Ana sayfa Saç Modelleri Dalgalı Saç Modelleri Katlı Saç Modelleri

Katlı Saç Modelleri

katlı saç modelleri ve kesimleri


Katlı Saç Modelleri Hakkında

Yüz şekline göre saç modelleri kullanmak her zaman tarz sahibi ve modern bir görüntü oluşturur. Moda dergilerine göre katlı saç modelleri kullanan kadınlar daha çok stil sahibi ve bu kadınların kendinden emin bir duruş sergilediğini söylüyor. Nitekim katlı saç yüz şekline ve stil özelliklerine göre katlar ve saç uzunluğu değişmektedir. Bunun içinse yüz şekli ve saç bakımı büyük önem kazanıyor. Katlı saç modelleri her sene tercih edilen en fazla saç modelleri arasındadır. Minyon, kalp şekli, yuvarlak yüz şekillerine katlı saç şekilleri daha çok yakışmaktadır. Ayrıca saç uzunluklarının oranlı olması ve bakımının iyi yapılması katlı saç modellerini daha canlı gösterip yüze güzellik katmaktadır.

Orta Boy Katlı Saç Modelleri

Modern, zarif bir görünüm kazandıran orta boy katlı saçların bakımı ve şekillendirmesi de oldukça kolaydır. Orta boy katlı saç modelleri özellikle uzun saçların bakımından yorulan kadınlar için ideal bir saç kesimidir. Katlı saç modellerine en çok yakışan saç kesimlerinden biri olan kahkül orta boy saçlara yakışacaktır. Bu kişiye tarz sahibi bir hava katacaktır. Ayrıca ince telli saçlara sahip olanlar için de orta boy katlı saç modelleri doğru tercih olacaktır. İnce telli saçlara sahip olanların katlı saçları tercih etmesi saçların daha hacimli görünmesini sağlayacaktır. Son yıllarda orta boy saçlara özellikle farklı modeller barındıran kısa saçlara dönüş başlamıştır. Uzun saçları seven ama bir değişiklik yaratmak isteyen kadınlar orta boy katlı saç modellerini denemeliler. Bir de cilt rengine uygun doğal saç rengi ile tamamlandığında daha canlı, parlak, hacimli saçlar elde edilir.Uzun Boy Katlı Saç Modelleri

jennifer lopez uzun katlı saç modeli

Ünlü dünyasının pek çok kesimi katlı saç modellerini tercih ediyor. Uzun katlı saç modelini kullanan ve en çok yakışan isimlerden biri şüphesiz Jennifer Lopez’dir. Katlı saç modellerini şekillendirmek de oldukça kolaydır. Yüz tipine hareketlilik kazandıran katlı saç modelleri doğal kıvırcık saçlara ya da düz saçlara şıklık kazandırır.

Katlı Saç Modelleri Nasıl Kullanılabilir?

katlı saç modeli nasıl kullanılır

  • Katlı saç modellerinde en çok tercih edilen saç şekilleri arasında açık, uçuş uçuş, hacimli olarak kullanılabilir bunun için de saç köpüğünü elde ısıtıp saçlara uygulamak hacimli bir görüntü kazandırır. Ayrıca bu şekilde ıslak ve dalgalı bir görünüm elde edilir. Saçlar böylece daha seksi ve doğal bir görünüm kazanır. Kısa ve orta boy saçlar daha kolay şekillenir.
  • Alternatif olarak önlere ve saçların arka kısımlarına atılan katlar canlılık kazandırır ve fön çekerken hacimli, belirgin şekiller elde edilir.
  • Katlı saç modellerine en çok yakışan ise saç aksesuarlarıdır. Özellikle bahar aylarında çiçek taçlar oldukça hoş ve romantik bir görüntü kazandıracaktır.
  • Uzun katlı saç modelleri örgü taçlar da tercih edilebilir.

Katlı Saç Modelleri Videosu

 

En Güzel Katlı Saç ModelleriBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here