Ana sayfa Vücut Bakımı Epilasyon İple Bıyık Nasıl Alınır? Doğru Yöntem ve Öneriler

İple Bıyık Nasıl Alınır? Doğru Yöntem ve Öneriler

iple bıyık nasıl alınır


Her kadın tüylerinden sonsuza kadar kurtulmak ister ve bunun için çeşitli yöntem dener. Güzellik salonlarında, kuaförde ya da evde kişi farklı yöntemler ile tüylerden kurtulabilir. Bugün sizlere iple bıyık nasıl alınır sorusunun cevaplarını vereceğiz. Özellikle son yıllarda lazer epilasyon uygulaması yaygınlaşmış ve sıklıkla kullanılmaktadır. İstenilen vücut bölgesinde ve kılların, derinin tipine göre seanslar belirlenip ve 6-12 ay arasında tüylerden tamamen kurtulmak mümkün… Lazer epilasyonun yanı sıra birçok tüy alma yöntemi vardır. İp ile tüylerden kurtulma, ağda ile tüylerden kurtulma, epilasyon aletleri ile tüylerden kurtulma, tüy dökücü krem kullanarak tüylerden belirli bir süre için kurtulmak ve pürüzsüz bir cilt elde etmek olanaklıdır. Bu yöntemler farklı vücut bölgelerinde kullanarak da tüylerden arınmak mümkündür. Özellikle kaş ve bıyıklarda en etkili yöntem ip ve ağda yöntemidir. Çok merak edilen iple bıyık nasıl alınır sorusu ise birkaç deneme yanılma yöntemi ile öğrenilebilir.

Evde İple Bıyık Nasıl Alınır?

evde iple bıyık nasıl alınır

Kadınların hiç sevmediği durum bıyıklarda, çene hizasında çıkan tüylerdir. Bu tüyler kalınlık bakımından önemlidir. Özellikle sert çıkan tüyler alınması için kadınları zorlar bu durumda başvurulacak ve kalınlığı azaltacak yöntem ip ile bıyık almaktır. İp ile alınan tüyler sonrasında hem geç çıkar hem de minik tüylerin o bölgeden kolaylıkla alınmasına yardımcı olacaktır. Evde iple bıyık almak hem pratik hem de ekonomiktir. İlk kez kaşını alacak olanlar mutlaka ilk kez güvenilir bir kuaför ya da kaş tasarımcısından yardım almalıdır. Daha sonra ip ile kaş hizası ve kaş kavisi bozulmadan kaşlar alınabilir. Peki, iple bıyık nasıl alınır? İp ile bıyık alınırken nelere dikkat edilmelidir?ip ile bıyık alma

  1. İlk olarak ip seçimi çok önemlidir. Naylon ip tercih ederseniz hem canınız çok yanacak hem de elinizi yüksek ihtimalle kesebilirsiniz. Bunun için dikiş iplerinden almalısınız.
  2. İp uzunluğu kontrol açısından çok önemlidir. Elinizin boyutundan küçük ya da büyük olan ip ile bıyık almak zorlaşır bunun için 4 karış ip kesmeli ve birbirine bağlanmalıdır.
  3. İpi iki ele geçirip ortası çapraz hale getirilmeli ve birbirine dolanmalıdır. Baş parmaklar ve işaret parmağı ile iki kısım tutulmalıdır.
  4. İpin orta düğüm olan kısmı dudak üstüne yani bıyık bölgesine getirilmeli sağ soldan ipi gererek tüyler alınmalıdır.
  5. Tüyler alınırken tüm tüylerden kurtulmak için dili ipin olduğu kısma koymalı ve detaylı olarak tüyler alınmalıdır.
  6. İlk kez bıyık alanlar başta zorlanabilir fakat alıştıkça daha başarılı sonuçlar elde edilecektir.

Bıyık Alma Yöntemleri

bıyık alma yöntemleri

Tıpkı iple bıyık nasıl alınır sorusu gibi bıyık ve kaş alma işleminde ip en çok kullanılan yöntemdir. İp ile bıyık ve kaş almak hem uzaması uzun sürer hem de tüyleri kalınlaştırmaz. Bıyıklar ip haricinde ağda ile de alınabilir. Bu yöntemde tüylerin uzaması beklenilir. Farklı yöntem ise yüz epilasyon aletleridir. Anında tüylere müdahale edebilir ve tüylerden kurtulmak mümkündür.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here