Kirpik Perması Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kadınların güzellik ve bakımına düşkünlüğü son yıllarda giderek artmıştır. Bunda dış görünüşün daha fazla önem kazanması ve kişinin kendine olan özeninin artması olarak görülebilir. Özellikle son yıllarda makyaja olan önemin artması kozmetik markalarının rekabetinin artmasına yol açmıştır. Bazı durumlarda ise kadınlar sıkça güzellik merkezlerinde bakım ve kalıcı makyajlar ya da güzelliklerinde uzun süren etkileri uygulamaktadır. Kirpik perması da bunlardan biridir. Kirpik perması nedir? Kirpik perma işlemi: kirpiklerin daha uzun ve kıvrık gözükmesini sağlayan kişinin kirpik yapısına göre en az 1.5 ay en fazla 3 ay kadar süren hacimli kirpik uygulamasıdır. Kişinin kirpik yapısına göre bu işlemin süresi ve fiyatı da değişmektedir. Kirpik permasının fiyatları 50 ile 100 TL arasında değişmektedir.

Kirpik Perması Nedir Kimler Yaptırmalıdır?

kirpik perması nedir

Kirpik perması her gün rimel uygulaması gerektirmeyebilir. Kirpikler uzun ve kıvrık olması gözlerin güzelliğini daha da çok ön plana çıkararak hoş bir görüntü oluşturur. Kadınlar için de kirpiklerin güzel olması büyük önem taşır ve günden güne kirpik permasını yaptırmak isteyen ya da ipek kirpik ektirenlerin sayısı daha da artmaktadır. Kirpik perması saç permasına benzer bir işlemdir. Bunun için ince kirpik sahibi olanlar ya da az kirpiklere sahip olanlar kirpik perması yaptırmak yerine ipek kirpik ektirebilir çünkü kirpik permasında kimyasal ürünler kullanıldığı için göze kaçıp hasar verme oranı da o kadar yüksektir. Bu durumlardan kaçınmak için kirpik permasının uzman kişiler tarafından uygulanması gerekir. Evde uygulama yapmadan önce birkaç kez güzellik salonlarında uygulama yapılmalı daha sonra gerekli malzemeleri edinerek kirpik perma işlemi yapılmalıdır.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

kirpik perması nasıl yapılmalı

Kirpik perması ünlüler tarafından sıklıkla kullanılmaya başlaması ve kadınların daha kıvrık kirpiklere sahip olmak istemesi ile daha fazla talep edilir olmuştur. Özellikle her gün rimel uygulamak yerine birkaç ay hiç uğraşmadan kıvrık kirpiklere sahip olmak hiç de zor değildir. Kirpik permasıda saç permasının yapılışına benzer. Kirpiklerin uzunluğuna ve sıklığına göre bigudi seçilir. Isı ve kimyasal solüsyonlar kullanılarak uygulama yapılır. Kişi birkaç kirpik denemesinden sonra evde kendi de yapabilir. Peki, kirpik perması nasıl yapılır?

kirpik perması nasıl yapılır

  1. İlk olarak göz makyajının temizlenmiş ve gözlerde, kirpiklerde toz olmaması için kirpikler iyice temizlenmelidir.
  2. Kirpiklerin uzunluğuna göre bigudi seçilir. Dikkat edilmesi gereken çok ince bigudi seçilmemesidir çünkü ince bigudiler kirpiklerin kırılmasına neden olur.
  3. Bigudilerin yapısı yapışkandır ve ekstra ürün uygulanmamalıdır. Eyeliner çeker gibi bigudiler yerleştirilmeli ve daha iyi sonuç vermesi için sonrasında ısı kullanılır.
  4. Yerleştirilen bigudilerin üzerine hafifçe kaşlar yapıştırılmalıdır.
  5. Kirpiğe buradan sonraki aşamada ilaç sürülür ve kirpiklerin iyice bigudiye yapışması sağlanır.
  6. Kirpiklerin üzerin ise havanın girmesi engellenecek şekilde kapatılmalıdır. Böylece 15 dakika bekletilmelidir.
  7. Islak pamuk yardımı ile ilk sürülen ilaç temizlenmelidir ve ikinci bir ilaç uygulaması yapılmalıdır. 15 dakika beklettikten sonra ıslak pamuk yardımı ile temizlenmelidir.
  8. Yavaş bir şekilde bigudiler çıkarılmalıdır. Yavaş olması kirpiklerin dökülmesini önler.

Kirpik Permasının Zararları

kirpk permasının zararları

Kirpik perması güzel durduğu kadar acaba zararlı mı sorusunu da akla getirmektedir. Kirpik permasının zararı kimyasal madde kullanıldığından olabilir fakat kesin olarak zararlılığı kanıtlanmamıştır. Kirpik permasını yaptırırken mutlaka işinde uzman kişilere yaptırılmalıdır.


Kirpik Perması Nasıl Yapılır Videosu

Aşağıda bir estetisyen profesyonel kirpik perması yapıyor dilerseniz bu videoya da göz atabilir, bu işlem hakkında görsel olarak da bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kirpik Permaları Galerisi

Aşağıda kirpik perma işleminden sonra kirpiklerdeki görünümleri inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Göz Makyajı, Kaş ve Kirpik Modelleri, Makyaj
göz kalemi nasıl sürülür
Göz Kalemi Nasıl Sürülür? Kusursuz Teknikler

Makyajın en belirgin kısmı isteğe göre gözlerde olabildiği gibi dudaklarda olabilir. Göz makyajının belirgin olması ise göz kalemi kısmının doğru bir

Kapat