Ana sayfa Makyaj Dudak Makyajı Makyaj Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım

Makyaj Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım

makyaj nasıl yapılır


Kadınlar için makyaj olmazsa olmazlar arasındadır. Peki doğru makyaj nasıl yapılır gelin bir göz atalım. Özellikle son yıllarda makyaja olan merak giderek artmış, kozmetik sektörlerini büyütmüş ve birbirleri ile yarışacak hale gelmiştir. Hâl böyle olunca doğru makyaj yapmak daha da önem kazanmıştır ve akla doğru makyaj nasıl yapılır sorunu getirmiştir. Makyaj günlük iş hayatında, özel davet ve gecelerde yüz güzelliğini ortaya çıkaran önemli bir adımdır. Makyaj yaparken atlanmaması gereken bir durum cilde zarar veren makyaj ürünlerinde uzak durmak gerekir. Özellikle hassas ciltler içerisinde alkol, paraben gibi zararlı maddeler bulunduran kozmetik ürünlerinden uzak durmalıdır. Aksi takdirde ciltte çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir. Ayrıca günlük hayatta yoğun makyajlardan kaçınmak gerekir. Makyaj yaşı da 18 altında olmamalıdır çünkü ilk olarak insan kendi kusurlarını sevip kabullenmelidir.

 

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

günlük makyaj nasıl yapılır

Günlük hayatta cilde biraz canlılık ve hareket katmak isteyen kadınlar çareyi makyajda bulur.Peki günlük makyaj nasıl yapılır? Bunun için günlük hafif makyajlar tercih edilmelidir ve cilt yorulmamalıdır. İş hayatında, üniversiteye giderken yoğun olmayan fondötenler az kapatıcılığa sahip göz altı kapatıcıları tercih edilebilir. Yoğun makyaj yapmak doğal olmayan, yapmacık bir görüntüye sebep olacaktır ve bu da hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Özellikle yaz aylarında hafif ıslak bitişli makyajlar cildi parlak ve ışıltılı gösterecektir. Göz makyajında hafif bir gölge ya da eyeliner tercih edilebilir ve dudaklarda açık pembe, gül kurusu ya da nude tonlu rujlar tercih edilmelidir.Makyaj Nasıl Yapılır? – Aşamaları

Makyaj kadınları güzel gösteren bir aracıdır. Makyaj nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı makyajın sınırlarını bilmek ve dozunda makyaj yapmak istenilen ciltte ışıltı ve parlaklığın sağlanmasında yardımcı olduğunu bilmektir. Güzel bir makyajdan önce cilt bakımı yapmak oldukça önemlidir çünkü peelingler ile cilt ölü derilerden kurtulur. Ciltte pul pul görünüm olmadan istenilen ürünler homojen bir şekilde dağılır.

makyaj yapım aşamaları

  • Cilt rengine uygun bb ya da cc krem kullanmak,
  • Göz altlarını yoğun olmayacak şekilde kapatmak,
  • Göz farı uygulamadan far bazı uygulamak ve üzerine sürülecekse far ya da eyeliner çekilebilir,
  • Kirpiklere maskara uygulamak,
  • Yanaklara hafif bir allık ve elmacık kemiklerin üst kısımlarına çok parlak olmayan aydınlatıcı kullanmak,
  • İstenirse kulak hizasına, çene ve alın kenarlarına gölgelendirme işlemi uygulamak
  • Son olarak makyajda tercih edilen renklere uygun ruj seçmek ve ruju uygulamak kalıyor.

İstenirse makyaj sabitleme spreyleri kullanılabilir. Doğal makyaj çok tercih edilen bir makyajdır. Burada önemli olan yoğun kozmetik ürünlerinden uzak durmaktır.

Makyaja Ne Zaman Başlanmalıdır?

makyaja ne zaman başlanmalıdır

Makyaja olan ilgi arttıkça küçük yaşlardaki bireylerde makyajı merak etmeye başlamışlardır. 13 yaş için yoğun kapatıcılar, fondötenler kullanmak her şeyden önce cilt sağlığını etkiler ve bu evrede annelere büyük görev düşmektedir. Çocukları uygun bir dille makyaja başlama konusunda erken olduğunu belirtmekte ve en az 18 yaşında çok hafif bir şekilde başlanmasına teşvik etmesi gerekir.

Aşağıda makyaj nasıl yapılır videosu sizleri bekliyor. Bu videoya bakarak günlük makyajınızı nasıl oluşturacağınız konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here