Ana sayfa Saç Modelleri Dalgalı Saç Modelleri Kolay Saç Yapımı Teknikleri ve Modeller

Kolay Saç Yapımı Teknikleri ve Modeller

kolay saç yapımı


Kadınlar için zaman alan fakat bazı günler acele edilmesi gereken günlerde kolay saç yapımı ile şık ve hızlı bir şekilde hazırlanılabilir. Özellikle aniden çıkan bir davette ya da değişen planlarda kirpik permasınin hızlı bir şekilde yapılması gerekir. Birkaç farklı saç modellerini bilip denemek ve biraz da işin içerisine yaratıcılık ile eğlence katılarak şık, kolay bir saç modeli yapılabilir. Kolay saç yapımı için öncelikle saç bakımının düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Saç bakımında haftalık maske ve her duş sonrası saç serumları kullanmak gerekir. Saçlar ipeksi yapıya ulaştığında kolay saç modelleri yapımı daha da kolaylaşacaktır.

Düz Saçlar için Kolay Saç Yapımı

Saç modelleri saçın kalınlığı, yapısına göre farklı şekilde görülebilmektedir. Saçlar yapısal olarak farklılık gösterdiği için saç modelleri daha belirgin ya da daha sönük görülebilmektedir. Bunun için saç tipine uygun şekilde saç modelleri tercih edilmelidir. Düz saçlar için kolay saç yapımı:

  • Düz saçlar diğer saç tiplerine göre şekillendirme açısından daha kolaydır. Dalgalı saçlar hariç düz saç modelleri daha kolay ve hızlı şekil alabilir.
  • Düz saçlara sahip kişiler duşta saçları düzleştirici etkisi bulunan saç kremlerini kullanabilir ve doğal haline bıraktığında saçlar düzleşir.
  • Saçlar ıslak iken fön makinesi ile karışık bir şekilde kurutmak yerine saç fırçası ile fön çekerek kurutmak daha kullanışlı ve kolay saç modellerindendir.
  • Düz, kalın telli saçlar mutlaka örgü modellerini daha sık kullanmalılar, örgü modelleri romantik ve mistik bir hava katacaktır.
  • At kuyruğu ve dağınık ev topuzu da düz saçlar için kolay saç modelleri arasındadır.

Kıvırcık Saçlar için Kolay Saç Yapımı

Kıvırcık saç tipine sahip olanlar doğal saçları kullanma konusunda çok şanslıdır. Farklı modeller denemek isteyenler için birkaç tüyo uygulayarak değişik bir görüntü oluşturabilir. Kıvırcık saçlar için kolay saç yapımı:kıvırcık saçlar için kolay saç yapımı

  • Kıvırcık saç tipine sahip kişiler duşta kıvırcık saç şekillendirici kremler kullanılıp doğal olarak kuruttuklarında daha kıvırcık saçlara sahip olabilir doğal haliyle kullanabilir.
  • Saçları serum ya da doğal yağlar ile besleyerek doğal halleri ya da saç köpükleri, kuru saç spreyi kullanarak hacimlendirip açık saç modelini kullanılabilir.
  • Kıvırcık saç modellerine en çok dağınık kıvırcık saç modelleri yakışır. Yapımı ise oldukça basittir. Kıvırcık saçları rastgele firkete ya da tel toka ile tutturulmalıdır.
  • Balık sırtı örgü modelleri, sepet örgü modelleri ya da taç örgü modelleri uygulayarak saç topuz modelleri, at kuyruğu modelleri

Kolay Saç Yapımında Kullanılan Malzemeler

kolay saç yapımında kullanılan malzemeler

Saç modelleri çeşitleri çok çeşitli ve zorluk dereceleri farklıdır. Özel günlerde daha fazla çaba sarf ettirecek modeller tercih edilirken günlük hayatta pratik ve güzel duran saç modelleri tercih edilir. Özel günlerde ve günlük hayatta en çok tercih edilen saç modelleri topuz modelleri ve açık saç modelleridir.  Saç modellerine göre ise kolay saç yapımı modellerinde kullanılan malzemeler değişmektedir. Bazı saç yapımında kullanılan malzemeler lastik toka, tel taka, firkete gibi malzemeler gerekirken açık saç modellerinde saç tokaları yerine saç sabitleyici krem ya da spreyler ya da saçların en doğal hali tercih edilebilmektedir. Ayrıca saç sabitleyici spreyler saç topuz modellerini yaptıktan sonra uygulandığında saçların uzun süre sabit kalmasını sağlar.


Kolay Saç Yapımı Videosu


Kolay Saç Yapımı ModelleriBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here