Ana sayfa Saç Modelleri Kısa Saç Modelleri Kısa Saç Kesimleri ve Saç Modelleri

Kısa Saç Kesimleri ve Saç Modelleri

kısa saç kesimleri


Kısa saç modelleri özellikle son iki yıldır çok tercih edilen ve farklı kısa saç modelleri üretilerek tarz yaratan saç modellerindendir. Eski moda olmaya başlayan uzun saçlar ise kısa saçların yanında artık gölgede kalmaya başlamaktadır fakat yine de uzun saç modellerinin yeri çok ayrıdır. Kısa saç kesimleri farklı modelleri ile alışılmışın dışında saç modellerine de yer vermektedir. Artık asimetrik kesim, omuzlarda kısa saç kesimleri ya da enseden kısa saç kesimleri çok modern ve tarz sahibi durmaktadır. Kısa saç kesimleri uygun yüz tipinde oldukça seksi ve göz alıcı bir saç modeli olarak durmaktadır. Kısa saç modelleri bakımı ise uzun saça göre daha kolaydır.

Yüz Tipine Göre Kısa Saç Kesimleri

Kısa saç kesimleri oldukça modern bir görüntü oluştururken kadınlar hayatta bir kez bile olsa kısa saç kestirir ve bu görüntüyü denemek ister. Özellikle son zamanlarda trend haline gelen kısa saç modelleri farklı modeller ile karşımıza çıkmaktadır. Yüz tipine göre kısa saç modelleri nasıl olmalıdır?

  • Kare Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri: Kare yüz şekli köşeli bir yapıdadır ve yüz şeklini daha yuvarlak göstermek için çene hizasında kısa saç modeli tercih edilebilir ve muhteşem bir görüntü sağlanır.
  • Kalp Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri: Alın çene hizasına göre daha geniş olan kalp yüz şekline göre arkası kısa önden uzayan bob şeklinde asimetrik kısa saç modeli tam kalp yüz şekline göredir ve sıklıkla tercih edilir.
  • Yuvarlak Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri: Yuvarlak yüz şekline sahip olan kadınlar yüzlerini daha ve ince gösterebilmek için pixie saç modelini tercih edebilir. Pixie saç modelinde saçların ön tarafı yanlara göre daha uzundur.
  • Oval Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri: Oval yüz şekle sahip olanlar biraz daha şanslı olmakla birlikte küt kahküllü kısa saç modelleri çok yakışacaktır. Şanslı olma nedenleri ise her türlü saç modelleri yüz şekline çok uygundur.


  • Uzun Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri: Uzun yüz şekline sahip olanlar daha küçük bir yüz şekli gösterebilmek için asimetrik kesim önleri uzun arkaları daha kısa saç modellerini tercih edebilir.

Kısa Saç Kesimleri Hangi Model Saçlara Yakışır?

dalgalı kısa saç kesimleri

Kısa saç modellerini kullanan kadınlar uzun saç modelleri kullanan kadınlara oranla daha şanslıdır çünkü uzun saçın bakımı daha zordur. Kısa saçın bakımı, şekillendirmesi daha kolay ve pratiktir. Kısa saç modellerinde en çok tercih edilen saç modelleri arasında düz saç şekilleri, kalın dalga saç modelleri tercih edilmektedir. Saç köpükleri kullanarak doğal dalgalar oldukça feminen ve havalı duracaktır.

Kısa Saç Kesimleri için Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

kısa saç bakımı

Kısa saç kesimleri sonrasında saçların kırıkları temizlenmiş ve rahatlamış haldedir. Kısa saç modellerini aydan aya kestirebilir ve kısalığını sürdürebilirsiniz. Ayrıca bakım yağlarını tercih edebilir, ısıdan uzak tutarak doğal halde kısa saç modelleri kullanılabilir.


Kısa Saç Kesimleri Videosu


En Güzel Kısa Saç Kesimleri GalerisiBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here