Lazer Epilasyonun Zararları ve Bilinmesi Gerekenler

Tüyler artık sadece kadınların korkulu rüyası değil. Erkekler de en az kadınlar kadar tüylerden hoşlanmıyor ve tüylerden kurtulmak istiyor. Bugün sizlere lazer epilasyonun zararları hakkında bilgiler vereceğiz. Tüylerin belirli hormonal dönemlerde yoğun olarak çıkması ve yanlış traşlama yöntemi kullanılarak tüyler daha çok ve kalın şeklinde çıkabilir. Epilasyon yöntemleri aslında tüylerin kalınlık ve inceliğine göre yapılabilir. Epilasyon şekilleri arasında lazer epilasyon, ip ile tüy alma yöntemi, ağda ile tüylerden kurtulma, tüy dökücü krem kullanarak tüylerden kurtulma şeklinde kendi içerisinde ayrılır. Lazer epilasyon daha çok gençler tercih ederek tüylerinden kesin bir şekilde kurtulmak ister. Özellikle vücudun belirli bölgelerindeki tüylerden kurtulmak istenirken acaba lazer epilasyonun zararları var mı düşüncesi daima akılda kalmıştır. Genital bölgeye lazer epilasyon uygulatmak zararlı değildir ve lazer artık günümüzde birçok tedavide kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Zararları ve Lazer Epilasyon Yapılırken Bilinmesi Gerekenler

lazer epilasyonda bilmeniz gerekenler

Epilasyon yöntemlerinden en merak edilen ve tüylerden kurtulmanın kesin yolu olarak bilinen lazer epilasyon hakkında geniş bir araştırma yaparak ve güvenilir bir kişiye, hijyenik ortamda epilasyon yaptırılmalıdır. Bunun dışındaki işlemler lazer epilasyonun zararları konusunu gündeme getirebilir. Hijyenik olmayan ortamda kesinlikle epilasyon yaptırılmamalı hatta özellikle kadınlar manikür, pedikür ve epilasyon yaptırmamalıdır. Kişi kendi malzemelerini götürerek manikür ve pedikür uygulaması yaptırmalıdır. Aksi halde tam olarak hijyenik olmayan malzemelerden ciddi hastalıklar kapılabilir. Bunu önlemek içinse daha çok kişi kendi epilasyon ve bakımını kendi yapmalı ya da malzemesini götürmelidir. Lazer epilasyon yapılışı ışınların deri altına geçer kıl köklerini zedelemesi ve kılların çıkmasını engellemesini sağlayacaktır. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler öncesinde bir dermatoloğa gitmeli ve lazer epilasyonun zararları konusunda danışmalıdır. Özellikle cilt renkleri lazer epilasyonda çok önemlidir. Peki, lazer epilasyon nasıl uygulanır? Lazer epilasyonda bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Lazer epilasyon yapılırken öncesinde kıl yapısı bilinmelidir. Kıl yapısına uygun olarak seanslar uzayabilir.
  • Zaman yani seans sayısı da vücut bölgesine ve kıl yapısına göre değişir. Kıl yapısı ne kadar kalınsa seans o kadar da artar aynı şekilde tüyler ne kadar ince sıklığı az ise seans durumu da değişecektir.
  • Lazer epilasyonun yapılması için yaş sınır en az 16 olması gerekir. Fakat bu yaşlarda lazer epilasyon önerilmez çünkü hormonların etkisi ile tüylerde artış olacak ve yeni tüyler çıkacaktır.
  • Lazer epilasyon nerelere uygulanır? Lazer epilasyon genital bölge, koltuk altı bölgesine, bacaklara uygulanır. Kol ve yüze de lazer epilasyon uygulanır.
  • Lazer epilasyonda benlere ışınların gelmemesine dikkat edilmelidir. Asksi taktirde lazer epilasyonun zararları olacaktır.
  • Lazer epilasyon yapıldıktan sonra keseleme işlemi yapılmamalı, cilt güneşten korunmalıdır.

Lazer Epilasyon Zararları Nelerdir ve Lazer Epilasyon Kanser Yapar mı?

lazer epilasyon ve kanser riski

Lazer epilasyon ışınların deriye işlemesi yoluyla tüylerden kurtulması sağlanır. Aslında lazer epilasyonun zararları yoktur fakat herhangi bir kalp hastalığı ya da ciddi bir cilt hastalığı varsa yapılmamalıdır. Bunun haricinde hamileliğin ilk üç ayında lazer epilasyon yapılmaz ve koyu ciltlilere lazer epilasyon uygulanmaz. Lazer epilasyonu uygulamak herhangi bir kansere neden olmaz. Özellikle genital bölgede kişiler tereddüt eder fakat lazer ışınları deriye işler organlara işlemediği için yumurtalıkları ya da diğer organları etkilemez ve herhangi bir hastalık yaratmaz.

Lazer Epilasyonun Zararları Videosu

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Cilt Bakımı, Epilasyon, Vücut Bakımı
karbonatla diş beyazlatma yöntemi
Karbonatla Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş hem erkek hem kadınlar için oldukça önemli bir konudur. Bugün sizlere karbonatla diş beyazlatma yöntemi hakkında bilgiler vereceğiz. Özellikle

Kapat