Ana sayfa Saç Modelleri Kısa Saç Modelleri Lise Saç Modelleri ve Yapılışları

Lise Saç Modelleri ve Yapılışları

lise saç modelleri


Aşağıda lise için en uygun saç modelleri ve yapılışlarıyla ilgili bilgiler vereceğiz. Gelin lise saç modelleri konusunu birlikte inceleyelim.

Lise Saç Modelleri – At Kuyruğu

Her yaştan kadının en büyük kurtarıcısı olan atkuyruğu saç modeli farklı tarzlarda tasarlanarak tarzını yansıtmak isteyen lise öğrencileri tarafından da kullanılmaktadır. Kulağa oldukça klasik gelse de lise saç modelleri konusunda atkuyruğu oldukça popülerdir. Toplandıktan sonra düz bırakılabilecek ya da dalgalandırılabilecek olan saçların hacimli görünmesi güzel bir atkuyruğunun en önemli özelliğidir. At kuyruğuna hacim kazandırmak için krepe yapılmalı ve saç spreyle sabitlenmelidir. Atkuyruğu yapımı hem yapımı hızlı hem de görünüşü güzel olduğu için lise öğrencileri tarafından okul saç modelleri konusunda sıklıkla tercih edilmektedir. Genç kızlara çok yakışan lise saç modelleri arasında en başta sayılacak atkuyruğu örgüyle taçlandırılabilir ya da topuz haline de getirilebilir olduğu için gün içinde bile değiştirilebilecek olan bir saç modelidir.

Lise İçin At kuyruğu Saç Modelleri Galerisi

Lise Saç Modelleri –  Örgü Modelleri

Ergenlik çağının tam başlangıcı ya da ortasına denk gelen lise döneminde genç kızlar kendilerini daha güzel hissetmek isterler ve bu çok normaldir. Lisede de belirli üniformalar ve kıyafet yönetmelikleri olduğu için genç kızların kendi tarzlarını yansıtabilecekleri en önemli alan saçlarıdır. Farklı lise saç modelleri deneyerek birbirinden farklı tarzı yansıtabilecek olan saç modellerinin başında lise için örgü modelleri gelmektedir. Son yıllarda git gide artan bir trend olan saç örgüleri birçok şekilde yapılabilir.  • Balıksırtı örgüsü: En klasik örgü modellerinden biri olan balıksırtı örgüsü tüm saça, saçın yalnızca üst kısmına ya da saçı ortadan ayırarak her iki tarafa yapılabilir. Bunlara ek olarak taç olarak da balıksırtı örgüsü kullanılabilir.
  • Taç örgü: Uzun saçlı kızların yapabileceği bu örgü için saç ortadan ayrılarak iki yandan normal şekilde örülür. Her bir örgü yanlardan tepe noktasına gelerek birleştirilir ve örgüden bir taç elde edilir. Daha dağınık ve doğal durması için varsa perçemlerin yoksa kısa saçların yanlardan çıkarılması gerekir.
  • Halat örgüsü: Yapımı oldukça kolay olan bu örgü lise saç modelleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Halat örgü için basit bir atkuyruğu yapılır ve saç ikiye ayrılarak birbirinin etrafında burgu yapılır. Özellikle saç yapımına fazla vakit harcamak istemeyen kızlar için bir kurtarıcı olan bu örgü oldukça tarz bir görünüm de sağlar.

Lise Örgü Saç Modelleri Galerisi

Lise Saç Modelleri – Kısa Saç Modelleri

Genelde uzun saç modelleri anlatılmış olsa da farklı tarzlarını yansıtmayı seven genç kızlar kısa saç modelleri de kullanır ve lise için kısa saç modeli bulmak oldukça kolaydır. Yüz tipine uygun olarak çene hizasında küt model ya da daha kısa modeller kestirebilecek olan lise öğrencileri oldukça kısa sürede şekillendirebilecekleri bu saç modelleri sayesinde hem zamandan hem de emekten tasarruf edebilirler. Özellikle yaz aylarında uzun saçların bunaltmasından sıkılan genç kızlar lise saç modelleri arasından kısa modelleri seçip saçlarını kestirerek hem daha rahat hisseder hem de daha tarz görünürler.

Lise Kısa Saç Modelleri GalerisiBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here