Ana sayfa Vücut Bakımı Kadınların Ortak Derdi Selülit

Kadınların Ortak Derdi Selülitİnsan genetiğinin, kadınlara yaptığı haksızlıklardan biri de selülit. Selülit’in bir hastalık mı, kusur mu, şekil bozukluğu mu olduğu yıllarca tartışılmış fakat yapılan araştırmalar, ergenlik çağını aşmış kadınların selülitten muzdarip olduğu ortaya çıkmıştır.

Nedenleri

Selülitle doğrudan ilgisi olduğu kanıtlanan tek şey östrojen hormonu. Kadınlık hormonu dışında metabolizmadan deri altı bağ dokularına, kadınların cilt yapısının erkeklerden farklı olmasından kılcal damar dolaşımına, stresten yaşam tarzına kadar bir çok şüpheli durum var. Genetik eğilim de selülit oluşumunda büyük paya sahip.Nasıl Geçer?

Düzenli egzersiz, inceltici kremler kullanmak, masaj gibi yöntemler ve farklı uygulamaların bir arada kullanılması ile başarı kazanmak mümkündür. Yapmanız gereken vücutta biriken toksinleri atmaya yardımcı olacak bir beslenme düzeni uygulamaktır.

Yeterli miktarda su içmenin toksinleri atmada ve selülit oluşumunun engellenmesinde çok etkili olduğunu söyleyebiliriz. Taze sıkılmış limon suyu da toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Elma sirkeside selülitlere karşı çok etkili bir yöntemdir.

Kafein içeren kahve, kolalı içecekler sigara ve alkolden uzak durmalısınız. Aşırı tuzlu, salamura yiyecekler, yağlı peynirler, koyun peyniri ve eski kaşar selülite davetiye çıkarır.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here