Ana sayfa Saç Bakımı İnce Telli Saçların Zorlukları

İnce Telli Saçların Zorluklarıİnce telli saçlara sahip olanlar, saçlarından sürekli şikayet ederler. Sönük görünen, yağlanan saçlar adeta kabus olurlar. İnce telli saçlar için sorunlar ve çözümler aşağımızdaki yazımızda.

Saçların Sürekli Yapışması

Saçınızı 1 gün dahi yıkamasanız başınıza yapışıp sağlıksız görünebilir. Yanınızda sürekli kuru şampuan, saç pudrası veya saç spreyi taşımalıdır.

Saç Maşasının Bozulması

Saçlarınızı dalgalandırdınız ama yarım saat sonra bozuldu gene dümdüz saçlar ortaya çıktı değil mi? İnce telli saçlar çabuk söner ve zor şekil alır. Bu nedenle saçlarınızın dalgalanmasının uzun süre durmasını istiyorsanız önce saç bakım yağı kullanıp, nemlenmesini sağlamalısınız. Sonrada sprey işinizi görecektir.

 

Saçların Kolay Kırılması

Kalın telli saçlara göre ince telli saçlar çok çabuk kırılır. Saçlarını uzatmak yerine orta uzunlukta modeller kullanmalısın.Saçların Yağlanması

Saçları çok fazla yıkamak saçların kurumasına ve yıpranmasına neden olur. Saçlarınızı yıkarken nem veren şampuanları tercih etmelisiniz. Saçlarınızın daha az yağlanması için ellerinizi saçınıza götürmemeli ve yağlı yiyecekler tüketmemelisiniz.

Yapılan araştırmalara göre sarışınların başında ortalama 150.000 civarı saç teli varken çoğu koyu renkli saçlı kadının başında sadece 100.000 civarı saç teli vardır. Saçlarınız ince görünüyorsa yapı oluşturmak için hassas yöntemler kullanmalı ve özellikle saçınızı fönlerken dikkat etmelisiniz.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here