Ana sayfa Cilt Bakımı Kil Maskesi Tarifi ve Kil Maskesi Önerileri

Kil Maskesi Tarifi ve Kil Maskesi Önerileri

kil maskesi tarifi


Cilt güzelliğimize güzellik katmak adına çeşitli yollara başvururuz. Bunlardan bir tanesi de kil maskesi. Bu maskenin faydaları oldukça fazladır. Özellikle yağlı ciltler için kil maskesi tarifi kullananlar tarafından son derece memnuniyetle karşılanmış ve bundan sonra ki süreçte cilt bakımı konusunun vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Yağlı cilde kullanıldığın da cildinizde ki fazla oranda olan yağları kil emer ve bu sayede yağlı cilt probleminiz ortadan kalkmış olur. Yağlı cilt problemlerinin neden olduğu gözenek tıkanıklığı, sivilce ve siyah nokta oluşumu da kil maskesi tarifi sayesinde ortadan kaldırılan sorunlar arasında bulunmaktadır.

Kil Maskesi Tarifi için Kullanılan Kil Çeşitleri

kil maskesi çeşitleri

  • Bentonit kil genellikle beyaz kil olarak bilinir. Volkanik olaylar sonucunda lavların ve tüflerin meydana getirdiği mineral bakımından oldukça zengin killerdir. Diğer killere göre kil maskesi tarifi için kullanım alanları az yağlı veya kuru ciltler içindir.
  • Pembe kil Fransız kili olarak da bilinen bu kil beyaz ve kırmızı kilin karışımından elde edilmektedir. Herhangi bir tahriş etme etkisi olmadığından dolayı hassas ciltler kil maskesi tarifi konusunda tavsiye edilmektedir.
  • Kırmızı kil demir oksit bakımından oldukça zengin olan bu kil cilt için gerekli bütün mineralleri bünyesinde içermektedir. Bu açıdan kil maskesi tarifi için çok sık kullanılmaktadır. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde cilde parlaklık verir.
  • Yeşil kil daha çok aşırı yağlı ciltler için önerilmektedir. Yağlı ciltlerin en büyük problemi olan gözenek tıkanma sorununa en iyi yeşil kil maskesi tarifi gelmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmakta yardımcı olan yeşil kil bu sorunla beraber ortaya çıkan siyah nokta ve sivilce olayını da ortadan kaldırmış bulunmaktadır. Çok güçlü bir etkiye sahip olduğundan dolayı az yağlı ve kuru ciltler için pek fazla önerilmez. Daha çok yağlı ciltler için kullanımı daha kullanışlıdır.


Kil Maskesi Tarifi ve Hzırlanışı

kil maskesi tarifi hazırlanışı

Eğer cilt yapınızı çok iyi biliyorsanız, cilt yapınıza uygun bir kili seçtikten sonra geriye tek ihtiyacınız olacak olan malzeme sudur. Bundan sonra cilt maskeleri yapmak sizin için kolay olacaktır. Kilinizi ve suyunuzu karıştırdıktan sonra kil maskesi tarifinizi yüzüne her yerine eşit dağılımlarla uygulaya bilirsiniz.

Kil Maskesi Tarifinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

kil maskesinde dikkat etmeniz gerekenler

Her işin belli bir püf noktası olduğu gibi kil maskesi tarifi hazırlanışında da belli püf noktalara sahiptir. Bu püf noktaları şu maddelerle dile getirmek mümkün olacaktır.

-Eğer maskenizi sadece yüzünüze uygulayacaksanız bir yemek kaşığı kadar kil yeterli olacaktır. Eğer maskeyi dekolte bölgenize de uygulamak isterseniz kil miktarını artırmanız da yarar olacaktır.

-Bir diğer dikkat etmeniz nokta ise kil maskesi yaparken suyunuzu kile yavaş yavaş eklemeniz gerekmektedir. Maskeyi süre bilmeniz için krem kıvamından olması gerekmektedir. Eğer suyu birden eklerseniz kıvamını ayarlayamaya bilirsiniz ve hazırladığınız kil maskesi tarifiniz çok sulu bir kıvamda olabilir.


Kil Maskesi Tarifleri VideosuBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here