Kahverengi Göz Makyajı ve Yapılışı

Makyaj kadınların hayatında olan ve güzelliği ortaya çıkarmada yardımcı olan bir etmendir. Bugün sizlere en popüler göz makyajı arasında olan konusunda bilgiler vereceğiz. kadınlar makyajın püf noktalarını öğrenmek istemişler ve hızla makyaj konusunda profesyonelleşme yolunda ilerlemeye çalışıyor. Bunda kozmetik markalarının rekabetini görmezden gelmek olmaz özellikle makeup artist yetiştirme olanağı ile farklı birçok makyaj tekniğini öğreterek kadınların bilgilenmesini ve makyaj uygulamalarında profesyonelleşip makyaj üzerinden kendi ayakları üzerinde bile durabiliyor. Göz makyajları kuşkusuz makyaj adımlarında en önemli adımlardan biridir. Kahverengi göz makyajı, yeşil göz makyajı, ela göz makyajı olarak göz renklerine uygun olan ve göz rengini belli eden makyajlar uygulamak güzelliği daha çok ortaya koyarak kişiyi daha alımlı gösterir. sorusuna birçok yanıt verilebilir mümkün olan bazı sıcak renklerden uzak durmak çünkü gözleri şiş gösterebilir.

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

kahverengi göz makyajı yapılışı

Makyaj renklerin konuştuğu kişinin sanata dâhil edildiği bir konu aslında ve oldukça eğlenceli… Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır? Kahverengi göz makyajında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Önemli olan kahverengi gözlerde pembe tonları ve içerisinde pembelik bulunan renklerden kaçınmak gerekir çünkü pembe göz rengi ile uyumlu olmayıp kişiyi yorgun gösterir. Bu yüzden olabildiğince soğuk renklerden, toprak tonları, mavi, mürdüm hatta biraz koyu yeşil renkler tercih edilmelidir. Özellikle kirpik diplerine yeşil ve mavi kalem çekildiğinde mükemmel bir görüntü oluşturulabilir. Peki, kahverengi göz makyajı nasıl yapılır?

  1. İlk adım olarak göz bazı uygulanmalı ve kalıcılık artırılmalıdır. Hem de göz makyajına zemin hazırlanacağı için göz bazı oldukça önemlidir.
  2. Daha sonra gözlerin iç kısmına açık tonlarda bir far sürülmeli ve çok açık kahverengi farı geçiş rengi olarak uygulanmalıdır.
  3. İki far iyice karıştırılmalı ve gözün kavis bölgesine daha koyu toprak tonlarında çok az miktarda far uygulanmalıdır.
  4. Bu farlar iyice karıştırılmalıdır.
  5. Göz şekline ve isteğe uygun olarak eyeliner çekilmelidir. Eyeliner göz rengini belli ederek daha çarpıcı bakışlara sahip olunmasını sağlar.
  6. Eyeliner renk konusunda da siyah eyeliner, kahverengi eyeliner ya da mavi eyeliner tercih edebilirsiniz.
  7. Alt kirpik diplerine renkli olarak koyu mavi ya da koyu yeşil kalem çekebilirsiniz. Mükemmel duracaktır hem de bakışlara derinlik kazandıracaktır.
  8. Bolca rimel uygulanmalı ve rimel uygulanırken kirpikler iyice taranmalıdır. Dipten uca doğru yavaş şekilde kirpikler taranmalı ve uçları hafif eğim vererek kirpikler belli edilmelidir.

Kahverengi Göz Makyaj Önerileri

kahverengi göz makyajı hakkında öneriler

Kahverengi göz makyajları genellikle toprak tonlarda ve eyeliner şeklinde görmeye alışkınız… Bunun haricinde kahverengi göz makyajı yaparken mavinin tonlarından özellikle koyu mavi kullanarak çarpıcı bakışlar elde edilebilir. Nude bir far ile kavislerde koyu mavi far iyice karıştırılırsa ve eyelinere bile gerek kalmadan göz rengini belli eden bir makyaj elde edilmiş olur. Bir de üzerine bol maskara sürülmeli ve öncesinde alt kirpik diplerine aynı ton koyu mavi renk geçilmelidir.

Kahverengi Göz Makyajı Örnekleri Galerisi


Kahverengi Göz Makyajı Videosu

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Göz Makyajı, Makyaj
doğal makyaj nasıl yapılır
Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Makyaj Teknikleri

Makyaj kendi içerisinde birçok kategori barındırır ve odak noktası belirlenip güne uygun makyaj yapmak mümkündür. Biz bugün sizlere doğal makyaj

Kapat