Ana sayfa Makyaj Dudak Makyajı Makyaj Modelleri ve Makyaj Trendleri

Makyaj Modelleri ve Makyaj Trendleri

makyaj modelleriMakyaj yirmi birinci yüzyılda vazgeçilmeyen güzelliği daha da belirginleştiren bir sanattır. Makyaja olan ilgi insanoğlunun varoluşundan beri geliştiği için sürekli yeni makyaj modelleri çıkmakta ve farklı konseptler için birbirinden özgün makyaj modelleri çıkmaktadır. Makyaj modelleri arasında son zamanlarda rastlanan makyaj teknikleri arasında kalın kaşlar, eyeliner ve kırmızı koyu renkli rujlar ön plana çıkmaktadır. Doğal, nüde tonlarında makyaj olmayan makyajlar daha çok iş ve okul yaşamında tercih edilirken bazı özel günler ve günlük hayatta keskin makyaj yapma isteği olabiliyor. Hiç kuşkusuz bunun yolu da düzgün çekilmiş eyeliner, dolgun ve kıvırcık kirpikler, koyu tonlarda ruj oluyor. Tabii ki ten makyajı olmazsa olmaz ve sivilceleri koyu göz altı halkalarını kapatmak da oldukça önemlidir. Bu tür makyajları günlük hayatta kullanmanız gerektiğini uzmanlar belirtiyor ve makyaj yapıldığında gün sonunda mutlaka çıkarılması gerekir.

Makyaj Modelleri Nasıl Uygulanmalıdır?

Makyaj modellerini uygularken abartıdan uzak durulmalı ve olabildiğince doğal bir makyaj uygulaması yapılmalıdır. Ağır makyajlar yüzdeki güzelliği belirginleştirmek yerine kusurların görünmesine neden olabilir.

  • Dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi ağır kapatıcılardan ve fondötenlerden uzak durmaktır.
  • Doğal bitişli, yüzde kalın bir tabaka halinde fondöten olmamasına ve göz altlarını çok açık renk ile kapatmamaya çalışmak doğru bir makyaj modeli uygulamasıdır.
  • Mümkün olduğunca kalın doğal kaşlar kullanılmalı ve saç rengi ile kaş rengi birbiri ile uyumlu olmalıdır.

  • Gözlerde dumanlı göz makyajı yapılırsa takma kirpik kullanılacaksa eyeliner kullanmamaya dikkat edilmelidir. Ayrıca dumanlı göz makyajında kırmızı tonlarında ruj yerine doğal, nüde tonlar tercih edilmelidir.
  • Sade boş bir göz makyajına hatta boş gözlere keskin çekilmiş eyelenera kırmızı sıcak tonlu bir ruj seçilmelidir.


Makyaj Modellerinde Aydınlatma ve Gölgelendirme

Aydınlatma ve gölgelendirme işlemleri abartmadan ürün miktarını yavaş yavaş artırarak kullanmaya özen gösterilmelidir. ve makyaj modelleri için aydınlatma işlemi burun üstünde, kaş altına, dudak üstüne, elmacık kemiklerinin üst kısmına orta kısım çene ve alına uygulanmalıdır. Gölgelendirme işlemi ise kulak ortası hizasından yanaklara doğru, alın ve çene kenarları, burun kenarlarına uygulanmalıdır. Aydınlatma ve gölgelendirme işlemleri yüz hattının belirginleşmesini sağlar.

Makyaj Modelleri Trendleri

Makyaj trenlerinde öne çıkanlar arasında şüphesiz kırmızı rujlar ve kırmızının tonları mevcuttur. Ayrıca yaz aylarında daha canlı ve uçlarda bir renk olan turuncu rujlar ve doğal göz makyajları karşımıza çıkar. Kırmızı rujlar, dumanlı gece makyajları kadınları daha cesur ve çekici yapan makyaj modellerindendir. Bir de kirpiklere yoğunluk kazandıran takma kirpikler sık tercih edilen makyaj modelleri arasındadır. Özellikle ünlülerde yoğun olarak takma kirpik ile karşılaşırız.

Makyaj modellerinde mavi tonlarda far kullanmak ise biraz daha cesaret gerektirse de kahverengi gözlere sahip olanların sıkça dumanlı göz makyajı yaparken kullandığı tondur. Mavi renk farlar kullanıldığında daha nüde, şeftali rengi içeren pembe rujlar tercih edilebilir.

Makyaj Modelleri Videosu


Makyaj Modelleri ve Trendleri Galerisi

Aşağıda öne çıkan makyaj örneklerini inceleyebilirsiniz. Uç noktada örnekler olduğu gibi doğal makyaj örneklerinide galerimizden inceleyebilirsiniz.

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here