Karbonatla Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş hem erkek hem kadınlar için oldukça önemli bir konudur. Bugün sizlere karbonatla diş beyazlatma yöntemi hakkında bilgiler vereceğiz. Özellikle kişisel bakımdır dişlere özen göstermek ve diş kontrolü zamanında yapılmasına özen gösterilmelidir. Dişler belirli nedenlerle sararır hatta düzenli bakım yapılmadığında çeşitli sağlık problemlerine neden olur. Dişlere nasıl bakım yapılmalıdır? Dişler belirli aralıklarla fırçalanmalı ve düzenli diş kontrolü yapılmalıdır. Bunun dışında diş beyazlatma yöntemleri kullanılabilir. Tüketilen yiyecek ve içeceklere, alışkanlıklara dikkat edilmeli ve ağız ve diş sağlığı korunmalıdır. Özellikle yeterli ve dengeli beslenilmeye özen gösterilmelidir.  Asitli yiyecek ve içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmalı, süt ürünleri gibi içerisinde bol kalsiyum içeren yiyecek ve içecekler tüketilmeli… Ayrıca sigara gibi tütün maddeleri tüketmek dişlerin sararmasına neden olabilir. Bu yüzden sigara, alkol gibi maddeler tüketilmemelidir. Doğal yöntemlerle diş beyazlatma konusunda en etkili karbonatla diş beyazlatma yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü karbonatla diş beyazlatma hem pratik hem de görünüm açısından gayet estetiktir.

Karbonatla Diş Beyazlatma Yöntemi Nasıl Uygulanır?

karbonatla diş beyazlatma nasıl uygulanır

Biz bugün karbonatla diş beyazlatma hakkında bilgiler versek de unutmamalıyız ki diş beyazlatma yöntemleri arasında ilk adım beslenmeden geçer. Özellikle meyvelerden yararlanmak elma, erik tüketmek dişleri beyazlatır ve günlük gerekli olan vitamin, mineralleri karşılar. Bu yüzden öncelikle beslenmeye ve alışkanlıklara dikkat etmek gerekir. Asitli içeceklerden kola, soda gibi ve kafein içeren kahve gibi içecekler dişlerin sararmasına neden olur. Bu yüzden mümkün olduğunca tüketilmemelidir. Diş fırçalamasına ise ayrıca önem verilmelidir. Yiyecek ve içeceklerin dişlerin arasında kalmamasına, düzgün bir şekilde dişlerin fırçalanmasına dikkat edilmelidir. Karbonatla diş beyazlatma diş derisine değdirilmeden sadece beyaz kısma uygulanmalıdır. Ayrıca alerjik ya da diş etlerinde yanma, rahatsızlık görülürse uygulanmamalıdır. Peki, karbonatla diş nasıl beyazlatılır? Doğal diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

  • Karbonatın üzerine ilk olarak limonu sıkın. Limonun organik olmasına dikkat edilmeli hazır limon sularından uzak durulmalıdır.
  • Bu karışımı iyice karıştırmalı ve üzerinden köpük çıkıncaya kadar karıştırılmaya devam edilmelidir.
  • Karışımı kesinlikle diş fırçası ile uygulanmamalı bir makyaj temizleme pamuğu ya da normal bir pamuk ile diş minesine uygulanmalıdır.
  • Dikkat edilmesi gereken karışım diş etine dokundurulmamalıdır.
  • Karışımı ağızda iki dakika beklettikten sonra ağız çalkalanmalı ve mutlaka dişler fırçalanmalıdır. Dişler fırçalanmadığında dişlerde kalan asit diş etlerine zarar verebilir.

Karbonatla Diş Beyazlatmanın Zararları Var mıdır?

karbonatla diş beyazlatma zararlı mı

Doğal yöntemlerle diş beyazlatma uygulamalarında en fazla kullanılan ürün karbonattır. Karbonat içerisindeki asit ile birlikte ve özellikle limon kullanıldığında karışımda dişleri daha iyi beyazlatıyor. Günlük olarak kullanılabilecek bir diş beyazlatma yöntemi ise yine karbonat ile elde edilen bir uygulamadır. Bir çay kaşığı karbonat, limon suyu (organik limon olmalı) ve zeytinyağını bir kapta karıştırıp diş fırçasını bu karışıma batırarak dişler fırçalanmalıdır. Karbonatın dişlere zararı var mıdır? Karbonatla diş beyazlatma zararlı mıdır? Karbonat dişlerin beyazlamasına yardımcı olurken diş minesinin parlaklığının azalmasına ve dayanıklılığını azaltıcı etkisi göstererek diş yapısını bozabilir. Bu yüzden her gün karbonatla diş beyazlatma yöntemi kullanılmamalıdır ve mutlaka belirli aralıklarla diş hekimine görünmek de fayda vardır.

Karbonatla Diş Beyazlatma Videosu

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Ağız ve Diş Sağlığı, Vücut Bakımı
iple bıyık nasıl alınır
İple Bıyık Nasıl Alınır? Doğru Yöntem ve Öneriler

Her kadın tüylerinden sonsuza kadar kurtulmak ister ve bunun için çeşitli yöntem dener. Güzellik salonlarında, kuaförde ya da evde kişi

Kapat