Kısa Dalgalı Saç Modelleri ve Kullanımları

Kısa saç modelleri önceki yıllarda pek sıcak bakılmayan saç modeli iken birbirinden farklı kısa saç modelleri ile büyüleyen kısa saçlara kadınlar yoğun ilgi gösterilmeye başlandı. Bugün sizlere kısa dalgalı saç modelleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Özellikle kısa dalgalı saç modelleri arasında cesaretle kullanılan asimetrik kesim kısa saç modelleri, bob kesim kısa saç modelleri, pixie kesim kısa saç modelleri ile kısa saça olumsuz bakan kadınlar bile bir kez dahi kısa saç modelleri denemek ister. Özellikle asimetrik kısa saç modellerinde saçların bir tarafı kısa diğer yanları hafif uzun modelleri uzun yüzlü kişilere çok yakışmış ve yüz hatlarını belli ederek seksi bir görünüm kazandırmıştır. Baktığımızda kısa dalgalı saç modelleri arasında en sık tercih edilen omuz hizasında kesilen ya da küt saç modellerinde su dalgası, maşa ile dalgalı saç modelleri ve doğal saç modelleri tercih edilmektedir.

Sık Kullanılan Kısa Dalgalı Saç Modelleri

sık kullanılan saç modelleri nelerdir

Kısa saç modellerinde dalgalı saç modeli yakışır mı diye düşünen kadınlar dergilerde dalgalı kısa saç modelleri konusuna göz atarak duruş hakkında fikir edinebilir. Oldukça çekici ve seksi duran kısa dalgalı saç modelleri arasında en sık tercih edilen model küt saç kesimi ile doğal maşa dalgalarıdır. Saç kesimi saç modellerini de etkilediğinden her kesime yakışan farklı dalga saç modeli uygulayarak kişi hem sempatik hem de daha şık görünebilir. Peki, sık kullanılan kısa dalgalı saç modelleri nelerdir?

  • Kısa saç modellerinde özellikle küt ve katlı kesim saç modellerinde ısı kullanmadan doğal dalga elde etmek için örgüden faydalanılabilir. Saçlar minik tutamlar halinde örüp lastik toka ile sabaha kadar bekletilip, açılmalıdır. Saçlar açıldığında doğal dalgalı ve şık bir saç modeli elde edilmiş olur. Saç spreyi ile dalgalar sabitlenebilir.
  • Omuz hizasında kısa saç modellerinde ise saç düzleştiricisinden yararlanılabilir. İlk olarak ısı kullanılacağı için saçlara koruyucu serum uygulanmalı ve bir müddet beklenmelidir. Daha sonra düzleştiriciyi saç diplerini normal saç düzleştirir gibi uzatıp saç diplerine doğru düzleştirici çevrilmeli düzleştirici adeta maşa olarak kullanılmalıdır. Ortaya çıkan dalgalar muhteşem olacak ve saç dipleri düz olduğu için oldukça doğal duracaktır.
  • Pipet kullanarak perma gibi doğal kıvırcık saçlar elde edilebilir. İlk olarak saçlar nemlendirilmiş ve temizlenmiş olmasına özen gösterilmelidir. Daha sonra saç tutumları kalınlık isteğine göre belirlenmeli ve pipetlere saçlar sarılmalıdır. Sarılan saçlar yarım saat bir saat arası bekletilip açılmalıdır.

Kısa Dalgalı Saç Modelleri Kullanımı

kısa dalgalı saç modelleri kullanımı

Kısa saç modelleri uzun saç modellerine göre kullanımı daha kolay ve bakımı daha az zaman alan saç modelidir. Bu yüzden kısa dalgalı saç modelleri ilkbahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih edilmekte ve özel günlerin yaklaşıldığı zaman da farklılık olması açısından tercih edilen modeldir. Özellikle son yıllarda kısa saç dalgalı saç modelleri arasında su dalgası saç modelleri çok yakışmakta ve yuvarlak yüzlü kişileri çok sempatik göstermektedir.

En Güzel Kısa Dalgalı Saç Modelleri Galerisi

Kısa Dalgalı Saç Modelleri Videosu

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Dalgalı Saç Modelleri, Kısa Saç Modelleri, Kıvırcık Saç Modelleri, Kolay Saç Modelleri, Okul Saç Modelleri, Saç Modelleri
salaş saç modelleri ve yapılışları
Salaş Saç Modelleri ve Salaş Saç Modelleri Makyajı

Saç modelleri son yıllarda çok hızlı değişmekte… Nedeni etkileşimin çok olması ile farklı saç modellerini denemek ve kendi tarzını bulmak

Kapat