bu diyet programı dünya genelinde tüm ünlü isimler tarafından uygulanmaktadır. Hollywood diyeti Kylie Minpgue, Charlize Theron, Beyonce ve Britney Spears gibi ünlüler tarafından halen uygulanan bir diyettir. Bu diyet hızlı kilo verdiren diyetler listesine girmektedir. Ayrıca bu diyetin en büyük kurallarından biri günlük 585 kaloriden fazla alınmamasıdır. Hollywood diyeti uygulayan herkes ‘’az yemeden kilo verilmez’’ görüşünü benimseyen kişilerdir. Bunun dışında diyeti uygulayıp herhangi bir sağlık problemi yaşan birine hiç rastlanmadığı için gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Ancak son 3 ay içinde herhangi bir diyet listeleri veya listesi uygulamışsanız, bu diyete başlamak için 3 ayın dolmasını beklemelisiniz. Bu diyeti uyguladıktan sonrada en az 3 ay herhangi bir diyet programı uygulamamanız gerekiyor.

Hollywood Diyeti Nasıl Yapılır?

hollywood diyeti nasıl yapılır
hollywood diyeti beyonce
  • Pazartesi; Hollywood diyeti ilk gün sadece su ve meyve suyu içmenizi gerektiriyor. Meyve suyunu gün boyunca dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Ancak suyu 6-8 bardak arası tüketmeniz gerekiyor.
  • Salı; diyetin ikinci günüde tıpkı birinci günü gibi meyve suyu ve su tüketmekle geçiyor.
  • Çarşamba; Hollywood diyeti Günün sabahında zengin bir kahvaltı sunuyor. Kahvaltıda 1 adet domates, 1 adet salatalık, 2 dilim kepek ekmeği, 2 dilim yağsız dil peyniri, 1 haşlanmış yumurta ve meyve çayı tüketmelisiniz. Öğle yemeğinde limonlu ve az yağlı yeşillik salatası. Akşam yemeğinde ise 1 porsiyon limonlu taze brokoli ve 100 gram yağsız tavuk ızgara.


hollywood diyeti britney spears
hollywood diyeti britney spears
  • Perşembe; Kahvaltıda 1 adet domates, 1 adet salatalık, 2 dilim kepek ekmeği, 2 dilim yağsız dil peyniri, 1 haşlanmış yumurta ve meyve çayı tüketmelisiniz. Öğlen bol yeşillikli ve limonlu salata tüketin ve az miktarda zeytinyağı ekleyin. Hollywood diyeti akşam yemeğinde ise, 2 yumurta ile yapılmış yağsız omlet ile 150 gram mantar.
  • Cuma;Kahvaltıda 1 adet domates, 1 adet salatalık, 2 dilim kepek ekmeği, 2 dilim yağsız dil peyniri, 1 haşlanmış yumurta ve meyve çayı. Öğle yemeğinde az yağlı ve limonlu yeşillik salatası. Akşam yemeğinde ise haşlanmış brokoli ve 150 gram balık ızgara.
sofia vergara holywood diyeti
sofia vergara holywood diyeti
  • Cumartesi;Kahvaltıda 1 kaşık diyet reçeli, 1 adet domates, 1 adet salatalık, 2 dilim kepek ekmeği, 2 dilim yağsız dil peyniri, 1 haşlanmış yumurta ve meyve çayı. Hollywood diyeti öğle yemeğinde aynı şekil az yağlı ve limonlu yeşillik salatası tüketiyoruz. Akşam yemeğinde ise 1 porsiyon kabak yemeği ile 150 gram tavuk ızgara.
  • Pazar; Kahvaltıda 1 adet domates, 1 adet salatalık, 2 dilim kepek ekmeği, 2 dilim yağsız dil peyniri, 1 haşlanmış yumurta ve meyve çayı. Öğlen limonlu ve az yağlı yeşillik salatası. Akşam yemeğinde ise 1 porsiyon haşlanmış Brüksel lahanası ile 150 gram balıketi tüketmelisiniz.

Hollywood Diyeti Boyunca Dikkat Edilmesi Gerekenler

marilyn monroe hollywood diyeti

Diyet süresi boyunca kesinlikle şeker, yağ, kırmızı et ve baklagillerden uzak durmanız gerekiyor. Akşam sat 18;00 olduktan sonra hiçbir şekilde gıda tüketimi yapılmamalıdır. Hollywood diyeti boyunca kahve, alkol, sigara, krema ve süt tüketimi yapılmamalıdır. Diyabet hastalarının ve hamile kadınların kesinlikle bu diyetten uzak durmaları gerekiyor. Diyet süresi boyunca hiçbir şekilde ağır egzersizler yapmamanız gerekiyor. Günlük maksimum 30 dakikalık bir yürüyüş yapmanız yeterli olacaktır. Hollywood diyeti boyunca herhangi bir sağlık problemi yaşanmadığı sürece diyet yarıda kesilmemeli ve kesilmesi durumunda bir kerede yemeğe yüklenilmemelidir.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here