Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Kıvırcık Saç Bakımı

Saç kadınlar için çok önemli bir konudur. Bugün yazımızda kıvırcık saç bakımı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Saç bakımı, saç rengi ve modelleri ile kadınların oldukça zamanını alan fakat bunlar ile ilgilenirken eğlenen ve bakımlı olmayı seven kadınlar için olmazsa olmaz konulardır. Bu yüzden yeni çıkan saç modelleri ya da trend olan saç renklerini takip etmek ve fikir almak gerekir. Böyle zamanlarda ünlülerin ve sosyal medyada tanınmış kişilerden fikir almak eğlenceli olabilir. Hem arkadaşlık kuruluyor hem bakımlar yapılıyor bir kadın için en güzel aktivitelerdir güzellik salonlarında geçirilen zaman… Saç tiplerine ve kalınlığına göre bakım yapmak hatta bazı modellerin ince ve kalın telli saçlarda kendini daha çok belli ettiği bilinirken kıvırcık saçlara bakmak düz saçlara bakmaktan biraz daha zordur. Bu yüzden kıvırcık saç bakımının günlük olarak yapılması gerekir.

Evde Kıvırcık Saç Bakımı

evde kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır

Kıvırcık saç bakımı düz saçlara göre daha çok bakım ister. Hatta saç kalınlık ve tipine bağlı olarak bakım sıklığı da değişmektedir. Evde saçlara bakım yapılabileceği gibi güzellik salonlarından da yardım alınabilir ya da evde pratik yöntemlerle kişi kendi kendine saç bakımı yapabilir. Hem ekonomik açıdan evde bakım yapmak hem de bilinen malzemeler kullanılacağı için kişinin içerisinde şüphe yaratacak bir malzeme kullanılmadığından saçlara iyi gelen maskeler belirli sürelerle tekrarlanabilir. Peki, evde kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır? Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır?

  • Kıvırcık saç bakımında ilk olarak saç bakımı için gerekli ve yeterli beslenme çok önemlidir. Saçları güçlendiren vitamin ve mineralleri günlük olarak tüketmek gerekir. Böylece saçların güçlenmesine yardımcı olunur ve saç dökülmesi önlenebilir. Özellikle A ve D vitaminlerini almaya özen gösterilmelidir.
  • Saç bakım yağlarından yararlanılmalıdır. Saçlara haftalık özel yağlardan oluşan maskelerden uygulanabilir. Evde saç maskeleri uygulayarak da saçın nem ihtiyacı karşılanarak güçlenmesine ve parlaması sağlanabilir. Özellikle argan yağı, jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı gibi saçları besleyen yağlar kullanılmalıdır.
  • Saçlar nemli iken saçları besleyen ve nemlendiren saç serumları kullanmak saçların yapısının korunmasına yardımcı olur. Özellikle bazı markaların öne çıka saç serumları saçları nemlendirme konusunda oldukça başarılıdır.
  • Saçları yıkarken doğru şekilde yıkamak ve doğru şampuanı seçmek çok önemlidir. Saç tipine ve özelliğine uygun olan şampuanlar seçilmeli ve duşta saç diplerine masaj yapılmalıdır.
  • Tararken dikkat edilmeli saçlar kırılmamalıdır. Saç uçlarından taranmalı ve diplere doğru taranmalıdır ve tarama işlemini nemli saçta ya da duşta yapılmalıdır. Kuru kıvırcık saçlar taranmamalıdır.

Kıvırcık Saç Bakımı ve Kıvırcık Saç Modelleri

kıvırcık saç bakımı ve modelleri

Baktığımız zaman kıvırcık saç bakımı konusunda önemli olan nemlendirme işlemidir. Kıvırcık saçlar çabuk kırılır bu yüzden en az üç ayda bir kırıklar alınmalıdır. Bunun haricinde kıvırcık saç modelleri için kişi kendi saçını kullanabilir ya da maşa ile bukleler elde ederek özel günlerde tercih edebilir. Isı kullanmak istenmiyorsa bigudi ya da buna benzer pipet ile saçlar sarılabilir ya da akşamdan örülerek kıvırcık saçlar elde edilebilir.


Kıvırcık Saç Bakımı Videosu

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Kıvırcık Saç Modelleri, Saç Bakımı
saç renkleri ve isimleri
Saç Renkleri ve İsimleri Tam Liste

Saç renkleri ve tonları kendi içerisinde birçok güzel rengi barındırıyor ve kadınları kendine çekmeyi başarıyor. Bugün sizlere bütün saç renkleri

Kapat