Ana sayfa Makyaj İlk Buluşma Makyajı Nasıl Olmalı?

İlk Buluşma Makyajı Nasıl Olmalı?İlk izlenim iş hayatından arkadaş ortamına kadar her alanda önemlidir. Biriyle tanıştığımızda o kişiye karşı aklımızda şekillenen ilk düşüncelerde şüphesiz ki dış görünüşün de etkisi vardır. Özellikle ikili ilişkilerde bu etki daha fazladır. İçinde bulunduğumuz ortam, gideceğimiz mekan, yapacağımız faaliyetler tarzımızı da etkiler. Kıyafetimizin, saçımızın ve makyajımızın olduğumuz ortama uygun olmasına özen gösteriririz. Kadınların en çok kendine özen göstermesi gereken zamanlar içerisinde ilk randevular vardır. Yeni birisiyle tanıştınız ve onunla samimiyetinizin ilerleyip ilerlemeyeceği ilk baş başa buluşmanızda şekillenecek. Programınızı yaptınız, buluşma mekanını seçtiniz ve şimdi sıra geldi onu etkileyecek bir görünüme sahip olmaya. Kıyafetinizi ve uygun saç şeklini seçtikten sonra en önemli adım doğru makyajla güzelliğinizi ortaya çıkarmak. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta makyajınızın olabildiğince doğal görünmesi. Pürüzsüz bir cilt, ön plana çıkarılmış etkileyici  bakışlar ve doğal görünümlü dudaklar böyle bir gün için tercih edilmesi gerekenler arasında. İlk buluşmada uygulayabileceğiniz bu makyaj tüyoları oldukça işinize yarayacak.

İlk Adım: Temiz Bir Cilt

 • Yalnızca özel günlerde değil her zaman makyajınızın ilk adımının cilt temizliği olması gerekiyor. Cildinize uygun tipte bir temizleme jeliyle başlayabilirsiniz.
 • Vaktiniz varsa peeling yaparak cildinizi ölü derilerden arındırın.
 • Günlük kullandığınız nemlendiriciyle cildinizi nemlendirin.
 • Makyajınızın gün boyu kalıcı olması için dilerseniz başlamadan önce makyaj bazı da kullanabilirsiniz. Makyaj bazı hem pürüzsüz cilt görünümüne hem de makyajın kalıcılığına yardımcı olur.

Pürüzsüz Bir TenCildiniz pürüzsüz görünmeli ancak göze batan renkte allıklar ya da spot ışıklarının kullanıldığı mekanlara uygun gölgeleme tekniklerinden kaçınmalısınız.

– Ciltteki renk düzensizlikleri ve koyu göz altları için kapatıcı kullanabilirsiniz.

– Yüzünüzde ağır durmadan renk eiştiğini sağlaması için BB krem kullanmanız yeterli olacaktır. Ancak yoğun kapatıcılık istiyorsanız fondöten kullanın. Sünger ya da fırça yerine parmak uçlarınızla az miktarda fondöteni yüzünüze uygulayın.

– Transparan bir pudrayla fondöteninizi sabitleyin.

– Allık kullanmak isterseniz şeftali rengi gibi soft tonları tercih edin.

– Karşı cins tarafından abartılı bulunabileceği için ten makyajında ışıltılı ürünler kullanmaktan kaçının.

Etkileyici Bakışlar

 • İlk buluşma için en uygun makyaj stili gözlerin ön plana çıktığı makyajdır.
 • Öncelikle göz kapağınızın tamamına açık nude renkte bir far uygulayın.
 • Farınızın daha koyu bir tonunu göz kapağınızın katlanma bölgesine uygulayın.
 • Keskin bir eyeliner görüntüsü yerine daha doğal görünen dumanlı göz makyajı tercih etmelisiniz. Siyah renkte bir göz kalemini üst kirpik diplerinize uygulayın ve bir fırça yardımıyla dağıtın.
 • Alt kirpik diplerinize ten rengi bir göz kalemi uygulayarak gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.
 • Takma kirpikten kesinlikle kaçınmalısınız. Kirpiklerinizi kirpik kıvırıcıyla kıvırdıktan sonra tek kat rimel sürmeniz yeterli olacaktır.

Dudaklarda Doğal Görünüm

 • Gözlerinizi ön plana çıkardığınıza göre dudaklarınızda daha nude tonlar tercih etmelisiniz.
 • Öncelikle dudaklarınızı günlük kullandığınız dudak nemlendirici ile nemlendirin. Dudaklarınızdaki ölü derilerden kurtulmak için öncesinde kullanılmayan bir diş fırçası ile fırçalayabilirsiniz.
 • Nude renkte bir dudak kalemini dudak çizginize uygulayarak dudaklarınızı daha büyük gösterebilirsiniz. Ardından aynı renkte bir ruju tüm dudağınıza uygulayın.
 • Parlak görünümlü dudaklar erkeklerin favorileri arasındadır. Dilerseniz rujunuza uygun renkte bir parlatıcı ile göz alıcı dudaklara sahip olabilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here