Kilo Veremiyorum Diyenlere En Etkili Tavsiyeler

İnsanlar kilo vermek için genellikle diyet ve egzersiz programlarından yardım almaktadır. Ancak bazı insanlar ise tüm bunları uygulamalarına rağmen kilo veremiyorum şikâyetiyle doktora başvurmaktadır. Bu kişiler genellikle ufak bir yerde hata yaparlar ve bu yaptıkları hatadan dolayı hiçbir diyet ve egzersiz programı etkisini tam olarak göstermez. Bunun dışında seçilen diyet listeleri diyetisyen tavsiyesi dışında olması ve vücudu ile uyumsuz olması da bu hatalardan bazılarıdır. Şimdi kilo veremiyorum diyenler için hazırladığımız bu yazımızda kolaylıkla kilo vermenin püf noktalarından bahsedeceğiz;

Ne Yapsam Kilo Veremiyorum Diyenlere Tavsiyeler

kilo veremiyorum diyenlere tavsiyeler

  • Öncelikle yaptığınız diyetin dışına çıkmadığınıza emin olun ve diyetinize sadık kalın.
  • Tükettiğiniz gıdalardaki %90 daha az yağlı yazılarına aldanmayın. Çünkü %90 şeker içerikli de olabilir.
  • Çok kısa sürede çok fazla kilo vermeyi hedeflemek tam aksine kilo vermenizi zorlaştırabilir. Aynı zamanda hızlı verilen kilolar sıvı ve kas kayıplarına yol açabilmektedir. Bu nedenle, kilo veremiyorum diyorsanız bile hızlı zayıflama diyetleri tercih etmemelisiniz.
  • Aşırı şekilde kalori kısıtlaması veya uzun süre aç kalmak kilo vermenize yardım olmaz bunun aksine açlıktan ölüyorum hissiyatı uyandıracaktır.
  • İmkânsız diyetlere umut bağlamayın.
  • Her şeyin fazlası zarardır atasözünden yola çıkarak hiçbir gıdayı aşırıya kaçarak tüketmeyin.

kilo veremiyorum diyenler için su

  • Nasılsa kilo veremiyeceğim mantığından kurtulmalısınız.
  • Diyet programlarına başlamadan önceki günlerde çeşitli yemek ziyafetleri vermekten kaçının.
  • Gün içinde en az 2 LT su tüketmelisiniz.
  • Düzenli olarak günlük en az 10 dakika egzersiz size büyük fayda sağlayacaktır.

Diyet Yapmama Rağmen Kilo Veremiyorum Diyenlere Tavsiyeler

diyet yapmama rağmen kilo veremiyorum

Bunun onlarca nedeni bulunmaktadır. Eğer her şeye rağmen kilo veremiyorum diyorsanız kesinlikle diyet yaparken kendinizi kandırıyorsunuz demektir. Birçok insan günlük ana öğünlerden birini yorgun olduğu için atladığı zaman diyet yaptığına inandırır kendini. Ancak gerçek bir diyet bundan çok daha farklıdır. Bunun dışında kilo vermenizi engellen bir faktörün olup olmadığını öğrenmek için kesinlikle bir diyetisyen veya uzmandan yardım almanız gerekir. Kilo veremiyorum şikâyeti ile hastanelere başvuran çoğu insan kısa sürede tüm kilolarından kurtulmayı başarmıştır. Bunun dışında yapılan birçok kaçamağın da çoğu zaman farkına varamayabilirsiniz ve diyetinizin bozulduğunu anlamazsınız. Ayrıca bazı besinlerin tamamen hayatınızdan çıkması gerekir. Bunların başında da kalori çok yüksek olan kuruyemiş, meşrubat, tatlı ve çikolata gelmektedir.

Kilo Veremiyorum Ne Yapmalıyım? Diyenlere Tavsiyeler

kilo veremeyenler ne yapmalı

Her şeyden önce günlük tartılmalardan vazgeçmeniz gerekiyor. Kilo verme işlemleri günlük etkiler göstermeyeceğinden sizi yanıltabilir ve daha fazla kilo aldığınız düşüncesine kapılabilirsiniz. İşte o zaman ne kadar kilo veremiyorum derseniz yeridir. Bun dışında egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gerekiyor. Light ürünler tüketirken kesinlikle bunların size kilo aldırmayacağını düşünmeyin. Özellikle aşırı tüketimler kısa vadede bile size kilo olarak geri dönecek veya kilo vermenizi imkânsız bir hale getirecektir. Kilo veremiyorum diyen insanların birçoğu tabağını veya porsiyonunu küçültmeyi denemez. Ancak küçültülen tabak ve porsiyonlar kısa zaman içinde kilo vermenize büyük katkılar sağlayacaktır.

Kilo Veremiyorum Videosu

Youtube’un sevilen sporcu kanallarından genç ve fit’in hazırladığı video sizleri bekliyor. Kilo vermekte zorlananlar buradaki tavsiyelere de göz atabilir.

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Diyet, Diyet Tarifleri, Zayıflama
detoks diyeti
Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?

Gün geçtikçe daha fazla tüketilen bazı besinlerle beraber çevresel etkenlerinde etkisi ile vücutta zararlı toksin birikimi baş gösterebilmektedir. Bu problem

Kapat