Ana sayfa Saç Bakımı Saç Renkleri Karamel Saç Renkleri ve En Güzel Karamel Tonları

Karamel Saç Renkleri ve En Güzel Karamel Tonları

karamel saç renkleri


Mevsim geçişlerinde, bir kutlama anında ya da saçların daha bakımlı görünmesi için kadınlar saç renkleri değiştirmek ve kendilerini özel hissetmek isterler. Bazen en doğru seçenek ise karamel saç renkleri olur. Çünkü doğal ve her tene uyabilme imkânı vardır. Karamel saç rengi ten rengine uygun tonlarda uygulandığı zaman seksi ve çekici bir görüntü oluşturur.

karamel-saç-rengi-1

Saç renkleri değiştiğinde alışma süreci boyatılan renk ve tona göre değişebilmektedir. Bunun için doğal tonlara yakın karamel saç renkleri tercih edilebilir ve doğal ama ışıltılı bir tarz elde edilebilir. Her tene uygun olabilecek farklı renk nüanslarını içeren karamel saç renkleri uygulandığında oldukça göz alıcı bir güzellik ortaya sunmaktadır.

Karamel Saç Renkleri Hangi Tene Uyum Sağlar?

Saçları boyatırken dikkat edilmesi gereken nokta saç renginin ten rengine uygun olmasıdır. Ten rengini soluk gösteren renk tonları kişide cansız, solgun bir görüntü oluşturur. Bu da kişinin kendini kötü hissetmesine neden olur. Beyaz tenli, sarışın kişilere açık tonlu karamel saç renkleri oldukça göz alıcı ve canlı bir görünüm kazandıracaktır. Esmerlerde ise koyu karamel saç renkleri daha çok yakışacak ve canlı gösterecektir. Buğday tenli kadınlara ise koyu karamel üzerine dore karamel saç renkleri yakışacaktır. Saçları boyatmadan önce mutlaka bir kuaförden ya da saç tasarım uzmanından öneriler alınmalıdır ve tercih edilen renkler doğal tona yakın olmalıdır. Doğal saç rengine yakın karamel saç renkleri kişiyi alımlı ve canlı gösterecektir.Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık saç rengine sahip olanlar ya da sarışınlar evde kendilerine uygun saç rengini belirleyerek kolayca karamel saç rengini elde edebilirler. Evde saç boyamak biraz zahmetli olsa da adım adım ve doğru bir şekilde saçlar boyandığında mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Bunun için kozmetik mağazalarında ya da marketlerde satılan renk tonunu belirten numaralı saç boyalarını kullanmak gerekir. Dikkat edilmesi gereken saç boyalarının tarihi geçmemiş olması ve herhangi bir alerjik reaksiyon göstermemesi gerekir aksi takdirde kullanıldığında çok büyük sağlık problemlerine neden olabilir.

 

  • Bakır Saç Renginin Karamel Saça Dönüşmesi: Bakır saç renginin karamel saç rengine dönmesi oldukça kolaydır evde uygulanacak boyama işlemi ile başarılı bir sonuç elde edilebilir. Küllü sarı tonlarında bir boya ile saçlar boyandığında bakır saç rengi turunculaşarak ten rengine uygun karamel renge dönüşebilir.
  • Sarı Saç Renginin Karamel Saça Dönüşmesi: Sarı renk saçlara sahip olanlar ya da doğuştan sarışın olanların karamel saça dönüşmesi diğer saç renklerine göre daha kolaydır. Boyanmak istenen ton açık ya da koyuluğuna göre tercih edilerek boyanmalıdır. Evde uygulama ile olumlu sonuçlar alınabilir.
  • Siyah Saç Renginin Karamel Saça Dönüşmesi: Diğer saç renklerine göre tek başına uygulandığında istenen sonuç alınmayabilir. Bu yüzden kuaförde saç rengi açıcı boya kullanılmalıdır hemen ardına istenen karamel saç rengi uygulaması yapılmalıdır.

Karamel Saç Rengine Uygun Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Makyaj saç rengi ile tamamlandığında gayet göz alıcı ve seksi görünür. Karamel saç rengine en uygun makyajlar doğal tonlarda olan nüde rujlar, çıplak ya da hafif gölgeli göz makyajları tercih edilebilir.


Karamel Saç Renkleri Videosu


Karamel Saç Renkleri ve En Güzel Karamel Tonları GalerisiBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here